Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecně o BoW

Takže komu se nelíbí stávající bannery, tak FFG vydali nové. Podobné těm z Battlelore. Jenom škoda, že tohle nebylo už v základu. :(
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1828
17.12.2010 07:14:06

A navíc
Další expanze k rodu Tullyů.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1826

17.12.2010 07:16:49

proč
by to mělo být v základu, když se najde dost lidí, co si to koupí. Takhle se dělaj obchody. Uděláš trochu šméčko a pak to opravuješ novým drahým materiálem. Třeba vydaj i pořádný podstavce nebo na co jste si to stěžovali :) Prostě radši už bez dalších slov.

17.12.2010 08:41:40

Bannery
To jsem zvědav, co ty nové bannery budou stát u nás...

17.12.2010 08:54:52

co je špatného
na stávajících vlaječkách a podstavcích? Abych věděl co a jak ... pořád o hře váhám ...

17.12.2010 09:01:20

zajímavé info!
Na těch původních vlaječkách v podstatě nic špatného není, trochu jiný princip, jiný materiál (karton), možná při nedobrém osvětlení trochu splývající zelená s modrou, ale zvykl jsem si...ale ty nové vlaječky celkem vítám, znám je z BL a vyhovují mi víc...

Těším se na Bryndena, pak nás čeká Edmure a Marq Piper...dobrá volba...

17.12.2010 09:09:38

co je špatného
Figurky a podstavce:
Na podstavcích je špatné to, že figurky do nich nesedí, takže je musíš zalepit (někdo tady mluvil o tavné pistoli, že prý to jde líp). No a protože je figurek 138 jen v core setu, je to makačka. Je třeba upravit díry v podstavcích, do kterých se figurka vsazuje, nebo ostříhat zobáčky na figurce. Já to teda měl tak, že lannisterské figurky seděly super, Starkové jsou vylisovaní o dost hůře (hlavně jízda).
Vlaječky:
Nesedí do podstavců a vypadávají. Což je nepříjemné, protože podle pravidel během jednoho kola s vlaječnou minimalně jednou budeš muset otočit.

Nicméně, to jsou prkotiny. Hra je super, vůbec bych neváhal, neprohloupíš!
Za lorda Eddara, za Zimohrad!:)

17.12.2010 09:09:52

princip dojné krávy nebo jen dobrý marketing?
To, že FFG-áci vydali jako další rozšíření Tullyovce mě docela překvapilo.
Myslel jsem, že se spíš zaměří na jiné frakce či velké rody (Noční hlídka, Divocí, Baratheoni). Jestli takhle postupně hodlají vydat všechny větší či menší podrody Starků či Lannisterů, tak potěš koště - ale proti jejich gustu žádný dišputát.
Nicméně já se bez Tullyovců milerád obejdu.

Už na starkovském rozšíření bylo vidět, že zapadá do koncepce "dojné krávy"
- neboť mi přijde dát cca 650 kč za 30 figurek, 30 karet a 3 nové scénáře jako hodně luxusní. Navíc starkovské rozšíření nijak nesouvisí s tím lannisterským - jeho scénáře nevyužívají jednotky (či velitele) z dřívější hry/rozšíření.

Co se týče nedržících figurek v podstavečcích, jediným řešením je vteřiňák a 4-5 hodin času na slepení pro kompletní sady figurek včetně rozšíření (teda mluvím za sebe).

Mně dodané praporky vyhovují. Nevím, proč bych měl kupovat paklíky jiných.

17.12.2010 09:29:56

co je špatného
Já se nevlezl ani do těch 4 hodin a lepí fakt jen vteřiňák. Ač je to plast, žádné z mých modelářských lepidel na plastikové modely nezabralo:)

17.12.2010 09:33:25

Vlajky, podstavce
Vlajky mi přijdou v pohodě, ale ty podstavce, to je fakt děs... Chtěl jsem si koupit deskovku, vyloupat žetony a hrát a místo toho jsem tři hodiny lepil, jak idiot. Za tu cenu je to podle mě fakt podraz :-/ Koupil jsem první dvě rozšíření, protože se mi hra líbí, ale vůbec se netěším na další a další lepení :-(

17.12.2010 09:34:19

Family, Duty, Honor
A Blackfish ... já už víc nepotřebuji:-) ... no možná ještě Boltony:-D

laredo: To, že rozšíření fungují i jedno bez druhého je podle mne fér, protože tě nenutí si koupit obě. Máš tam skirmish mod a navíc budou určitě další scénáře, kde se jednotky z obou rozšíření setkají.

Marabu: Kvalita podstavců se v rozšířeních zlepšila. Už prakticky nelepím. Nicméně stále musím napřimovat nad párou kopí a meče:-)

17.12.2010 09:38:13

Eyron + Marabu
V rozšíření je to lepší, fakt:-)
Nejlepší je, podle mne, trochu zvětšit dírky v podstavci a použít tavící pistoli.

17.12.2010 09:39:38

Souhlas s Marvinem
Ve všem :)

Opravdu s tou tavnou pistolí to jde krásně a rychle, doporučuju...kvalita šla opravdu nahoru, lepím už jen ze zvyku a pro jistotu...
Já osobně problém s vypadáváním vlaječek nemám, nestává se mi to, možná je to částečně i tím, že netočím vlaječku, ale celou figurku :) sice to vypadá, že vlajkonoše leckdy probíhající bitva nezajímá, ale kdo by se v tom šťoural....

17.12.2010 09:45:09

The Hammer
Taky točíme celou postavičku vlajkonoše.
U pěchoty to tolik nevadí, ale je to sranda u jezdce a nebo u velitele na koni:-D

17.12.2010 09:46:55

díky za info
mě už dost nepotěšilo poslední rozšíření s goblinama na Battlelore. Ta nutnost to poslepovat a seskládat a polepit vlajky mě natolik demotivovala, že mi to furt leží třetí měsíc někde v koutě nesestavený...

Když to tak slyším, tak si radši koupím pár krabic figurek do Warhammer Fantasy, s těma je mnohem lepší zábava, co se týče lepení a barvení... A budu dál hrát Battlelore :-)

17.12.2010 09:51:16

Transport figurek
Když jsme u těch praktických záležitostí...
Jak přenášíte figurky? Včera jsem byl s hrou a outpostu a figurky měl naházené ve střední části krabice. Ještě pár přenosů a halapartny starků vezmou za své...

17.12.2010 09:55:07

to Marabu ad transport figurek
No, předpokládám, že máš figurky přilepené k podstavcům :-)

Já osobně jsem všechny figurky umístil do krabice od jiné hry (od Shattered Empire od TI3 :-)) a zjistil jsem, že při rozložení všech figurek (tj. i s oběma rozšířeními) tyto vyplní téměř celé dno krabice - tj. krabice od normálních FFG rozšíření (půdorys: čtverec cca 30 x 30 cm).

Akorát je třeba je zeshora přikrýt nějakým molitanovým polštářkem (nebo jiným těsnějším víkem), aby figurky při přenosu nelítaly nahoru a dolů. To zatím neřeším, neboť s nimi nikam necestuju :-).

17.12.2010 10:07:31

Marabu
Plastové pořadače na šroubky...ideální věc, sice zase nějaká kačka navíc, ale pro pohodlí figurek nezbytnost...v různých marketech v akcích i za slušnou cenu v nejrůznějších velikostech...už jich doma mám, že bych si mohl otevřít obchod :)
v práci už mě znají, já jak vidím krabičku ....

17.12.2010 10:09:31

Marabu
Mám to stejně jako Hammer. Navíc jsem si udělal "nástavec" na krabici a tak se mi to tam všechno vejde:-)

17.12.2010 11:08:02

Marvin
Jakej nástavec sis udělal? Já si koupil ten štelář v hornbachu. Snažil jsem se sehnat co nejnižší, ale stejně krabici nedovřu (pokud tam nechám tu papírovou vložku). Nehledě na to, že se mi do něj vejdou tak max tokeny (až je vyloupu). Figurky zatim nevim kde budou.

17.12.2010 11:35:02

halbarad
Teď jedu na do Amstru, ale v neděli Ti to vyfotím a hodím na ZH:-)

17.12.2010 12:34:42

Marvin
Ok, díky. Jsem zvědavej :)

17.12.2010 12:46:49

halbarad
Dnes jsem to vyfotil a postnul:-)

20.12.2010 08:33:54

Lords of river coming !!!
http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/88926/battles-of-westeros-lords-of-the-river Juchuu jak jsem řikal... můžeme se těšit na černou rybu

Aha on už to dole někdo postoval :D pardon

21.12.2010 15:14:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Marvin
Tož už to chápu. A předpokládám, že normálně to ještě přikryješ víkem :-)

Á propos.. mám úplně stejnej štelář jako máš ty, akorát já tam skladuju tokeny, zatímco ty figurky. Nebo v tom máš napěchovaný 2 ty šteláře? A vejdou se ti do něj všechny figurky?

22.12.2010 11:27:05

halbarad
Ano, nahoru přijde víko:-)
A ano, mám dvě stejné krabičky na sobě (už jsme nechtěl dělat další fotku) a s rozšířením se to tam vejde, ale je to o fous:-)

22.12.2010 17:06:24

Vybíráme z Bazaru

Kniha kouzel česky prodej
Kniha kouzel česky prodej
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas