BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozmisťování jednotek - Warhammer modifikace

Koukal jsem se na rozšíření Call to Arms a po podrobnějším průzkumu mi přišlo, že ani pomocí těch karet na rozmisťování není hráči dána dostatečná volnost co do pozic a typů jednotek, které by chtěl nasadit. O předpřipravených scénářích nemluvě. Jasně, i tak je to zábava, ale pro případ, že byste rádi měli úplnou kontrolu nad celou hrou a ne jenom nad pohyby a házením kostkou, napadlo mě modifikovat počáteční rozmisťování tak trochu podle Warhammeru (nebo jiných wargame):

1) obodovat jednotky následujícím způsobem: zelená pěchota 1 bod, lučistníci 2 body, modrá pěchota 3 body, červená 4, modrá jízda 5, červená jízda 6 bodů. Trpasličí jednotky jsou o jedna dražší, jednotky z rozšíření jsem zatím nepočítal.
(Když jsem vážil, jaké kdo má šance na zásah/pronásledování a pod., tak to cca poměrově odpovídá. Ty nejdražší jednotky mají sice nízký pohyb, ale z hlediska celé hry to bohatě přebijí bojem, takže rozdíl ceny mezi rychlou/silnou jednotkou se mi zdá adekvátní.)
2) pak každý z hráčů dostane třeba 30 nebo 40 bodů na armádu, kterou si sám napočítá dle libosti. Pro epic klidně 60 bodů. (Přijde mi nepravděpodobné, že by tam někdo naflákal třeba jenom jízdu, takže figurek bude dost. Případně se dá hodit omezení na maximální počty červených nebo jízdních jednotek.)
3) po napočítání armády se ještě navolí vál. rada (8 bodů na rozdělení) a pak se na střídačku po jedné umisťují jednotky do max. vzdál. 4 hexů od svého kraje stolu. (Začíná ten s nižší úrovní velitele)

Co na to říkáte?
1.12.2009 12:51:26

další varianta
- obodovat i válečnou radu! Dát do začátku víc bodů na armádu, ale každou jednu úroveň kterékoli postavy zpoplatnit třemi body. Takže za trojkového commandera a dvojkového mága bych dal 15 bodů, zatímco soupeř by si koupil jen jedničkového commandera a zbylé body si nechal na jednotky.

1.12.2009 12:54:35

Re
Osobně se mi tento nápad dost líbí, rozhodně ho vyzkouším. Asi jen zkušenost ukáže, jestli je to bodování adekvátní. A taky se bojím, že někdy nebudou stačit figurky. Umím si představit, že o červenou jízda půjde dost na dračku :-)

1.12.2009 12:57:02

Eyron
Dá se udělat omezení maximálního počtu jednotek podle poslední strany pravidel (kolik je čeho) nebo po napočíání armád umožnit na střídačku oběma hráčům změny podle toho, co zbylo.

1.12.2009 13:15:43

obléhací stroje
DĚLA - střílejí jednou za dvě kola na 6 hexů 4 kostkami. Za každou zabitou figurku jednotka ustupuje o jedna. Neaktivují symboly lore ani vlajek. Lze jimi bořit hradby.
KATAPULTY a BOMBARDY - Střílejí 6 hexů, nemusí na cíl vidět. 4 kostky, neaktivuje lore. Lze jimi bořit hradby.
PÍŠŤALY - dostřel 4 hexy, 6 kostek, použitelné jen každé druhé kolo. neaktivuje lore, nelze jimi bořit hradby.

HRADBY - dávají obráncům statečnost, z druhé strany jsou považovány za neprůchodný terén. Mají 3 životy a jsou zasahovány jen na červené (ne speciální) útoky. Životy jim lze ubrat pouze obléhacími stroji.

ŽEBŘÍKY - jednotka vybavená žebříkem může slézt hradby z jejich neschůdné strany. Buď tak, že zažene na ústup bránící jednotku nebo tak, že tím ukončí svůj pohyb.

1.12.2009 14:30:37

Vybíráme z Bazaru

Rone
Rone
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas