Berserk: War of the Realms

xxxxxxxxoo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Berserk: War of the Realms - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hobby World
Autoři: Ivan Popov
Maxim Istomin
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, zkusenosti, napady

Nechal se nekdo zlakat?
2.2.2014 21:32:35

Dojmy
V Rusku mě na to celkem vzato pravidelně lákají. Zatím jsem úspěšně odolával vymlouváním se na neúnosné množství ruštiny.
Co mám odkoukáno, tak dobrý.

3.2.2014 11:56:04

rndm
No, já zase slyšel, že ENG pravidla nejsou zdaleka tak dobře popsaná, jako ta ruská, takže je v ENG edici hafo prázdných míst a otazníků. Hru jsem kvůli tomu sundal z WL.

3.2.2014 12:02:09

Rozbalení krabice
Tak jsem nakonec neodolal a hru pořídil a to včetně rozšíření Knights and Villains. Po rozbalení mě však čekalo nepříjemné překvapení, a sice, že karty ze základu a z rozšíření mají nekompatibilní rozměry - Knights and Villains karty jsou cca o třičtvrtě milimetru v obou rozměrech větší...

Pravidla popisují 4 typy karet: kreatury, oblasti, artefakty a vybavení (zbroj, štít, zbraň, boty, lektvar), po zběžném projití však mohu konstatovat, že v obou krabicích jsem našel jen samé kreatury, takže ostatní typy karet nás zřejmě čekají až v budoucích rozšířeních(?).

Po grafické stránce se mi hra moc líbí, zejména karty (pokusím se naskenovat nějaké ukázky).

Kvalita komponent:

- pravidla - osmnáctistránková, malého formátu, v obou krabicích totožná. Zrovna je pročítám, nicméně se dají odtušit zvěsti, že bez dodatečných úprav budou děravá jako ústa staré ženy. Na BGG však již vycházejí oficiální FAQ (cca jednou měsíčně aktualizované)
http://boardgamegeek.com/filepage/100562/official-berserk-faq
a autoři hry se nechali slyšet, že připravují webové stránky, kde bude možné najít glosář všech karet včetně vysvětlujících textů, fórum, turnajový mód atd., tak uvidíme

- komiks pro rychlý začátek - tak podle toho jsem nepochopil takřka nic, rozhodně vám bez přečtení pravidel o hře moc nenapoví...

- herní desky jsou přehledné a kvalitně zpracované, paráda

- karty (hlavně jejich tloušťka) je solidní, ikdyž bych uvítal zpevnění mřížkou, jak tomu bývá např. u her FFG

- kosty jsou menších rozměrů, s embosovanými symboly, obecně se mi líbí

- pak už jen dvě plata žetonů v každé krabici, při vylupování se tvořily občas otřepky, nic zvláštního proti jiným hrám a tisk je krapet uhnutý, ale ještě to vypadá rozumně

- na BGG se dají stáhnout šablony krabiček na karty jednotlivých frakcí, vřele doporučuji, vleze se i s rozšířením

Už se těším, až hru testnu. To bude ale nejdříve v příštím týdnu.

5.3.2014 20:33:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Batavia
Batavia
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas