Barbarossa: Kiev to Rostov

xxxxxxxxxx hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Barbarossa: Kiev to Rostov - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Tony Curtis
Vance von Borries
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak jsme včera s Tondou dali první zkušební hru. Scénář 3 - Bitva o Azovské moře. Scénář nepoužívá dopravu mo železnici, attack supply a replacements, takže akorát ořezáno pro začátečníky, navíc pouze na jedné mapě s nepříliš členitým terénem (mapa J) a pouze 6 kol. Po setupu jsme nejdřív vzdychali nad tím, jak krásně to vypadá a pak se pustili do hry a hlavně do hledání v pravidlech, jak už to u těhle her bývá. Příjemným překvapením je, že i přes velkou komplexnost už byla pravidla po dvou kolech zažitá a myslím, že čas 1 hodina (1.5 na větší scénáře) na kolo bude odpovídající. Tonda prohlásil, že chce rusy, aby nemusel moc útočit a lépe se do toho dostal. Po setupu jsme zjistili, že se jedná o ruský protiútok :D

I přes výše zmíněná vynechaná pravidla to byl neuvěřitelný záhul na mozek. Na hlavní frontě se bojovalo o každou píď a rus trpělivě útočil na slabé články - Rumuny. S podporou děl padl Perekopský Isthmus a uvolnily se mi tak jednotky tolik potřebné na hlavní frontě. Ve třetím kole mi však odletěly dva bojové bombardéry a jeden stíhač na podporu bojů u Moskvy a Rusové tak měli rázem vzdušnou převahu. Ta jim těžce pomohla v podpoře pozemních bojů. Moje zbylé bombardéry však měly štěstí (piloti budou povýšeni) a pravidleně bombardovaly ruské velení na severní části fronty. No a nakonec jsme zjistili, že je třeba si pořádně přečíst, kdy soupeři přichází posily a kde, jelikož mé dvě divize přicházející ze severu (a na druhém břehu Dněpru) by rusovi bezpečně obsadili jedno z vítězných měst. Odveta se připravuje, byl trochu chaos při stavbě pontonových mostů, ale nic zásadního. Vynikající věc a těším se na WarCON, kde se snad podaří zahrát nějaký větší scénář se všemi pravidly.
16.6.2011 09:30:52

dodatek
Jen dodám, že to byla čistě seznamovací hra a o velké strategii nemohla být řeč :) I proto se nemůžu dočkat opakování, tentokrát doopravdy a s velkým vojenským plánem :)

16.6.2011 09:33:36

To Sydo
Držím palce...jsem zvedav jestli ti Ada pošle Dubové ratolesti....nebo ta vymeni :-)

16.6.2011 21:36:32

Druha hra
dnes jsme se s Tondou opet vydali do rusi, tentokrat byl ja Rus a Tonda Nemec. Opet scenar 3. Hra uz odsypala podstatne rychleji, dohrano za 2,5 hodiny po 4 kolech z 6. Nemci prohrali na to, ze ztratili 12 stepu svych jednotek. Oproti minule hre nedochazelo k tolika ustupum, ale spise prave ke ztratam, rumunska neustupnost tak mozna paradoxne prispela k ruskemu vitezstvi, ktere bych mel jinak asi hodne tezke. Vyzdvihnout musim statecnost obrancu Perekopu, kteri do Krymu nepustili ani nemeckeho ovcaka a drzeli tak nemecke tezke delostrelectvo a ss divize v sachu (jednou z nemeckych podminek vitezstvi je obsazeni Perekopu). Obavam se vsak, ze dalsi dve kola by jiz nevydrzeli a v severni casti by me pojely nemecke posily. Co jsme se vsak naucili je velka dulezitost letecke podpory, ktera prave u Perekopu sehrala velkou roli.

Na warconu jiz zahrajeme jiny scenar, take na jedne mape, ale s plnymi pravidly a mnohem pestrejsim terenem. Diky za hru Tondo!

Jinak scenar 3 je jednoduchy, ale moc zajimavy - rusove musi utocit, ale zaroven nesmi prilis roztahnout linie a musi se pripravit na silny nemecky protiutok. A splnit stalinem prikazane utoky je take velmi tezke. Nemci naopak musi pocitat kazdou ztratu a rozmyslet kazdy krok,zkratka to maji oba tezke :)

22.7.2011 22:20:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zbloudilí
Zbloudilí
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas