Battleground: Fantasy Warfare

xxxxxxxxxx hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Battleground: Fantasy Warfare - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Your Move Games
Autoři: Darwin Kastle
Chad Ellis
Robert Dougherty
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad pravidel

Měl by někdo zájem o překlad pravidel na tuhle hru? Ať se s tím nedělám zbytečně...
16.7.2010 12:44:44

Zajímavá věcička
Nějak to šlo zatím mimo mně, ale jak jsem tak na to kouknul, vypadá to zajímavě, takže šup na wish list a až sponzor uvolní fondy, bude patřit k okruhu kandidátů na pořízení :) a pravidla v čj, to by byl silný argument :)))

16.7.2010 13:54:39

překlad
Tak jo, jako u obrázků Ants! - ty budeš papat polívčičky a poslouchat maminku a já přeložím pravidla :-P

16.7.2010 18:31:57

...
tak tohle mě taky celkem zaujalo, ale bohužel je tam anglický text na kartách :(

16.7.2010 19:04:50

text na kartách
Co jsem koukal, tak tam textu zase tak moc není. V podstatě se pořád dokola opakují ty samé výrazy - až na pár vyjímek.
Kdybys to hrál s někým angličtiny znalým, během chvilky by sis karty zapamatoval. Já jsem takhle hrál s přítulkou Vampire: The Eternal Struggle a naučila se to během pár her...

16.7.2010 19:15:41

aradraug
u mě problém není, ale u přítelkyně by byl :). Ale stejně má aneken skoro všechny startery vyprodané :(

16.7.2010 19:24:20

startery
Aby neměl, když jsem koupil, co šlo. Bohužel měl skladem startery jen pro Ravenwood elfy a nemrtvé. Ale pokud se mi hra bude líbit, určitě se budu zajímat o dovoz dalších.

16.7.2010 19:29:50

Pravidla
Tak jsem si pravidla přečetl - vypadá to celkem intuitivně. Jen mám občas problém díky hraní warhammeru - sem tam mám pocit, že v té hře něco chybí (třeba pronásledování po prohraném testu na morálku nebo reakce na napadení), ale celkově se mi dost líbí. Už se těším na první bitvu (co ty na to, Hammere?)

Jen na okraj - pokud si budete hru pořizovat, nevěřte autorům. Když na kartu napíšete něco fixem na bílé tabule (jak je doporučeno), dokonale to nesmažete. Na jedné kartě mám slabě napsané C - extra vidět není, ale nepotěší. Obalení karet to řeší a díky standardnímu rozměru karet (stejné jako magicovské karty) není problém sehnat obaly.

16.7.2010 21:41:20

aradrauq :)
tak za prvé: polívčičky já hrozně rád, takže není problém :)
za druhé: bitvy já taky rád, takže není problém :)
za třetí: s tím pořizováním to u mně nebude tak horké, jednak momentálně nejsou finance a stejně to nikde není :), ale líbili by se mi lidi a orkové...

16.7.2010 22:11:16

...
Lidi mě až tak nelákají, ale orkové, trpaslíci a high elfové jo. Ale uvidíme po bitvě...

16.7.2010 22:25:18

hra
Skvela hra! Mam ji uz nejakou dobu doma a nemuzu si stezovat. Fantasy wargame, ktera ma opravdu docela vymakany a pritom nijak slozity pravidla. Pokud chcete relativne realistickou bitvu ve fantasy svete, tak mate za malo penez vybornyho kandidata. Ja budu casem urcite doplnovat i ostatni rasy. A velkou vyhodou je i skvela skladnost. No snad jsem ji moc neprechvalil, ale jsem docela nadsen :)

16.7.2010 23:19:03

majovky
Co máš za rasy?

16.7.2010 23:35:44

Beholder a Aradraug
Mno jeste neco malo bude pry, nevyhoda ostatnich ras je, ze jsou za plnou cenu, coz je pres 350... Sam jsem si to nestihl rozbalit a hodil to na kseft, takze jeste naky levne sehnat musim;)

17.7.2010 07:22:16

cena
Pokud se mi hra bude líbit, tak ani plná cena není problém. Pořád to vyjde podstatně levněji než warhammer.

17.7.2010 08:11:08

aradraug
Mam lidi z Hawksholdu, lesni elfy, orky a nemrtvaky. Cili vsechno co ma Aneken v shopu. A chystam se zainvestovat do ostatnich, za ty prachy to rozhodne stoji. Ano figurky to sice nejsou, ale jinak hra konkurenci prekonava. Dle stranek vyrobce jsou dalsi rasy vzneseni elfove, trpaslici, Umenzi (cernosske kmeny a la Afrika se spostou magie) a jesteri lide. Na BBG jsem videl fotky temnych elfu, ale vyrobce je neuvadi, tak nevim, mozna je to otazka pro Anekena? Jinak je k dispozici set vystrihovacych 2D terenu a kniha scenaru. Taky mne dost laka historicka varianta Punske valky, bo je to jedno z mych oblibenych obdobi a i kdyz barvim o stosest figurky do klascke wargame, tak moznost vozit Rimany a Kartagince v jedne kapse jako dva balicky karet je proste lakava :)

18.7.2010 19:46:12

a jeste k pravidlum
Araudraug: mozna se ti zda ze tomu neco chybiu, ale pokud mas jen startery, tak mas jen basic pravidla. Advanced rules pak najdes v baliccich posil, kde ma take kazda rasa dve nove jednotky nebo se jukni na stranky vyrobce, jsou tam ke stazeni.

18.7.2010 19:49:13

hra + pravidla
majovky - pravidla překládám právě z varianty "staženo od výrobce". Je to nejnovější verze, která bude přikládaná k temným elfům, až vyjdou (a jsou to basic + advanced v jednom)

Jinak jsem dnes dal s kámošem jednu hru - já za lesní elfy, on za nemrtvé. Armády jsme vzali předpřipravené, na cca 1500 bodů.
Výsledek - totálně mě rozdrtil.
Začínali jsme teda dost blízko u sebe, takže jsem nemohl moc manévrovat (a na začátku jsem si totálně zazdil jízdu), ale i tak...
Celkem mě to bavilo, i když jsme jeli jen podle basic pravidel. Na některé věci ohledně pohybu se ale musím pořádně podívat, protože z pravidel jsem leccos nevyčetl. Jinak vyhodnocování boje rychlé a intuitivní, hra celkem odsýpala.

Co mě tak napadá po jedné hře:
- velice důležitá vlastnost je odolnost jednotky - díky relativně vyšší odolnosti mi prakticky celou hru blokoval jednotku šermířů (přes 200 bodů) jednotkou zombií (90 bodů). On mi nic neudělal, ale já ho hlodal po jednom životu...
- je hodně důležité buď mít víc jednotek než soupeř, nebo mít prostor a velitelské akce k pořádnému manévrování. Když se dostanete do sevření dvou jednotek, jste v pytli.
- nespoléhejte moc na lukostřelbu. Lukostřelci střílí pomocí 4 kostek, takže většinou způsobí maximálně jedno zranění
- nešetřete si karty a pamatujte si, jaké máte. Radši nechám bez komentáře...
- musím zapomenout na warhammerové návyky v plánování. Za pochodu se obchvat po křídle opravdu udělat nedá. Tedy ne v tak malé hře.

21.7.2010 20:47:38

aradraug
Tak to mas ta spravna pravidla. Mne prijdou fajn, nijak moc prekombinovana, zaroven ale slusne vymyslena a vedouci k pomerne realistickemu boji (samozrejme kdyz prjmeme to fantasy pozadi).
Zombici docela vydrzi, to mas pravdu, ale taky zalezi co na ne vleti. Kazda armada, jak uz to tak byva, ma nejaky slabiny a nejaky silny stranky. Elfove jsou treba o dost pohyblivejsi nez nemrtvaci. Manevr je samozrejme jedna ze zakladnich veci. Diky realistictejsim pravidlum to ale neni tak jednoduchy.
Krome odolnosti jsou dulezity i jiny veci. Casem zjistis, ze pokud nema jednotka aspon jeden obranej stat za 3, tak dlouho nevydrzi, pokud na ni neutocej nejaky prditka. Stejne tak zalezi co ma na utok, treba zrovna zombici toho nejsou schopny moc zranit. Pak je potreba najit tu spravnou taktiku a zakladem je urcite deployment, protoze jak je jednou spatne rozestavis, tak uz se vezes...
Lucistnici jsou holt podpurna jednotka, uplne bez uzitku taky nejsou. Ale ani v realite jenom lucistnici bitvy nevyhravali.
Btw o tech temnych elfech uz nekde neco pisou? Na strankach vyrobce jsem nic nenasel, teda pouze par obrazku, ale neni tam info jestli je vubec vydaj a kdy budou.

22.7.2010 17:16:55

překlad
Tak, překlad jsem za vydatné pomoci našeho kocoura dokončil, byla to makačka. Teď už jen znovu to po sobě přečíst, přepsat a můžeme publikovat...

15.9.2010 17:31:14

překlad
Pravidla jsou schválené...

23.9.2010 10:05:29

Vybíráme z Bazaru

Atentát na Hitlera
Atentát na Hitlera
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas