BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázka k Pravidlům

Zdravím mám šíleně moc nejasností k pravidlům hry můžu je postupně rozepisovat zde. A nebo bude lepší přes třeba ICQ kdo hru hraje déle a má Ji. Děkuji za odpovědi.
21.3.2009 20:20:37

co se ti nezda? :D
ja mam nemecke pravidla a pouzivam taky pravidla, ktere jsou k pouziti zde /cesky preklad, ale zda si mi tam takmer vsetko jednoznacne. kazdopadne rad pomohu, ale ted su dlouhodobe mimo icq, takze jedine tady nebo mi napis postu /nebo mail.

21.3.2009 20:59:29

otázky na pravidla
zase tolik nejasností by tam nemělo být...klidně piš tady, nějaké rady už tu v předchozí diskuzi i proběhly

21.3.2009 20:59:30

..
Dobře takže první věc je pavouk kdy jej mohu vyvolat ? Vím že je tam psáno když dám 3 lore žetony. Ale nevím kde jej při vyvolání mohu umístit.

Např. hraji základní mapu Agincourt ale chci ji hrát s Creaturou Pavoukem prostě mohu si kdykoliv usmyslet že chci povolat pavouka hodím 3lore žetony a vyvolám jej ale kde ? Kam se mi vyvolá ? Moc to z toho manuálu nechápu.

21.3.2009 22:05:20

pavouk
Za 3 lore žetony mužeš pavouka aktivovat né vyvolat.To znamená že ho musíš mít ve hře od záčátku a 3 lore žetony s ním mužeš se pohnout a zautočit.

21.3.2009 22:36:16

pavouk
Ted sem mrknul do pravidel,přesně to je že když zahraješ sekční kartu kde mužeš hrát třeba ze třema jednotkama.Tak za 3 lore žetony mužeš aktivovat pavouka v jiné sekci než říká karta ale počítá se do celkového počtu jednotek.To značí že hraješ dvěma jednotkama v sekci podle karty a pavoukem mužeš hrát v jiné sekci.

21.3.2009 22:44:41

kosibratr
Takže pavou musí být ve hře od začátku to znamená co. Já totiž nvm jak je to myšleno nechápu asi princip umisťení kreatur.

Když chci hrát zíkladní mapu Agincourt ale s kouzelníkem a pavoukem to znamená že si poupravuji trošku pravidla.

Kde pavouka mohu umístit a když jej aktivuji vytáhnu kartu kde mohu aktivovat 3jednotky na pravém křídle pavouk je na levém. A chci jej aktivovat 3mi lore žetony to znamené že pavou přinde zamnou z levého křídla na pravé?

Bude to semnou težké je to moje první náročnější hra opravdu by možné bylo dobré to ICQ.

21.3.2009 23:39:55

brave
heh, nevis co a jak v pravidlech a chces si upravovat hru/scemare? to je dost divny postup... kazdopadne pavuka musis mat v hre /tj. da ti ho scenar a pak nasledne si ho mozes aktivovat mimo sekci za lore ale pocita se ti do poctu aktivovanych jednotek /pavuk v leve casti, uzivas kartu na aktivaci 3jednotek v prave casti. v prave muzes aktivovat 3 nebo 2 /ak mas/ a muzes za lore aktivovat v leve casti pavuka do poctu max. aktivovanych jednotek - tj. 3. nenu duvod /ani prakticka moznost/ aby se pavuk kamkoliv presouval. proste s nim hrajes tam kde je

22.3.2009 09:15:39

Braveheart
Jestli mužu radit,tak pokud začínáš drž se pro záčátek daných scénářu než se pravidla pořádně naučíš.Pak bych teprve zkoušel nějaké upravy scénářu.

22.3.2009 09:33:04

všem
Dobře budu se držet vaších rad a budu hrát tak jak je to dané. Já jen že se mi nelíbí že musím hrát podle něčeho rád bych hral podle sebe. Ale už do dostatečně chápu.

Musím mít pavouka ve scénaři. Poté když jej chci aktivovat musím hodit velitelskou kartu a když na ní bude že mohu pohnout jen jednou jednotkou třeba na pravé straně mohu si místo toho vybrat aktivovat pavouka na levé straně. Ale s jednotkou na pravé už pohnout nemohu protože mám kartu kde mohu pohnout jen jednou jednotkou.

Takže já si prvně otestuji všechny scénaře a pak mi poradíte jak hrát s upravenýmy pravidly pokuď to jde. Nemám rád když jsem vázany na něco líbí se mi když je hra vyrovnaná každý si udělá bude začínat s daným počtem jednotek.

Ale Vám děkuji za opravdu rychlé odpovědi. Musím říci že je to velice dobra stranka.

22.3.2009 11:50:52

ked chces hrat podla "seba"
tak si vezmi rozsireni call to arms. inak v zakladnej sade je tusim jedno alebo dva scenaria, kde su sily vyrovnane, min. stredoveke na presny pocet jednotiek /a na ofic. strankach je scenarov este viac - ofic i fanuskovskych/.
ps. samozrejme pavuka mozes aktivovat i normalne pokad lezi v zone na ktoru mas kartu - setris tak lore!! ta aktivacia mimo je len akoby bonus pre kreatury

22.3.2009 12:22:28

voloda (pavouk)
Aháá tak to už chápu úplně OK.

Děkuji jinak pavouk může mít i vlajku červenou škoda že jí má jen zelenou.

22.3.2009 12:55:06

pošlapání
Ještě nechápu pošlapání vím jak je to myšleno všechno ale v pravidlech kde je obrázek jak pavouk ustupuje před jednou vlajkou je ukázano že ustupuje z hexu ale pošlape obě jednotky při ústupu proč obě ?

22.3.2009 15:28:56

je tam tusim psane,
ze poslape obe dve policka za sebou, resp. jedno kam ustupuje a to susedne, uz si to presne nepamatuju a nechce se mi to hledat, ale je to v pravidlech vysvetlene. pavuk ma byt zasity v lese a nebude ustupovat nikam :D

22.3.2009 16:06:09

Voloda
A nebo na pavučině někde na hřibu =o)

Je tam napsáno že ztrácí 1 figurku za každý hex o který nemůže ustoupit. Takže pavouk ustupuje na levý nebo pravý hex. Já to nechápu =o))

22.3.2009 16:22:55

jasne, ustupuje na jeden
ale predstav si to jak godzillu v meste, proste se nevejde do ulice z bori i domi kolem sebe /pavuk slape vsude kolem sebe, ne jenom na polico kam ustupuje/resp. mal by ustupit.

22.3.2009 17:13:21

kopec
Další nejasnost kterou mám je kopec neboli vyvýšenina když naní stojí lučisníci zeleného praporu házím 2 nebo 3 kostky. Na kartě je napsáno max. 3K. Přece logicky jsou nahoře takže mají výhodu takže by to tak mělo být ne že házím s 3mi ne ?

22.3.2009 17:33:24

mne se zda, ze si snad delas srandu :D nebo neumis cist... :/
ne, hazi 2, to je max /v stredovekych scenaroch striktny, v lore zakladny/ pre zeleneho!! lucistnika a jeho zbran

22.3.2009 17:38:07

To Braveheart
Ja mam Battlelore taky chvilinku, hral jsem ji asi jen 5x,udelej to,co ja,pomalicku postupuj ve scenarich kupredu.Na pavouka se ptej,az se naucis zaklady,to same plati i o staveni vlastnich scenaru.Ber to tak,ze nehrajes Battlelore,ale ucis se vsechny pravidla,pak si porid Call to Arms a mas vyvazenou hru (pokud se ti zda,ze ted neni).Jinak snad vse,co ses doposud ptal,je krasne a fakt jednoduse popsane v ceskych pravidlech tady na strankach,zkus si je projit :). A nedavejte tuhle diskuzi pls na ICQ, at si pravidla muzou osvetlit i jini, napr. ja :)

23.3.2009 08:39:09

Drussbarb
Jasan máš pravdu taky jsem to zjistil během tohoto rozhovoru s Volodou.

A manuál je opravdu super, dobře až na některé výjimky popsaný. Jenže já některým výrazům nerozumím. Např. koupil jsem si asi před měsícem Agricolu no to měl chuť vrátit ten manuál na to šíleny opravdu. Nakonec jsem si to nechal uležet a druhý den už docela v poklidu hrál až na to že jsem občas skočil na net a tam se ptal na věci které mi nebyli srozumitelné.

23.3.2009 10:35:51

To Braveheart
Mno ja mel zatim (u stredovekych dobrodruzstvi) problem pouze s vykladem nekterych karet. Agricolu se nastesti ucil kamos, to by mne nebavilo se ucit. A uz jsem ji prodal :)

23.3.2009 10:45:30

vlastní scénáře
Jen pár poznatků k vlastním scénářům.
Především souhlas s Drussbarbem, postupuj pěkně podle scénářů (doporučuju první partie hrát bez Lore a Válečné rady, až dostaneš do krve základ, pak se pusť do dalších možností), tam je vše pěkně popsáno a řečeno. Ovšem za chvíli zjistíš, že scénáře nejsou zrovna nejvyváženější ...není nic jednoduššího, než tvorba vlastních scénářů: prostě si rozestavíš terén i vojáky podle svých představ. Máš několik možností: Pokud chceš mít na začátku naprosto vyrovnanou partii, rozestavíš terén tak, aby oba hráči měli stejné podmínky. Pak se třeba domluvíte se spoluhráčem, které a kolik jednotek nasadíte a zase je několik možností, buď rozestavíte jednotky naprosto stejně a pak už bude jen záležet na kartách, kostkách a vás, jak si s tím poradíte, nebo ty jednotky můžete nasazovat třeba střídavě podle vlastního uvážení a máte tak možnost reagovat na každou umístěnou jednotku soupeře, nebo si doprostřed hracího plánu dáte zástěnu a svoje jednotky umístíte tajně, nebo můžete jednotlivé jednotky třeba verbovat, možností je spousta a fantasii se meze nekladou. No a nakonec si pořídíš Call To Arms a máš postaráno

23.3.2009 11:02:55

The Hammer
Přesně to mám v plánu pak udělat ale super už mi je všechno jasné. Kdybych náhodou měl zase nějaký problém pisnu sem libí se mi to tady velice rychlé odpovědi. Tak díky.

23.3.2009 12:15:42

Gobliní spěch
Chci se zeptat v manuálu je napsáno že mohou přispěchat o dva hexy, aby napadli nepřátelskou jednotku ztečí. ZO znamená že ty dva hexy musí být a nebo mohou přispěchat i třebas o jeden ??

27.3.2009 21:49:57

ad. Gobliní spěch doplněk
Abych mohl využít gobliní spěch nemusím mít aktivovanou jednotku že ? Ale nevím tedy jestli ty dva hexy jsou povinné.

27.3.2009 21:53:04

to Braveheart
Abys mohl využít goblinní spěch, samozřejmě musíš aktivovat jednotku, s neaktivovanou jednotkou nemůžeš dělat vůbec nic.
Co se týká toho spěchu, nevím jak přesně to je popsáno v pravidlech, ale my to hrajeme tak, že nemusíš využít oba hexy a můžeš přispěchat i jen o jeden. je to tak i logičtější, přece mi nikdo nemůže zakázat se zastavit. Při ústupu je to jiné, to je trest a ten se musí dodržet

28.3.2009 15:34:53

Vybíráme z Bazaru

Design town
Design town
Akt. cena: 175 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas