BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oprava figurek a vlajek-BATTLELORE

Ahoj, vadí mi na BL, že jsou špatně nalepené vlajky a odchlipují se, ale to jsem přelepil normálním lepidlem v tyčince. Co je horší, že se ty figurky musejí do obalu doslova narvat a jsou pak celé křivé, hlavně jezdci. Viděl jsem na BBG, že borec namáčel figurky do horké vody, nechal je tam minutu a pak je dal do ledové vody a tvrdil, že se narovnaly, máte s tímto postupem někdo zkušenosti? Rád bych se o tom něco dozvěděl, jestli se třeba neroztečou a jak má být voda horká. Chci si totiž postavičky nabarvit, a tak by mě i zajímalo, kam si ty postavičky po nabarvení dáváte. Myslím si totiž, že ten obal, kam se to hází hlava nehlava je dost nevhodný. Předem děkuji za odpovědˇ/i
1.11.2009 23:03:17

rovnání figurk
Ano, použíám tuhle techniku a fakt to funguje. Prostě horká voda (jako na čaj, třeba z rychlovarný konvice) a studená. Nehrozí, že se figurky roztečou, jen mírně změknou. Není potřeba se toho bát, dokonce jsem takhle rovnal i už namalovaný a nalakovaný figurky.

1.11.2009 23:31:46

rovnání a skladování
Taky jsem tuhle metodu aplikovala a ještě budu. Není problém ani když voda jemně vaří. A co se týče skladování. Po namalování figurky lakuji bezbarvým matným lakem Genius (mají ho v Baumaxu). Někdo psal, že mu to dělá savo efekt, tzn. že vyžírá barvu ale 100% mohu potvrdit, že pokud se lak správně dlouho protřepe (5 minut určitě) je nádherný, není lesklý. A takto nalakované figurky skladuji v takových platových krabicích s více přihrátky. Ovšem ne každou zvlášt. Prostě je tam naházím, jen jim nechám víc místa, takže na figurky z Battlelore + rošíření už mám ty boxy tři.

2.11.2009 07:21:26

lak a skladování
Lak Genius z Baumaxu (matný) rozhodně savo efekt nedělá a barvu nevyžírá - maximálně nepatrně zvýrazní stíny. Lakoval jsem s ním už tři Warhammerové armády a vše bylo v nejlepším pořádku.

Na skladování je ideální takový ten hrbolatý molitan, co se používá k zvukotěsnění - stačí nařezat do velikosti krabice a skládat na sebe. Figurky se nepoškodí ani nelítají sem tam.
Pokud byly figurky při barvení nejprve stříknuty základovou barvou, pak malovány a na závěr jednou nebo klidně dvakrát lakovány tím Genius sprejem, dají se skladovat i naházené v původní krabici, aniž by se s barvou cokoli stalo.

21.11.2009 14:34:49

Vybíráme z Bazaru

Krabčáci od Mindok
Krabčáci od Mindok
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas