BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nekromanti a další...

http://new.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=14&efcid=1&efidt=66779

BL nehraju, ale fanoušky by mohl zajímat tento rozhovor s designérem, ve kterém hovoří o budoucnosti BL
15.2.2009 18:40:56

To sydo a angličtináři
Díky za info a prosbička záronen, nemohl by někdo znalejší Aj, ve zkratce napsat vo co tam go? (omlouvám se za neznalost, ale do nás ještě hustili ruštinu)

15.2.2009 20:03:14

rozsireni
Na začátku je popis nových kultur, pro které probíhá playtesting.
Poté říkají, že letos vyjdou 3 expanze, první z nich se jmenuje Battlefield Heroes - přináší postavy hrdinů, kteří mají silné schopnosti a v bitvách sbírají zkušenosti a zlepšují se. O dalších dvou zatím žádné info.

15.2.2009 20:36:11

To Sydo
Díky, zní to zajímavě, abych pomalu začal šetřit...

15.2.2009 21:08:14

rošíření
Nějaká nová rasa by určitě bodla

15.2.2009 22:04:02

Rozšíření
Tak na to se musím ihned podívat. A jestli vyjdou 3 rozšíření tak to abych už teď šetřil korunky. Jen doufám, že se to nepoveze ve stylu DOW kdy přibylo jen pár figur. Když ezmu od FFG rozšíření, tak je nikdy nešidili. Jdu si to přečíst...Díky Sydo.. ( Jo a co Vampire : Princ of city? Máš už? :D )

16.2.2009 00:23:34

vampire
Vampira jsem nakonec nepořídil, mám teď spoustu her, které se ještě nestihly ohrát, takže na Vampira času dost. Teď jsem si vyrobil Borderlands, takže další žrout času :) Ale jednou Vampir určitě bude.

16.2.2009 07:02:40

Nekromanti
Jak by mohli vypadat nekromanti se můžete kouknout na http://www.battleloremaster.com/guild_gallery.html

16.2.2009 16:43:42

novinky
Díval jsem se a nepřestávám žasnout, co někteří lidi dokážou, nádherně vymalované figurky. Co se týká nové rasy, tak já bych byl asi pro elfy, přijdou mi do tohoto světa nejvhodnější. Ale aby se to nezvrtlo a nebylo těch ras zase až moc, když už rozšíření, tak raději méně a pořádné. Ale už tak je figurek tolik, že dostat všechny do boje je umění. Jsem zvědavý taky na ty hrdiny. Jestli to bude každá figurka zvlášt jako třeba Troll, nebo jedno rozšíření se vším všudy, jako třeba 100 letá válka. Taky bych přivítal třeba nějakou novou lidskou jednotku, třeba s řemdihem. Jak to vidí SSZGSA?

16.2.2009 17:13:29

To The Hammer
Tak abych se přiznal tak raději ve stylu 100 letá válka.Ale nejraději bych to viděl jako klasické rozšíření třeba k válce o prsten. Prostě napěchovaná krabička.:D Na druhou stranu styl jako byl troll mi taky trochu začal vyhovovat.Rozhodně ne cenou ani zvoleným stylem mapy.Ale mít takle hezky připravené bojiště aniž bych se bál, že drknu do stolu a můžu vše rovnat je velice příjemné. Člověk když drží ten obal má pocit jako kdyby měl v ruce starou desku.:D
Trochu se bojím, aby nám z Battlelore neudělali konkurenci Warhammeru. Prostě desítky armád a miliony možností.Pak už by asi o deskovou hru moc nešlo. Třeba národ elfů je fajn nápad ale krysy už nevím.Moc mi do tohoto světa nejdou.
A naprostý souhlas s další lidskou jednotkou.:D Řemdich, katapulty, balisty atd.. Prostě pořádnou starověkou řežbu.Možná by ani neuškodilo více žetonů hradeb..:D

16.2.2009 18:13:49

novinky
Také bych to tak viděl jako The Hammer.V současnosti jsou ve hře rasy tři.Ještě max. dvě a hrdinové a dost.Osobně bych bral rasy orky a elfy.Ale jak je tady výše napsáno na řadě jsou asi nekromanti.Uvidíme jaké budou mít vlastnosti.Doufám,že s přibývajícími rasami nebudu mít guláš v pravidlech,kdy každá rasa má své vlastnosti,kreatury také a asi i hrdinové,kteří můžou být z různých ras.Uvidíme.Každopádně se už těším a šetřím penízky.

16.2.2009 18:17:53

všeho moc škodí
Je pravda, že všeho moc škodí. Když máš hrát s Lore kartami a ještě s válečnou radou a s kreaturami, tak je těch pravidel už moc a je třeba se dobře ve všech orientovat. Ještě že mám speedyho (nejstarší syn), má totiž děsnýho pamatováka, a tak když si na něco nemůžem vzpomenout, stačí se zeptat jeho.A taky jsme si udělali na A4 přehled všech jednotek,s jejich pohybem, bojem i bonusy, tak stačí jen nahlédnout. Ale já osobně dávám přednost a nejčastěji hraju středověké bitvy bez Lore a Rady, jen lehce říznuté trpaslíky a gobliny. A co jsem si pořídil Call to Arms, tak i to nasazování jednotek nemá chybu. Taky jsem hodně zvědavý na vlastnosti nové rasy. Trpaslíci jsou třeba hodně silní, goblini jsou v podstatě jen na ozdobu, i když gobliní kapela to trošku vyrovnává, jsem zvědavý s čím přijdou ted. A taky jsem zvědavý, jak rychle se to dostane k nám....

16.2.2009 21:34:13

Vybíráme z Bazaru

Bang! Dynamite Box CZ naplnený + Bang! Reloaded
Bang! Dynamite Box CZ naplnený + Bang! Reloaded
Akt. cena: 55 €
Končí za: 12 dnů

Offcanvas