BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rychly dotaz k hodu bojovymi kostkami

chtel bych se zeptat, pokud se jednotka nachazi napr. v lese a hod kostkami je tak omezen na 2 ven i dovnitr a pouziji kartu, ktera prida +1d, tak muze jednotka hazet 3 kostami nebo je omezeni lesa nadrazene?

jsou nejake rozdily v pripade ze pouziji command kartu a v pripade ze mi bonus "pridely" lore karta?

diky za odpoved, trosku se u tohoto hadame a nejsme si jisti...
4.10.2009 16:38:15

pomalá odpověď
bonus ti zůstává, takže třeba v případě toho lesa bys házel třemi kostkami (nebo třema kostkama?) no fuj, teď nevím
Alespoň my to tak hrajeme, pravidla jsem už neviděl ani nepamatuju (nebo nepamatuji?)...
Rozdíly v bonusech mezi použitím velitelských a lore karet nejsou.

4.10.2009 19:48:08

to bobosik
Hammer má pravdu. Bonus se vždy přičítá k omezení terénu a je jedno jestli je to z lore karet nebo command.

4.10.2009 19:50:00

to the hammer a sappho
diky (nebo dekuji? :-) ) moc za rychlou odpoved, tak jsme to hrali presne obracene :-)

jeste jsem se chtel zeptat na jeden detail, pokud hrajeme s kreaturou (pavouk a spol) a ta se nachazi na okraji planu (1. řada) nebo v 2. rade (u majitele) a souperi se povede hodit 2 vlajky, tak to znamena, ze je kreatura mrtva? (jednu ignoruje a na dalsi se musi posunout o 2 hexy, coz nemuze provest...) mozna je to hloupa otazka, ale prijde mi to jako pomerne snadna cesta, jak ji mnohem jednoduseji zabit nez pres critical hit...

5.10.2009 09:25:49

kreatura
Zatím mám jenom pavouka a díky rozmalovaným figurkám jsem dlouho nehrála, ale mám pocit že kreatura se zabíjí dvojím hodem. Takže pokud nemůže ustoupit o dva hexy tak v případě pavouka vezmeš dvě kostky, které jsou jako zásah a házíš ještě jednou a musí ti padnout zelená přilba. Critical hit se tam aplikuje v podstatě stejně. Ty dvě kosty jsou jako první ze zásahů a pak se hází ještě jednou. Mám i pocit že je to i s příkladem v pravidlech.

5.10.2009 09:35:33

tak špatně
Přesně je to v pravidlech strana 43. V tom českém překladu. Pokud nemůže ustoupit o dvě pole, tak vezmeš dvě kostky a hodíš. Na jedné dejme tomu padne zásah a tou házíš pak ještě jednou. Klasicky se aplikuje critical hit.

5.10.2009 09:38:10

to sappho
aha aha, tak to meni situaci, diky za vyhledani, ja myslel, ze to v pravidlech nebylo... tzn. hazim 2 kostky a pokud padne helma v barve nebo mec se stitem hazim znovu a snazim se o helmu...

jinak s rozmalovanyma figurkama to mame stejne :-) ale hrajeme i s rozmalovanyma, asi bych to tak dlouho nevydrzel ;-)

diky

5.10.2009 11:52:59

figurky
Už je mám stříklé podkladovkou tak na to nechci moc šahat at to není mastné.

5.10.2009 12:06:47

podkladovka
a co na to pouzivas? ja cerny podklad normalne natiral modelarskou cernou jako zbytek, bal jsem se, ze kdyz pouziju sprej tak to ztrati strukturu a detaily... slo ti to v poho? ja jen ze jsme poridily war of the ring a pri predstave ze vse znovu natiram stetcem na cerno mi naskakujou pupinky... tak si necham rad poradit... ten sprej musi byt mnohem rychlejsi...

5.10.2009 12:10:47

Vybíráme z Bazaru

Ostrov pokladů
Ostrov pokladů
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas