Bez hranic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Máte někdo, hrál jste někdo? Můžete srovnat například s Českem (resp. Světem)? Jaká je úroveň obtížnosti, spíš pro školáky nebo i pro dospělé?
8.1.2011 00:44:50

srovnání
Tato hra je sice ve stejné krabici jako Česko (Evropa, Svět) ale je s nima nesrovnatelná. Hráč totiž nedostává otázku, na kterou musí znát odpověď. Ne, on si má zvolit krajinu do které bude cestovat. Ale pozor! Z dotací, které dostal si tu cestu musí hradit. Takže za každý přechod hranic zaplatí 10€. Problém je, že dotace dostal, aby psal o "vzdálených zemích" pro nejmenovaný internetový magazín. Nikdo nechce vědět, co nového u sousedů, tady za kopcem. Proto musí hráč část dotací za svou línost vycestovat dál vrátit. To všechno na rychlost a bez mapy. Tedy ne úplně všechno. Kontrola cesty a překračování hranic je dělána pomocí mapy.
Testovali jsme Evropu, Afriku i USA. V krabici najdeš USA a Evropu. Snad dojde i na tu Afriku. Moc jsme se nasmáli při objevování, jaká že to je země a kde vlastně leží.
O krajinách se dozvíš zajímavosti v přiloženém info-listu.

8.1.2011 01:03:57

@dilli
Málem jsem zapomněla: Cílem hry je mít na konci co nejvíce peněz :-)

8.1.2011 01:04:56

dilli
Díky za přiblížení. Chápu to správně, že jde tedy v podstatě o to, vyjmenovat státy, přes které se najkratší cestou dostanu do nějaké konkrétní země?

8.1.2011 12:21:06

halbard
nejmenujes staty - to by zase byla hra typu otazka odpoved. Tady se vylozi 7 statu a pak jeste osmy. Ten osmy je startovnim statem a vsichni najednou si vybiraji, kam z nej pojedou - do jednoho (pozdeji dvou) z vylozenejch statu. Je potreba reagovat rychle. Zdlouhave propocitavani zatim nikomu vitezstvi neprineslo (vic by moh rict Aneken :-) )

8.1.2011 17:28:27

Název země
Nevíte někdo, který název je použit v české verzi této hry pro Česko? Česko nebo Česká republika?

12.1.2011 08:56:35

v poslední verzi
kterou jsem kontrolovala, bylo Česká republika. Nemám hru (CZ verzi) doma, takže to není na 100% (jenom na 90%).
Vím, že v DE jsme z důvodu délky textu všechny názvy zkracovali. Takže tam je Tschechien.

12.1.2011 09:57:34 | Upraveno autorem (porovnej)

halbarad
Ja to povazuju za moc peknou hru, s durazem na slovo hru;) Reprezentoval jsem gympl na zemepisnych olympiadach a mam Evropu projetou krizem krazem (USA o neco min, ale takovych 15-20 jsem jich projel), nicmene tuhle hru vyhravam malokdy, protoze moc premyslim. Je tam dulezita i rychlost, coz dost maze rozdily ve znalosti hracu a hru vyrovnava. Zatimco Cesko proste neni hra, ale kviz, kde bezduse hazis kostkou, Bez hranic povazuju za peknou hru a muzu to kazdemu doporucit.
Ostatne jestli mas zajem, napsal jsem k tomu maly prispevek na blog:) - http://deskoblog.blogspot.com/2010/12/bez-hranic-prijemna-zemepisna-hra.html

12.1.2011 10:13:48

Díky
Díky, kouknu na to. Určitě si to pořídím, jen jsem chtěl vědět předem, jestli se mám připravit na "Českou republiku", protože to je věc, kterou nemůžu v takovýhle souvislostech vystát :-)

12.1.2011 15:29:19

Droll
Proč, když je to oficiální název země? To mně spíš výraz Česko přijde takový zmršený.

12.1.2011 15:38:25

sydo, Droll
Já souhlasím s Drollem. Sice mi nejprve označení Česko taky moc nesedlo, ale zvykl jsem si. Česká republika je prostě oficiální název a to nikdo (v zahraničí) nepoužívá když mluví o své zemi. Němec neříká Die Bundesrepublik Deutschlad, Anglán neříká The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Slovák neříká jsem ze Slovenské republiky a tak by se dalo pokračovat.

12.1.2011 15:46:48

No právě
Česko je oficiální geografický název a má ho každá země (kromě KLDR a jiných exotických zemí). Je to přesně jak psal halbarad a jsou situace, kdy se hodí víc jedno a kdy více druhé. Ještě pochopím, když to někdo použije samostatně, např. počasí v České republice bude..., ale když stojí vedle sebe více názvů zemí, vypadá to podivně, např. zápas Česká republika: Polsko nebo co jsem četl jednu perlu na Wiki myslím "V roce 1993 se Československo rozdělilo na Českou republiku a Slovensko" - z toho je mi fakt blbě :-)
A další kapitola sama o sobě je Czech republic, ačkoliv existuje Czechia, která se nikomu nelíbila a dopadlo to tak, že se začíná běžně používat Czech Rep. a dokonce i v mluvě Czechrep.
Každá hra, která proto používá krátký název je moje oblíbená a je škoda, že do toho Vlaada taky nešel :-D

12.1.2011 20:01:16

Droll
No ja jsem treba Moravak, takze jeste jsem ochoten akceptovat, ze jsem z Ceske republiky, jejiz soucasti Morava je, ale Cesko jako geograficky nazev rad nemam, jsou Cechy, Morava a Slezsko a Cesko je patvar...

12.1.2011 20:19:44

aneken
Já jsem zvědav, kdy se Morava nakonec odtrhne od Čech (a jsem pevně přesvědčen, že se vám to povede). Pak bude spor o Česko irelevantní - pokud tedy nebude příčinou rozpadu :)

EDIT: aneken: to je ta hra, na které jsi se podílel během psaní dizertačky? :)

12.1.2011 22:15:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Ja se odtrhavat nechcu, toho jsem dalek;) Na druhou stranu si pomerne silne uvedomuju svoji moravskou identitu a Moravu mam moc rad (coz jsem si uvedomoval mene, dokud jsem nebyl v Praze;))
Jo a je to presne ta hra, se kterou jsem klukum pomahal;)

12.1.2011 22:45:06

Havelock
Myslíš, že se Morava odtrhne i se Slezskem? Nebo to zůstane v rámci Česka jako napříkald Kaliningrad ve vztahu k Rusku? Pak by spor o Česko i nadále nebyl irelevantní :P

Jinak já doufám, že se neodtrhne ;) Ač Pražák, tak mám několik kamarádů Moraváků a taktéž polovina rodiny pochází z tama. Ale to už jsme malinko offtopic, takže se omlouvám.

13.1.2011 00:25:50

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök (EN)
Lords of Ragnarök (EN)
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas