BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Battles of Westeros

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=105
23.2.2010 09:55:24

diskuze
Nebude lepší diskutovat přímo u této hry. Resp, napřed ji zařadit do seznamu.

23.2.2010 10:00:04

lepší to bude
ale nevím jak se to dělá, a pak to má podtitul battlelore game, tak to sem tak trochu patří - vypadáto na hru vycházející z battlelore v prostředí ságy Píseň ledu a ohně a her The Game of Thrones. Bez lore (magie).

23.2.2010 10:05:48

Klasické Battlelore versus Battles of Westeros
V té souvislosti je zajímavý rozhovor s Christianem Petersenem budoucnosti a problémech s výrobou klasického Battlelore a vztahu klasického Battlelore a "nového" Battlelore:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1121

23.2.2010 10:14:51

Kurník
Jak na to koukám a čtu, že v tom nebudou goblini, magie a bude to složitější než BL, tak mě to láká čím dál víc.

23.2.2010 10:30:42

První dojmy zde
http://www.heroscapers.com/community/showpost.php?p=1019268&postcount=2008

23.2.2010 10:36:13

magie
to mi právě bude chybět...

právě uvažuju nad koupí battlelore..., a právě když jsem se rozhodnul, tak představí tohle :) teď musím počkat na pravidla a zjistit, co mi bude bližší i vzhledem k tomu, že s podporou původního battlelore to asi půjde z kopce

23.2.2010 10:39:36

magie
Mě se právě na Battlelore ta magie líbí. A to co doposud vyšlo je dostačující na hodiny a hodiny hraní.

23.2.2010 10:42:51

to matannen
".... vzhledem k tomu, že s podporou původního battlelore to asi půjde z kopce"

Přečti si ten rozhovor na který jsem tady odkazoval v mém příspěvku "23.2.2010 10:14:51 Klasické Battlelore versus Battles of Westeros". Tam se dovíš o budoucnosti klasického Battlelore.

23.2.2010 10:46:24

Sydo
Njn, ja uz jsem docela nalomenej, sice jednu CaC hru mam, ale tohle je moje nejoblibenejsi saga, i kdyz pomalu ale jiste nabyvam dojmu, ze neukoncena. Nelibi se mi, ze v tom uz ted citim zdimacku na prachy jako v pozdnich fazich BL (treba Draci mi prijdou uz docela mimo...). Rozhodnou pravidla a to, nakolik to bude jine nez CaC:Ancients, ktere povazuju za paradni hru.

23.2.2010 10:48:32

Kren
No prave ja tu budoucnost klasickeho BL dle toho rozhovoru taky ne zcela chapu:)

23.2.2010 10:49:39

budoucnost
pokud můj překladač letový hry říkat pravda,
tak sice říkají, že budou battlelore nadále podporovat, ale například dotisk základní verze zatím nepřipadá v úvahu a já zatím čichám to, že pokud se bude Westeros dobře prodávat, tak Battleloru zvoní hrana. Stejně jako LCG ukončila CCG.

23.2.2010 11:05:01

dotisk
S dotiskme Battlelore jsou spíš problémy ohledně ceny. A týká se to pouze základní sady. FFG jen hledá cestu, jak to prodat za slušnou cenu, protože nejsou schopni se nákladově dostat na úroveň, za kterou to měl Days of Wonder.

23.2.2010 11:07:11

to Aneken ad Battlelore
No já taky moc ne :D. Spíš jen takové neurčité tápání, které by se dalo shrnout do 3 bodů.
1) Battlelore převzali od DOW především kvůli značce, kterou chtějí označovat svoje hry podobného typu.
2) Klasické Battlelore chtějí rozvíjet, ale jiným směrem než plánoval autor Richard Borg.
3) Nevědí si rady s výrobou, jejíž technologie je u DOW a FFG odlišná. Mají nějaké návrhy co s tímhle problémem, ale ještě není rozhodnuto.

23.2.2010 11:07:40

Kren
Diky, tak to vidime stejne:) Ja jen nechapu ty vypocitany naklady na BL, co tam uvadel. Dyt by to vyslo o 50% vice nez Runewars a to je fakt hodne... A je mi trochu lito Borga, ze nemuze rozvijet svou vlastni hru tak, jak by chtel...

23.2.2010 11:17:37

rbx

Westeros
no, me to prijde jako zdimacka, ale hezka zdimacka. Z toho, co jsem tak nejak vypozoroval, tak to bude prece jen o necem jinem, nez ze tahnu kartu a posunu pincliky nekam, kde si hodim kostkou. Vidim tam zetony cile pro strely katapultu, takze se treba konecne dockame nekdy oblehani hradu, ktere nebude tak dabelsky slozite jako Stronghold. Z toho co jsem videl, se mi to zatim libi vic, nez Battlelore.

Co se tyce Battlelore a jeho budoucnosti, tak to taky nevidim moc ruzove. Libi se mi poznamka, ze Heidelberg prestava Battlelore lokalizovat. Tak obrovsky trh a i tak to dostanou v anglictine.

23.2.2010 12:05:01

Hundred years wars
Tak takto zpráva vyjít před 3mi týdny, tak na aukru bojuji o stoleté války o několik set výše. Poslední rozšíření které jsem opravdu moc chtěl koupit a už ho asi neseženu. :-(

23.2.2010 12:09:32

cholerus
Muzes se domluvit s nekym, kdo pojede do Essenu. Loni tam sly sehnat jeste v pohode, jsem tam jedno kupovat Sappho za 15 euro ci tak, jestli si dobre vzpominam... Kdyz se ozves nekdy v zari, muzu se ti tam podivat.

23.2.2010 12:12:44

to cholerus
Na FFG se u rozšíření Battlelore a u 100 leté války taky objevuje symbol, že je znovu ve výrobě. Vypadá to,že se dočkáme dostisku. Radši ti to píšu, ať za to zbytečně na ebay nedáš dvojnásobek ceny.

23.2.2010 12:16:20

essen
Je to tak. Aneken byl tak hodný a sehnal mi tohle rozšíření za opravdu symbolickou cenu.

23.2.2010 12:22:21

Zlatí zatrolení Sappho a anekene
Děkuji za infa a nabídky. Jedno z toho určitě využii, buď bude dotisk, nebo Essen :-)

23.2.2010 14:03:25

přidání této hry na ZH
Já zvažoval přidání této hry, ale nevím jestli to pojmout jako rozšíření k BL nebo jako novou hru. No, asi jako novou hru.
Ale mate mě, že na krabici je "BattleLore".
Ale už teď se na to těším a jako věrný BattleLorista si určitě pořídím!!!!

23.2.2010 21:09:47

to Cauly
Je to úplně nová hra s jinými mechanismy jak původní Battlelore. FFG převzalo Battlelore od DOW ne kvůli samotné hře, ale kvůli značce Battlelore. Jako Battlelore teď budou označovat řadu samostatných her s námětem středověkých rytířských bitev. Bude to jakési logo těchhle samostatných her.

23.2.2010 21:15:23

rbx

cauly
presne jak rika Kren. Navic k tomu bude kupa rozsireni. Ja osobne se na to zacinam tesit cim dal tim vic. Horus Heresy me nelaka, ale tohle si asi poridim. Nadherne zpracovane stredoveke bitvy, to muze byt parada.

23.2.2010 22:04:02

rbx
No jestli jsi necetl sagu, tak vrele doporucuju, pak tomu asi neodolas tuplem. Ja jsem po prvni, rozladeni, ze to bude jen dalsi BL, uz prakticky rozhodnut koupit. Core set bude obsahovat dva hlavni rody sagy a predpokladam, ze si FFG nenechaji ujit par bitev ze knih, uz se docela tesim treba na bitvu v Septajicim lese.

24.2.2010 00:03:55

aneken
Ty jsi stejně močka a každý pořádný vojevůdce ti dá na frak, tak to raději ani nekupuj!

24.2.2010 01:18:08

Vybíráme z Bazaru

Marco Polo II (EN)
Marco Polo II (EN)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas