Azul - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Michael Kiesling
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Azul Board game arena

Ahoj,

hraje tady někdo Azul na BGA? :D 

Mám už několik tisíc odehraných her a všimla jsem si jednoho jevu. Vzhledem k tomu, že už něco nahráno mám, tak si troufnu říct, že mi to docela jde :D Nicméně :D Vyhrávám, vyhrávám a pak najednou příjde série asi 5-10 her, kdy vyloženě prohrávám (pokud protihráč umí hrát). A prohrávám stylem, že mi nepříjdou barvy, kostičky, případně protihráč má vždycky lepší uspořádání kostek a takové, které se mu hodí. Neříkám, že hraju vždycky perfektně, ale stává se mi to opakovaně. A nevěřím, že je náhoda, že ze 7 000 her či kolik mám odehraných, vždycky cyklicky vyhraju třeba 30 her a pak 10x po sobě prohrávám :D

Má někdo taky takový ten pocit? Případně ví někdo, jak to funguje? 

11.6.2023 20:13:31

Myslím, že to bude tím, že na BGA funguje párování podle ELO.

Měl bys prioritně hrát s hráčem s podobným ELO skóre. Tzn. že po vítězné sérii her budeš spárován s lepšími hráči a šance na výhru se snižuje. Mně se tohle děje u #Kingdom Builder. Vyšvihnu se nad ELO 300 a pak letím dolů někam na 250 i níž.

A tobě potom může připadat, že „ti to chodí hůř“, ale ve skutečnosti jen tvůj soupeř dopředu ví, co ti chce nebo nechce nechat. Zatímco, když hraješ s méně zdatným hráčem, tak ti tam prostě dobré věci zůstávají.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

11.6.2023 20:56:50

Souhlas. S Race for the Galaxy je to stejné. V jednu chvíli matchmaking přepne na “lepší” hráče a v kombinaci s trochou špatné náhody - přeci jen se tam tahá z pytlíku/ balíčku - to vytváří dojem nějakýho spiknutí. Jakoby, nějakej statistickej analytik by z toho určitě měl radost.

11.6.2023 21:59:43

@Wolfsen jakože ano, neříkám, že u některých her to nezpackám, ale nemyslím si, že by to bylo tím, sama mám průměrně ELO kolem 550-580. Většinou se dostanu na 600-620 a šup, raketově jdu dolů, a to i na 500. A pak zase znova. Kolikrát prohraju i s méně zdatným hráčem jenom proto, že má “štěstí” na kostičky. 

A naopak, kolikrát jsem porazila mistry v TOP 10. A bylo to v době, kdy jsem nebyla tolik vyhraná. Měla jsem štěstí :D 

Proto mě to právě zajímalo, jestli to tak někdo vnímá stejně nebo je to jenom moje paranoia

11.6.2023 22:03:39

Já na BGA hraju už dlouho, ale nemám nahráno 7000 azulů. Hraju i jiné hry, ale pravdou je, že opravdu se někdy stává, že vás BGA zařízne. Netuším jak to dělá a proč to dělá, ale přijde série her, kdy vám jedna hodnota celou hru nepřijde a v okamžiku, kdy vám ublíží, tak se objeví. A soupeři chodí neskutečné věci které potřebuje. Asi tak :-)

 

11.6.2023 22:53:11

Nemyslím si, že je to o štěstí na kostičky :-DDD

Azul je hlavně o taktice a nebát se pro úspěch na konci ztratit body na začátku ;-)

Když prohraju, vždy vím proč, a kde jsem udělal chybu. Nikdy to není štěstí soupeře.

11.6.2023 23:17:30

Vybíráme z Bazaru

Herní podložky, doplněk ke hře Dračí palác
Herní podložky, doplněk ke hře Dračí palác
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas