nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Battue: Storm of the Horse Lords

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Red Juggernaut, Inc.
Autoři: Jim Long
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

BATTUE – Storm of the Horse Lords

Po smrti Velkého Khana se dlouho smutek nedržel. Pohřeb byl rychlý. Kdo měl alespoň nějaký respekt, vyrazil všele své hordy plenit. Cíl byl všem jasný - vyplenit město Tarsos a získat slávu a hlavně kořist. S úspěchem bude snad i naděje na sjednocení na sjednocení všech klanů a prohlášení se za vůdce Zlaté Hordy.

Battue je desková hra pro 2-4 hráče od 8 let. Hráči hrají za klan nájezdníků a snaží se vyplenit krásné antické město Tarsos.

Příprava hry

Nejprve poskládáte náhodně plán města rubem vzhůru. Uprostřed se nalézá vždy palác, jinak je vše variabilní. Každý hráč si zvolí svůj klan a vybere stranu města, z které ho začne dobývat. Tam umístí 6 svých válečníků. Ve hře jich je max 15, z toho jedna horda může mít maximálně 8 bojovníků.

Průběh hry

Hráči se střídají v tazích, kdy si u každé skupiny (hordy) zvolí pohyb nebo rekrutování. Vše se řeší jednoduše jedním hodem kostky.

Přehled tahu:

1 – zahrání karty START TURN

2 – rekrutování – 1k6 (1d6) / případně 1k3 (hod 1/2 přídá jednoho válečníka, 3/4 dva, 5/6 tři)

3 – jednotky které nerekrutovali se mohou pohnout na dílek - pokud není pod Vaší kontrolou nastává boj.

4 – konec tahu – zahrání END TURN kare a diskard přebytečných karet

 

Bojujete proti hráči nebo obráncům města. Boj je jednoduchý, obránce a útočník hodí kostkou. Pokud hrajete proti obráncům města - brání následující hráč a může obráncům pomoct svými obrannými kartami z ruky. K hodu se započítá počet bojujících válečníků, bojové karty a obránce i obranu dílku města. Poražený ztrácí jednoho válečníka. Boj pak pokračuje, dokud někdo dobrovolně neuteče z boje nebo nejsou poraženi všichni válečníci jednoho klanu. Po dobytí dílku zpravidla dostanete kořist (kartu nebo válečníka). Navíc většina dobytých dílků přidává vítězné body.

Ve hře jsou dva typy karet. Karty události EVENT – ty se otáčí při otočení některých speciálních dílků. Dále jsou zde karty kořisti LOOT – ty Vám dají různé bonusy nebo zde naleznete kořist ve formě vítězných bodů.

Konec hry

Hraje se do vyřazení ostatních hráčů, nebo na obsazení 3 důležitých dílků města. Vtip je ale v tom, že 2 dílky důležité k ukončení hry, mají vždy stejný tvar s jinými méně nedůležitým dílkem.

 
Autor: jir003

Rozšíření hry

Battue: The Walls of Tarsos (2008)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 4 hráči od 12 let

Celkové hodnocení:xxxooooooo(hodnoceno 1x)