BattleLore - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Battlelore vs. Battle of Westeros

Dobrý den vespolek,

chci si koupil hru Battlelore. Při brouzdání na webu jsem ale narazil na Battle of Westeros, která je hodnocena také velmi kladně (lepení podstavců nevidím jako problém, jsem modelář:). Rád bych se zeptal zdejších zkušených hráčů, jak vidí rozdíl mezi oběma hrami. Vzhledem k tomu, že jsem dlouho hrál Battletech (super hra:), připadá mi Battlelore trochu moc o náhodě a jednoduchý. Na druhou stranu mám rád fantasy (Battlelore mi přijde jako zjednodušený Warhammer) a je mi silně nesympatický svět Battle of Westernos vycházející z knih G. R. R. Martina.
27.10.2010 10:14:40

BL vs. BoW
To záleží jaký styl preferuješ. Pokud máš rád čistě rytířskou dobu bez magických přikrášlenin, tak potom Westeros. Pokud naopak to klasické fantasy s magií a různými humanoidními rasami, pak Battlelore. Mně osobně se líbí svět Battlelore, ale chtěl bych nějak implantovat pravidla z BoW, protože ta jsou mnohem víc Battletechová (souhlasím - super hra), kdežto BL je na můj taktický vkus dost legrácková hra, která se řídí často proklínanými zónami. Omlouvám se, že to není rada, ale chtěl jsem se trochu vytasit :)

27.10.2010 10:48:03

Marabu
Tak ted babo rad;) Herne je Westeros o vagon lepsi, dava ti vetsi moznost ovladat jednotky a planovat. BL je hodne odvisle od karret a nikdy jich nemas na ruce dost, abys mohl planovat poradne... To, ze je ti nesympaticky svet Westerosu je samozrejme pro BoW minus, ale porad by podle me mela prevazit hratelnost, jednotky jsou v zasade genericke a pouzitelne pro jakekoliv stredoveke valceni;) A se jmeny lidru by ses musel srovnat. Ostatne ja jako fanousek Martina jsem se musel smirit s tim, ze nejvetsi rytir rise vede pechotu, coz je blbost na kvadrat;)

27.10.2010 10:52:53

Marabu
Já bych zůstal u Battletechu :D

27.10.2010 11:00:27

sydo
Království za koně a Battletech v plastu!

27.10.2010 11:11:47

aneken
Oni udělali pěšího Artura Dayneho zvaného Meč Jitra ... no tak to je skandál. Takový rytíř by měl být opravdu na koni:-D

27.10.2010 16:00:34

Marabu
Hrací systém BoW je fakt super. Nutí Tě chovat se středověce a odpovědně. Na druhou stranu jsou pro někoho problém opravdu silní velitelé, protože oni jsou Ti, kteří často rozhodnou bitvu.
Na druhou stranu, pokud Ti svět Westerosu opravdu vadí, tak si to nekupuj a hoň raději gobliny po křídlech:-) Protože backround je u BoW opravdu důležitý pro atmosféru hry. Navíc v BoW není magie a podobné věci.
Jinak provedení BoW mám radši než BL, protože jednotky nemusíš malovat a graficky je hra velmi povedená.

27.10.2010 16:04:31

BoW x Battlelore
obě hry se u mně dělí o první a druhé místo :) (že by zatím, Marvine?)
Když nemám čas nebo chuť na složité strategicko-taktické orgie, sáhnu po BL, když si chci vychutnat komplexnější a složitější hru podmalovanou super příběhem, sáhnu po BoW. Největší rozdíl mezi oběma je v tom, že v BL jde o jednoduché vybití soupeře, kdežto v BoW jde o obsazení strategických bodů či plnění nejrůznějších úkolů...
Jedno mají ale obě hry společné - ani v jedné mi prostě kostky nepadají...

Právě jsme se se speedym vyzkoušeli mix obou her. Do Bl jsme použili kostky z BoW. Obrovsky to zvedlo taktický potenciál hry. Červené jednotky dostávají úplně jiný rozměr. Zůstává problém s tím, že někdy karty prostě nepadají. To by se částečně taky dalo ovlivnit použitím části pravidel z Epic rozšíření BL, kdy jsou na výběr ještě tři karty ze společného stojanu. Taky jsme do toho "zamontovali" naše oblíbené hrdiny z BoW, které jsme přidali k běžným jednotkám a Greatjon a Jaime tak veleli červené pěchotě s +1 kostkou, Eddard se Sandorem veleli modrým kopiníkům s +1 životem a Robb s Tywinem rytířům 2x statečným.....paráda :)))

PS: souhlasím s anekenem, že Artur Dayne je největší rytíř :)

27.10.2010 16:32:23

Nejlepší šermíř
Myslím, že podceňujete bratry Clegany, případně Silnokance z Crakehallu :-)
Jaime pěchotně mi až tak nevadí, jsem rád za jízdního Tywina a Addama Marbranda. Spíš mi vadí, že Hora nemá štít :-)

27.10.2010 16:43:56

The Hammer
Také jsem už uvažoval o mixu BL a BoW. Snažím se přepsat bitvu u Kresčaku do pravidel BoW, ale použít některá zbraňová pravidla z BL.

27.10.2010 22:53:59

Marvin
To zní zajímavě, tak se pak poděl o zkušenosti...
Tak jak jsme to dnes hráli, to opravdu nebylo špatné, nebylo to až tak moc komplexní jako BoW, ale člověk už musel sakra přemýšlet o barvách jednotek...ještě zkusíme přidat ty tři společné karty na výběr...a ti hrdinové tomu přidali "šťávu"

27.10.2010 23:03:08

Battlelore vs. Battle of Westeros
Děkuji za odpovědi a názory

28.10.2010 23:32:37

Vybíráme z Bazaru

Age of Dogfights WW1 + všetky rozšírenia
Age of Dogfights WW1 + všetky rozšírenia
Akt. cena: 150 €
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas