Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová verze v Arkham horror kabátě

FFG plánuje vydat v podstatě BSG předělanou do Arkham prostředí. Co si o tom myslíte? Já měl na původní hře hrozně rád to téma a AH už mi leze krkem, ale ta mechanika hry je tak skvělá, že snad i ten AH svět překousnu, zvlášť kdyby třeba byla hra v češtině.

 

11.6.2021 14:37:22

Blackfire uz ohlasil, ze hra vyjde v cestine. 
mam to podobne, tema BSG mi je o dost blizsi, ale bez ohledu na tema herne to bylo vyborne. Jen doufam, ze v zakladu uz bude pronasledovani, ktere v BSG prislo az s expanzi, protoze nahodne prichazeni utoku bylo strasny

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

11.6.2021 14:42:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Necekane…

Co jim tak dlouho trvalo? :)

Ale asi dopadnu stejne. Kvuli BSG mechanikam bych do toho sel.

11.6.2021 14:59:15

Sice to bude znamenat, že si domů pořídím něco, co už jednou mám, ale ani tak neodolám.

11.6.2021 16:12:18

@Oskar999 jaký princip? Můžeš to rozvést?

11.6.2021 16:23:42

@Pelly 
V zakladni hre v balicku karet udalosti byly nahodne zamichany karty utoku - kdyz se otocila, na hraci plan si umistily do danych sektoru cylonske lode. Coz prilezitostne vedlo k tomu, ze treba za celou hru neprisla zadna, a lidi to vubec nemuseli resit, nebo naopak jich prislo nekolik rychle za sebou a lidi byli bez sance. 

Tyto karty byly nasledne v expanzi odstraneny a cely mechanismus byl nahrazen dalsi herni deskou, kde se prubezne pripravovaly cylonske lode a bylo extra pocidalo, ktere ukazovalo kdy se objevi u Galacticy.

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

11.6.2021 16:46:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@Oskar999 
BSG jsem nehrál, ale hrál sem betu Nevyzpytatelných.
Hlubinní útočí na loď v podstatě pořád a musíš se jich pořád zbavovat. Když proniknou z vody na palubu, tak to je ještě celkem zanedbatelný problém, pokud nezačnou zabíjet neutrální cestující, ale jak se dostanou do interiéru lodi a začnou ničit můstek, kotelnu, atd. začne to bejt slušný peklo. No a když se ke slovo dostane Hydra nebo Dagon, tak tou už je opravdu stav nejvyšší paniky. Naštěstí je tam záchranná brzda v podobě rituálu, kterej přivolá bouři a jednorázově vyčistí celou palubu. Občas to odskáče někdo nevinnej a nepomůže to s potvorama v interiéru lodi, ale je to vítaná pomoc.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

11.6.2021 17:48:43

To Oskarovo pronásledování nevypadá, že by v tom reskinu bylo. Ani by to moc nedávalo tematicky smysl.

Neni ale nic jednoduššího, než připravit balíček s jobovkama jako v Pandemicu. Tzn. Vyndam všechny útoky a podle toho, kolik jich je, tolik udělám hromádek ze zbývajícího balíčku. Do každé takto vzniklé části balíčku dám jeden útok a každou hromádku zamíchám. Pak je na sebe navrstvím, aby vzniknul jeden balíček událostí a ve výsledku se stane to, že přijdou maximálně dva útoky po sobě.

Ale už v základu jsou tam nějaké změny, tak třeba to poladili dobře.

11.6.2021 17:51:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak podle toho, co popisuješ, to má blíže k rozšíření než k základní hře. Tedy na konci každého kola otočíš kartu mýtů a vždy na ní je symbol aktivace a symbol jedné ze stupnic. Aktivace uvádí do činnosti Hlubinné, Hydru nebo Dagona, přičemž stupnice indikuje postup při sesílání kouzla resp. pohyb parníku. S obojím se snažíš pracovat tak, aby ti to bylo ku prospěchu (případně nenápadně škodit). Není to tak, že by to byla pohodička, a jakmile přijde nějaká konkrétní karta (= útok, epidemie), tak se stalo něco, co je třeba řešit. Jinak řečeno v každém kole se stane něco špatného, co je třeba řešit a snahou lidských hráčů je, aby se to nevymklo kontrole.

 

edit: a za tu novou desku by se dalo považovat pole “Hubina”, kde se monstra šikují, než na parník zaútočí.

11.6.2021 19:21:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Prosím adminy o přesunutí vlákna ke hře Nevyzpytatelní, děkuji

14.6.2021 08:45:14

Vybíráme z Bazaru

Seventh hero
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas