Azul - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Michael Kiesling
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

nějaké zkušenosti a dojmy z hraní této novinky?
13.11.2017 10:28:18

kocky s textúrou
Nech sa páči :)

https://www.nextmovegames.com/en/home/63-azul-collector-s-tiles-set-2.html


----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

5.11.2018 06:56:23

To urcite
Tak to urcite za 22dolacov za 2/3 ceny hry sa to da dokupit ano? :))) Malo to byt v zaklade! A navyse na doske by vzor opat chybal. To skor ten joker zeton ma vacsie opodstatnenie.

Mia san mia...

5.11.2018 13:11:48

Super

Za mě jako hráče, který abstraktní hry nemusí, hodnotím Azul velmi kladně. Prostě must have. Na abstraktní hru ale hrozivá cena. Líbí se mi, že hra je skvělá jak ve dvou tak ve třech i čtyřech hráčích. A baví i nehráče.

5.11.2018 20:47:10

Cena
Cena je vsade rozoberana, novy azul je ovela "skaredsi" ale zato hratelnejsi, kde namiesto tahania dlazdic mozes urobit inu akciu figurkou, ale opat cena! Tak je este vacsia :)

Mia san mia...

5.11.2018 21:32:12

3z5
+ krásné zpracování, dobrý počet hráčů(2-4), jednoduchá pravidla

- hra od hry se skoro neliší. Nejspíš se snadno ohraje. V tomhle vede SAGRADA, která má víc herních mechanizmů, je variabilnější a dovoluje i SOLO hru.

12.12.2018 13:40:21 | Upraveno autorem (porovnej)

pavlatoar
O to ohrání bych strach neměl. Stejně jako šachy.
A vysvětlíš to za pár minut všem,takže hra pro celou rodinu.

12.12.2018 15:51:02

dojmy

máme odehráno asi 20 her v počtu 2, 3 i 4 hráčů. hrají i děti 9 a 11 let. nejvíc to ale baví nás s manželkou. Hra je hned připravená, odehraná během cca 30 ti minut. Pravidla vysvětlíte během 5 ti minut. Postupně se snažíme přijít na lepší a lepší taktiku hry. Pro mně zatím nej. skládat zpočátku kostičky na výlohu co nejvíc k sobě, aby hned bodovaly, pak se pokoušet posbírat sloupce a samozřejmě barvy. Taky co nejvíc hlídat, aby na mně nevycházely přebytky a tím pak mínusové body. Občas i trošku soupeři zaškodit a nechat dílky, které se mu dost nehodí. Zatím jsem nepřišel na to, v jakém počtu je to nejlepší. Pokaždé zábava.

26.1.2020 09:45:15

Taktika
Odporucam zacat od stredu modrou kockou a od nej sa potom rozsirovat.

26.1.2020 10:16:57

tak určitě
taktika je jednoduchá, stačí získat alespoň o bod víc než ostatní spoluhráči :-)

26.1.2020 10:49:26

:-)
A každé kolo opakovat :-D

Taktika je velmi jednoducha, zacinat od prostreniho sloupce ;-)

26.1.2020 15:12:59

Taktika
Tak po odohraní najmenej 150 hier vo dvojici (polovička sa nechce učiť nič iné :) ) môžem povedať, že o taktike by sa dalo písať celkom dosť, ale náhoda hrá silnú rolu. V každom kole treba bodovať čo najviac, a to znamená, že občas je dobré si "pripraviť" riadok pre ďalšie kolo, ale keď v ďalšom kole nepríde to, čo potrebujem, tak ma to zbrzdí tak, že už súpera nedobehnem.

Taktiku sme už za tie hry vyšperkovali takmer do dokonalosti, a hráme veľmi vyrovnane, ale aj tak sa neraz stane, že rozdiel na konci hry je aj vyše 20 bodov (napr. 90 bodov k 70). Môže sa stať, že jeden z hráčov schytá v nejakom kole hromadu mínusov (8 a viac), lebo tú farbu v tom danom kole skrátka nie je kam umiestniť. Alebo vytiahneme v nejakom kole iba jednu alebo dve kocky tej farby, ktorú NUTNE potrebujem do stredového riadku, a ten tým pádom nedokončím, čo mi zníži bodovanie ostatných riadkov nielen v danom kole, ale aj v ďalších kolách. Nie o veľa, ale stačí mať vďaka tomu v každom kole o cca 2-3 body menej ako súper, a hneď je rozdiel aj 10 bodov za 3 kolá.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

9.2.2020 16:05:54

Vybíráme z Bazaru

Jamaica + rozšírenie Crew
Jamaica + rozšírenie Crew
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas