BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mini report

V záplavě novinek, všelijakých Westerosů a podobných vylomenin, pomalu začíná sedat prach na staré dobré Battlelore. Dnes jsme si se speedym opět připomněli krásu, jednoduchost, adrenalinovost a skvělou zábavu při této hře.

Tentokrát jsme zvolili přednastavený scénář a to konkrétně epický Azincourt. Speedy se jako vždy ujal velení francouzských, především jízdních jednotek. Já se ujal velení anglických lučištníků. Bojové rozestavení v tomto scénaři není zrovna vyrovnané a tak jsem šel do boje s tím, že nemám co ztratit. Navíc speedy je skvělý vojevůdce a těžký protivník.

Začátek se nesl v klasickém duchu. Francouzští jezdci podnikali výpady a snažili se vyhnat anglické lučištníky z pozic za kůly a snažili se znemožnit zahrání karty Zatmění oblohy, což se jim dlouhou dobu dařilo. Menší půtky se odehrávaly především na křídlech, zatímco přehuštěný střed zůstával poměrně v klidu. Francouzům se podařilo zneškodnit 2 lučištnické jednotky, ale angličtí lukostřelci přesnou střelbou oslabovali nepřátelské jednotky a jednu modrou jízdu donutily k ustoupit až na samotný okraj hracího plánu, tato uprchlá a oslabená jednotka měla ještě sehrát na konci bitvy důležitou roli. Síly se začaly pomalu vyrovnávat. Pak přišla velká chvíle Angičanů a jejich lukostřelců, podařilo se zahrát Zatmění oblohy. Ovšem radost byla předčasná. Z 24 kostek zasáhly pouze dvě...tristní bilance a velké zklamání. Ovšem speedy, coby vrchní velitel Francouzů rovněž nebyl se svým bojovým štěstím spokojen a hlasitým brbláním a výkřiky: já už to nikdy nehraju, pitomé kostky, a doufám, že Battles of Napoleon bude lepší, dával najevo svou frustraci. Pak se pokusil s modrou jízdou dobýt tábor, střežený pouze partou sedláků v oddíle domobrany pod zelenou vlajkou. A na tuhle chvíli čekala početně sice malá, ale do boje nažhavená anglická jízda. Zahráním jezdeckého útoku 2x po sobě zcela eliminovala tuto francouzskou snahu a navíc dorazila několik oslabených francouzských jednotek. A najednou to bylo 5:3 na vlajky pro Anglii. Speedy se ještě pokusil o zvrat, ale přišel zdrcující útok. Červená anglická jízda zaútočila z lesa na jedinného francouzského jezdce, ale nezasáhla. Další červená jízda pod vedením barona Aralda ovšem dokončila svůj výpad, dostihla již výše zmiňovanou uprchlou francouzskou jednotku a přesnými zásahy ukončila její pobyt na hracím plánu. A pak to přišlo. Mistrovský kousek. Stateční a neskutečně přesní angličtí lučištníci Will s Haltem si vzali na mušku dva jezdce modré francouzské jízdy a svými dlouhými luky a hozením bonusových zásahů je sundali z koně! Malá pravděpodobnost, ale vyšla. Tento přesný lukostřelecký útok znamenal zisk 7 vlajky pro Anglii a její konečné vítězství. Angličané tak ukořistili 3 červené a 4 modré jízdní prapory. Francouzům se podařilo získat jen 4 zelené prapory lučištníků. Bitvu rozhodla především přesná střelba z dlouhých luků a přesně načasovaný a zdrcující útok početně malé anglické jízdy.

Battlelore je pro mně prostě pořád č.1. Skvěle jsem se bavil. Speedy už tak nadšený nebyl a hru zakončil konstatováním, že Warrior Knights je lepší. Ale k čertu s politikou, vyříkáme si to na bojišti ... :)))
11.3.2010 21:51:14

The Hammer
Krásně napsaný report :) ... užil jsem si to teď ráno s vámi :). Že bych tu krabici taky oprášil?

12.3.2010 07:29:54

pěkný report
Pěkně mě navnadil. Alespon zrychlím své štětce. Chybí mi domalovat 28 figurek a mám kopletní battlelore i s rozšířením hotov. Pak si na celý víkend zalezeme a budeme hrát a hrát. A hlavně konečně dáme hrdiny.

12.3.2010 07:40:39

Karas

Malovani
uz aby mi dorostly deti :) hezky report.
sappho: jak dlouho ti to trvalo. Ja jsem zacal pred rokem ale po dvou vikendech jsem to odlozil ... a nejak se k tomu nemuzu dostat zpet :)

13.3.2010 09:33:33

karas
Je mi líto, ale v tomhle ti nikdo neporadí. To je otázka silné vůle a lenosti. S tim prvním by ses musel napít pramene moudrosti... (aspon doufám, že se to tak jmenuje) a to druhé... ;) Takhle jsem si nakoupil barvičky a nabarvil jsem akorát arenu a pět hrdinů do wowka.

13.3.2010 09:35:49

délka barvení
Přiznám se, my barvíme ve dvou, ale i tak to trvá. Začali jsme někdy na konci loňských velkých prázdnin. A nyní finišujeme se a budeme mít vše, včetně hrdinů a všech dalších rozšíření. Ale opravdu je to o trpělivosti. Prostě si k tomu sem tam chvilku sednout. Ze začátku to neubývá a neubývá:) Ale za sebe můžu říct, za ten výsledek ta dřina opravdu stojí.

13.3.2010 09:52:19

délka
Ono to taky trvá proto, že chodíme do práce a máme taky hafo jiných poviností. Takže žádné malování denně. Byly měsíce, kdy jsme na to nešáhly vůbec.

13.3.2010 09:53:08

tak do třetice
Ono se ti rychlost malování bude zvyšovat s každou namalovanou figurkou. A řekla bych že výrazně.

13.3.2010 09:53:53

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown - CZ verze - nová, ve fólii
Nemesis Lockdown - CZ verze - nová, ve fólii
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas