Battle of Five Armies, The

xxxxxxxxxx hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Battle of Five Armies, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ares Games
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání s War of the Ring

Nehrál jsem ani jednu a uvažuji o koupi. V čem jsou hlavní rozdíly mezi těmito hrami?

1.9.2021 12:27:53

BoFA je reakce na dlouhou herní dobu WotR. Je to výrazně kratší, má to pozměněná pravidla boje (za mě spíš k lepšímu/zajímavějšímu), ale chybí tomu ten příběh kolem Společenstva, který ze hry dělá nezapomenutelný zážitek. Takže záleží, co od hry očekáváš. Slušnou svižnou taktickou hru, co dobře funguje, nebo pamětihodný zážitek vyvážený dlouhou herní dobou a docela komplexními pravidly, které mají nějaké ty mouchy.

1.9.2021 23:28:26

BoFA jsem bohužel nehrál, ale WoTR mám zahráno nesčetněkrát. Též jsem volil mezi oběma a u mě vyhrála touha užít si příběh LoTRa, kterého mám radši než Hobita, a hlavně možnost hrát ve čtyřech.  Většinu partií mám zahráno ve 3-4 lidech a hodnotíme to jako jednu z nejlepších her, co jsme kdy hráli.

Nějaké mouchy se vždycky najdou, ale atmosféra je všechny převálcuje a ty necelý čtyři hodinky, co to zabere, jsme se nikdy nenudili.

2.9.2021 08:10:49

No nejraději bych mix obojeho. Ale asi je pro mě o něco důležitější taktika a boje než příběh jako takový. A co přesně znamená výrazně kratší herní doba? Jak dlouho trvá partie BoFA?

2.9.2021 09:07:11

Tak WoTR má spíše strategický rozměr než taktický. A za mě říkám, že to prostě funguje. Není to jen o příběhu. Je to vynikající hra.

Na taktiku je špičkovej Earth reborn. Ale chybí mu ten svět LoTRa v pozadí.

2.9.2021 13:31:46

No obě podle videí vypadají naprosto skvěle. Ten BoFA vypadá jako taková lite verze, což obvykle moc nemusím, ale tady mi to nepříjde na škodu. Ten WoTR vypadá opravdu neskutečně komplikovaně v různých maličkostech.

2.9.2021 14:34:48

Každopádně ani jedna ta hra není momentálně nikde k dostání, tak uvidím, co se objeví dřív :)

2.9.2021 15:06:50

BoFA by mělo být každým okamžikem na Tlamě. 

WoTR má planovaný reprint na říjen, ale jestli a kdy u nás, to je ve hvězdách.

2.9.2021 15:56:25

Na to BoFA jsem se Tlamy ptal a psali, že jen dostali zprávu, že to bude opožděné a netuší, kdy to bude. Každopádně mám z těch her dojem, že je to trochu jako TI4 a Eclipse, Víc strategie, méně boje, více přemýšlení oproti akčnější, přímočařejší, kratší. Dá se to takhle brát nebo jsem úplně mimo?

2.9.2021 19:33:49

Bééé je správně. Tedy alespoň podle mě. Ty hry se nedají porovnávat. TI4 není primárně jen o bojích a navíc tam postupně buduješ a expanduješ. Boje jsou jen frakce v celku. Ve WoTR to bez boje nejde a je to základ. Za svobodné národy se snažíš udržet pevnosti, poslat Froda na horu osudu a čekáš na příležitost zabrat při nepozornosti temného pána nějakou jeho pevnost no a za temného pána se snažíš svobodné národy vyčistit. BoFA bude na tom podobně, jen tam nemáš ten bonus v podobě cesty Froda na horu osudu.

Na amazon.de se dá koupit, ale nic moc cena.

3.9.2021 13:48:05

@Infidus Tak po oznámení REX her máš už asi jasno, ne? :)

19.9.2021 12:32:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo, teď už si určitě počkám :)

19.9.2021 13:42:19

Vojnu piatich armad som hral iba jeden krat, zato WOTR mam nahranych cca 8 hier. Wotr ma silnu LOtR atmosferu, ale ten pribeh priebehu hry, ehm. Hra tlaci aj jednu aj druhu stranu k rovnakemu postupu. Celkovo existuju ak sa dobre pamatam 3 alebo 4 cesty ako to hrat, a aj tie su pomerne podobne a pre spolocenstvo to znamena len cesta kadial sa s prstenom rozbehnu. Z tychto ciest je vsak aj tak iba jedna najrychlejsia. Urcite to nie je hra na caste stolovanie. Po piatich hrach nas to uz zacalo nudit, bolo to stale celkom podobne, ale dali sme tomu este sancu, ze skusime ist na to inac. Velky rozdiel v tom nebol. Raz za cas to vytiahnut, OK, ale imho to nie je take terno ako sa prezentuje, skor tu hra rolu hype okolo temy. Na druhu stranu, BOtFA sa mi zdal byt po jednej hre o nieco lepsi, i ked nie taky epicky. Tam hodnotit nechcem, nemam to velmi nahrate. 

-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

19.9.2021 14:57:34

@Magor My máme tak 25 her ve čtyřech, výjímečně ve třech, a nenudili jsme se ani jednou. Dokola nás udivovalo, že takhle těžce naskriptovaná hra dokáže generovat různé průběhy hraní a málokdy se stalo, že by byl průběh identický. Poznamenám, že málokdy se povedlo Frodovi dojít k hoře osudu. Většinou jsme se zasekl na bitvách a vyřizování účtů.

Ale souhlas s tím, že hrát to opakovaně po sobě bych nechtěl. Nicméně tempem jednou týdně nás to zabavilo na půl roku.

Jinak též souhlasím s tím, že WotR těžce těží z obliby LOTRa. Bez toho by to ani mě tak nenadchlo. Ale ten LOTR tam prostě je a je IMHO silnější než Hobbit.

19.9.2021 16:49:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí
Vysoké napětí
Akt. cena: 870 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas