BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kdy ustupovat při útoku 2 jednotek na jednu ?

Ahoj, potřeboval bych poradit, pokud útočím 2 jednotkami na jednu v jednom kole a první jednotka hodí vlajku na ústup, následuje ústup jednotky protivníka? A nebo následuje útok druhé mé jednotky a pak až ústup protivníkovy jednotky?
Dík za radu
22.1.2009 09:31:42

To Martin
Pokud to chápu dobře, tak tvá první jednotka útočící na protivníka hodila černou vlajku ( ústup ).Takže nejprve vyhodnotíš zda protivník utrpěl zranění nebo ne.A pak vyhodnotíš ústup.To znamená, že protivník ustoupí ke své dolní základně a tvá druhá jednotka už nemůže provést útok, pokud nemá ustupujícího protivníka na steči. ( Pokud jsou druhou jednotkou lukostřelci tak mohou střílet, pokud není protivník nějak kryt. ) Doufám že to je přehledné. Pokud ne, napiš..:)

22.1.2009 10:02:33

To Marin a SSZGSA
SSZGSA má pravdu ale možná by bylo jednodušší napsat, a je to tak i v pravidlech, že se napřed kompletně provede a vyhodnotí důsledky útoku jedné jednotky (tedy včetně ústupu a pronásledování) a pak útočí (pokud ve změněné situaci ještě může) další jednotka.

Ono Marine (nebo Martine) kdyby ses nad tím trochu zamyslel, tak se ani nemusíš ptát, protože útočících jednotek může být víc třeba 5 a kdyby všechny zaútočili a ústupy by se vyhodnocovaly až potom, tak za prvé by jednotka ještě před ústupem mohla být zlikvidovaná a hra by značně ztrácela na strategických možnostech a za druhé by sis musel pamatovat kolik jakých ústupů od které jednotky by napadení měli provést a to by zase vedlo z valné většiny k tomu, že by docházelo při ústupu vždy k likvidaci jednotky, protože nasčítanými ústupy by vždycky dorazili na kraj hracího plánu a raz dva by byly jednotky zlikvidované, protože by neměly kam ustupovat. Ono je dobré se někdy zamyslet nad různými důsledky výkladu pravidel a člověk většinou sám přijde na to který výklad je nesmyslný.

22.1.2009 10:23:10

To Marin
... a to jsem se ještě nezmínil o eventuálním pronásledování - v tom by byl už úplně hokej.

22.1.2009 10:24:56

To All
Díky Vám za radu, v návodu jsem přehlídl jednu větičku která mě uvedla v pochybnost.

22.1.2009 14:41:06

Vybíráme z Bazaru

Naše století
Naše století
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas