BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Drak

Malá plocha

Zdravím. Přemýšlím o koupi nějaké "větší" deskové strategické hry a tak pročítám všechno možné. S rodinou hrajeme Osadníky a i synek (10 let) to zvládá a moc ho to baví. Nyní bych chtěl pořídit něco pro dva a přemýšlím o Battlelore, World of Warfcraft, Warhammer 40000 nebo něco podobného s miniaturami.
Já sám jsem odkojen strategií Bitva na polích Pelenoru, nad kterou jsme strávili mnoho času.
Můj konkrétní dotaz : jakou konkrétní hru byste mi doporučili (prostředí spíše fantasy, scifi, nikoliv 2.světová, současnost apod.)
A jkonkrétní dotaz k Battlelore - celkem se mi líbí, ale hrací plocha mi přijde strašlivě malá (soudím z přiložených fotografií zde), tam není skoro vůbec prostor pro manévrování ne?

Díky moc
5.1.2010 09:51:51

Voloda

malá není
je "docela" velká, není obrovská. já myslím, že v rámci pravidel /karet atd/ se dá dobře manévrovat. taky jsem se toho bál, nejsou to moc veliké přesuny, ale nato bys pak musel hrát skutečnou figurkovou /miniatury/ hru, ideálně ještě z 2ww

mě BL docela vyhovuje, i když ho nehraji až tak moc často. teĎ mě zaujala i AT43 což už je ale miniat.hra a taky její plán není moc velký - asi jak v BL. větší jsou už asi fakt jenom wh nebo asi i d&d

5.1.2010 10:00:49

re
Jak píše Voloda, hrení plán malý skutečně není, navíc se dá dokoupit druhý (rozšíření Epic) a vznikne tak skutečně velká herní plocha. Jinak Battlelore podle mě splňuje všechny kritéria, která sis stanovil. Je to prostě takový mix mezi deskovkou a hrou s miniaturami. Navíc je svižná a nemá příliš složitá pravidla. Ještě mě napadá Space Hulk, War of the ring a ani WoW není špatná volba.

5.1.2010 10:10:29

Plocha akorát
Malá plocha ? V žádném případě! Na možnosti a vlastnosti jednotek naprosto ideální. No a s Epic rozšířením se z toho stávají "mega" bitvy!
Jinak podepisuju názory Volodi i Eyrona :)

5.1.2010 11:00:15

Drak

Díky a další ...
Díky moc za pohotové názory. Jak tak louskám info na netu, tak jsem se dostal k dalším hrám a bude to setsakramentsky těžké se rozhodnout. Mutant Chronicles, Space Hulk, DaD miniatury ... upřímně, asi by mi nevadilo, kdyby to byla hra sběratleská (aspoň bych věděl co chtít a co kupovat k narozeninám a Vánocům) a figurky by klidně mohli být nabarvené. A moc rád bych byl, kdyby to bylo v češtině.

5.1.2010 11:37:04

to Drak
No myslím, že Battlelore by pro tebe mohla být dobrá volba. A pokud budeš k těm narozenínám vždy dávat jedno rozšíření, tak ti rto vyjde na dlouho :).

5.1.2010 12:34:38

Voloda

Mecenáš trolíků

já teda mám
hodně rád i D&D min. takže můžu doporučit, ale BL je o něčem jiném, v rámci vlastností a možností jednotek je míŇ "taktické", tohle mě trochu štve u BL, prostě ten vliv terému a pohyb atd je v rámci možností OK, ale v porovnaní napr. s D&D min. "odfláknuté"

5.1.2010 13:16:27

Drak

Mecenáš trolíků

DaD
Takže DaD by byla lepší volba??? A jdou k tomu sehnat pravidla v češtině prosím?

5.1.2010 14:45:36

velikost
Na rozestavenej Battlelore i s nabarvenymi miniaturami se muzes podivat ve vyloze Hrasu. Plan mi prisel celkem velky s prostorem k manevrovani. Co me ale trochu prekvapilo, je to jak sou ty figurky mrnavy :o) Vzdycky jsem si myslel ze jsou vetsi.

5.1.2010 16:14:57

VasekVydra
Větší figurky be se nevlezly ani na hexy, ani do krabice ;-)

5.1.2010 16:55:11

Vybíráme z Bazaru

Pandemic: Reign of Cthulhu
Pandemic: Reign of Cthulhu
Akt. cena: 1499 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas