BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vysvětlení karet

Dnes jsme si opět zahráli jednu partičku a přišli jsme možná na jeden problém,jak si vysvětlit určité karty.Jedná se o karty Magic web(Magická síť) pro kouzelníka za 5 lore a Ihold(Stůj) pro kněze rovněž za 5 lore.Nejde o to jaké kouzlo provede ,ale kdy se provede.Karta nařizuje "Hraj jako reakci na soupeřův pohyb".Pohyb je však ne jen ve fázi pohybu,ale i při fázi boje jako dodatečný protiútok jízdy.Vím,že je to fáze boje,ale je to další pohyb a karta říká ...soupeřův pohyb.... ne ve fázi pohybu.Tak vzniká otázka, zda můžu použít tuto katu v tomto případě.Většinou by se tato karta velice vyplatila obránci v době, kdy soupeř útočí a kolikrát tím může zachránit jednotku.
31.1.2009 15:15:27

nejsu si istej tve terminologie...
"Pohyb je však ne jen ve fázi pohybu,ale i při fázi boje jako dodatečný protiútok jízdy." nic takoveho teda ja osobne neznam... estli myslis dodatocny utok jazdy po dobyti uzemi tak moja odpoved bude ano, muzes to zakouzlit /ale osobne to povazuju temer za bezpredmetne, pac ja bych to zakuzlil este pred regulernym pohybom a naslednym /faza boja/ bojom jazdy aby si nebuchla ani jednou ;)) jak sam pises, je to obranna karta a uz mi taky par bodu zachranila. pouziti se mi zda docela jednoznacne

1.2.2009 17:03:25

To Voloda
Nevím jestli jde karta použít na soupeře který se nepohnul i když jednotku jen aktivoval. Situace byla na bojišti taková,že soupeř se mnou přímo sousedil a proto mne nenapadlo použít tuto kartu ,protože se nepohnul,ale když zaútočil a hodil vlajku,já ustoupil a on udělal pohyb jezdectvem ,tak jsem tuto kartu použil, protože karta říká "hraj jako reakci na soupeřův pohyb" a tam nastal problém ve výkladu.

1.2.2009 17:47:33

jo tak... :D no vidis, tohle je presny a dobry popis
no, musel by som mat v ruke asi original karty a pravidla /coz ted min. 6dni nepude/ ale podle prekladu na tehle strance a hlavne podle hernich pravidel bych to videl asi tak, ze ide o kartu REAKCE, a to "na pohyb" tudiz to je definovane do FAZE pohybu /!!/ tudis NE, tvoje navrhovane /vlastne polovicate/ vyuziti karty nelze udelat.

1.2.2009 18:14:17

To Voloda
Asi to tak bude.Každopádně jsme se tak se zetěm dohodli,že to bude karta "reakce do fáze pohybu",(ale bylo by to hezké kouzlo proti dodatečnému útoku). Jinak dík za názor.

1.2.2009 19:53:50

To Alex
Mám podobný názor, jako Voloda, dle mého se to dá hrát jen pokud se soupeř standardně hýbe ve své pohybové fázi, nikoli při pronásledování jízdou či dobytí území pěchotou.

2.2.2009 17:02:08

Pohyb
Tato karta se hraje na pohyb soupeře, tudíž jen ve fázi pohybu. Na kartě je samozřejmě ikonka této fáze. Lze zahrát i na jednotku, která se nepohnula, ale je aktivována (pokud na kartě není, že se pohnout musí).

5.2.2009 06:37:14

karty
Prvotní na kartách je ikonka, která určuje fázi, viz strana 48 v pravidlech.

5.2.2009 06:39:07

Nové karty Sling a Catle Riders
Otázka pro angličtináře, jestli jsem to správně pochopil?
Sling
Nové je to, že když se nepohnou, hází "ostnatou" střelu a dostávají tak + 1 kostku
Catle Riders
Býčí spěch - když je zahrán "jezdecký útok" mohou se pohnout až o tři hexy a stále bojovat
Býčí zuřivost - po zteči a obsazení území stále nepronásledují ale mohou použít bonusový útok ztečí s + 1 kostkou
Děkuji za potvrzení či vyvrácení

26.6.2009 16:58:12

Vybíráme z Bazaru

Insert FS Hrdina v Kotsce
Insert FS Hrdina v Kotsce
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas