Axis & Allies Miniatures

xxxxxxxxoo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Miniatures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Avalon Hill
Autoři: Aaron Forsythe
Devin Low
Jonathan Tweet
Paul Barclay
Richard Baker
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

sbírka

K této hře mne přivedl jeden můj movitý přítel, který mi dost jednotek prostě věnoval, bez něj bych se do této finančně krvavé hry asi nepustil.
Všechny jednotky jsou ve stejném měřítku, tedy pěchota, tanky, děla, možná právě tohle je tou největší vadou na kráse, protože ta pěchota je fakt mrnavá. Poměr modelů a mapy je určitě kompromis, ale voko si příjde na své. Jinak hratelnost je slušná, pravidla odpovídají tomuto typu her s miniaturama. Největší devizou této hry jsou právě ty modely obrněné techniky, flaků, halftrucků, které jsou velice dobře zpracované a je jich velké množství (proto je to také sběratelská záležitost). Hratelnost se přibližuje k WaW Eisenbach Gap. Je to spíše akčnější hra, kde jádro hry tvoří vlastnosti jednotek, které jsou vyvedeny na přehledných graficky pěkně zpracovaných kartičkách. Pravidla jsou určitě dostupná na stránkách společnosti Wizard. Námořní verze dle mého úsudku více odráží reálnost, a modely taktéž vykazují skvělé zpracování.
26.1.2010 08:51:22

Panečku, takový bitvy...
Já se přidávám k názoru Ramzkeho. Miniatury axisů taky docela rád hraju. Je fakt, že to je hra spíš pro fajnšmekry, kteří můžou na herní ploše simulovat ozbrojené střety druhé světové války - od rekonstrukcí skutečných událostí po čirou fikci. A to je prima. Hry podle scénářů se mi líbí. Každá hra je pak úplně jiná a s úplně jinými počátečními parametry.
Je fakt, že pořízení nějaké solidní armády (nebo armád) dost leze do peněz. Ale je to zkrátka sběratelská záležitost, se kterou se navíc dá dost solidně hrát...

26.1.2010 15:39:39

sbírka
Tak já mužu jen potvrdit že to stojí hodně pokud chcete mít vše co se vám líbí a vrazil jsem do toho fakt hodně ale už sem se naštěstí umírnil a přestal nakupovat.
Hlavně proto že už sem axis a allies dlouho nehrál,ale nedávno sem zakoupil TOI a když sem tam vyděl ty příšerné miniatury vozidel tak jsem to musel vyměnit za figurky s axisu.Pár mě jich ještě bohužel chybí tak že zas budu muset nakoupit ,ale objednám si už jen jednotlivé minatury.

26.1.2010 20:13:32

majovky

kusovky?!
Ahoj, nahodou jsem natrefil na tuhle vasi diskuzi a zaujala mne zminka kosihobratra, ze so objedna jen jednotlive miniatury. To se daji opravdu nekde objednat jednotlive? Pripadne, kdyby nekdo prodaval nepotrebne, tak bychom se urcite dohodli, dost jsem cele veci propadl... Pls o odpoved na mail burke@centrum.cz Diky moc!

26.1.2010 21:33:10

kusovky
http://www.miniaturemarket.com/ tady je odkaz na stránky kde je prodávají,kdyby jste si je někdo objednával dej te mě vědět ,přidám se také.

26.1.2010 22:38:55

nákup... add Kosíbratr
tady se Sreenem jsme už pár obědnávek z týhle adresy učinili, a pokud mohu prozradit tak Screen má vážně už všechno !!! : ) Já jsem momentálně taky slušně vybavenej, kdybysi měl nějaké věci na směnu dej vědět. A pokud bys chtěl si skutečně pořádně zahrát, tak se můžeme třeba sejít, zapařit a případně i povyměňovat...

27.1.2010 08:11:00

kde nakupovat miniatury
Velký výběr miniatur (i kusovek) je na americkém e-bayi. Dá se koupit i celý set (z druhé ruky) za velmi slušné prachy. Objednával jsem dvakrát - poprvé miniatury dorazily, podruhé ne (maník z Ameriky mi poslal číslo přepravy, ale stopa vždy končí na lodi do Evropy). Nejčastěji se to ztrácí až takdy v Česku, někde na poště, nebo na celnici. Pojišťovat balík z US se v tomto rozsahu finančně nevyplácí.
Dále doporučuji fórum k AAM na CHAOTITu http://www.chaotit.cz/index.php?option=com_fireboard&Itemid=61&task=listcat&catid=41 Lidi tam miniatury vyměňují, nebo i rozprodávají celé armády.

27.1.2010 10:02:56

panzer
Hmm, už vidím, jak si celníci mnou ruce: "Hele, dorazili nový axise, chystej terén!" :(

27.1.2010 10:20:13

hra
Pokud by jste si chtěl někdo zahrát a jste z Prahy ,rád si zahraju.

27.1.2010 11:03:33

sydo
no nemyslel jsem že by zrovna celníci mastili axise, ale spíš že se to tam někde v tom jejich bordelu dodnes válí

27.1.2010 12:59:06

celníci
tak k těm objednávkám ze zámoří, osobně mám jen dobré zkušenosti, tedy pokud se to objednávalo ze stránek firem, které se tím živí. Z www.miniaturemarket.com přišli zásilky vždy vpořádku.
Jinak na chaotit taktéž zajdu, ale skoro 3 měsíce je tam diskuze ohledně výměny mrtvá.

28.1.2010 08:36:59

majovky

vymena
Diky vsem za typy. K objednavce ze zqanori, bych se klido enkdy pridal. Koukal sem, ze tam maji ty mapove sety a rozsirena pravidla, ty mi totiz chybi. Jinak na vymenu toho moc nemam, rary urco ne a ten zbytek asi nikdo nechce :) Kazdopadne bych urco neco koupil, kdyby mel enkdo nejake nepotrebne miniatury, beru jen ty velke tanky, ale figurky klido z jakekoliv edice. Jo a jsem z Prahy, takze kseft osobne a zahral bych taky. Codite nekam pravidelne? Rytir, Outpost apod?

28.1.2010 15:49:55

majovky
Zkus oslovit na Chaotitu Snoriho. Rozprodával spousty jednotek (především němce) a za slušný ceny. Jinak hlavním táborem axisáků je Černý rytíř (i když spíš tam teď asi letí Flames of War)

28.1.2010 16:13:12

Flames of War
to je taky celkem drahá záležitost, i když se dá docela dobře improvizovat jednotkami odjinud. Co jinak máte za armády a co aktuálně sháníte popřípadě co nabízíte k výměně ?

29.1.2010 08:25:42

majovky

Panzer
Ok dik za typ na kontakt. Ad Flames of War: maj moc pekny miniatury a paradne udelanou grafiku a zmaklej marketing, kterej okoukali od Games Workshop, pravidla ale bohuzel stojej za prd. Klasickymu wargamingu se venuju uz par let a mam doma furu pravidel (povetsinou z Britanie), kde staci jeden sesit a jedem! A pravidla sou dobry! Pro inlustraci ve FoW se treba da nekdy strilet kulometem za kopec, jako kdyby to byl minomet nebo houfnice atd... Pokud nekdo nechce kupovat relativne drazsi miniatury Fow, ale ja o niich uvazuju bo sou moc hezky, tak se daj pouzit figurky a technika vb meritku 1/72 z modelarskejch obchodu. Kdyby mel nekdo zajem o vic ohledne wargamingu, tak sem k dispozici :)

29.1.2010 18:14:09

majovky

Ramzke
No ja mam hlavne USA a skopcaky. Celkem uz se mi taky rysujou makaroni. Shanim urcite SSSR, Japonce, Frantiky, Brity... Proste sem tomu propad i sberatelsky a chtel bych od kazdy miniatury aspon jednu. U tech zajimavejsich beru i vic kusu, mam ambici hrat i vetsi bitvy.

29.1.2010 18:57:56

add majovky
a odkud jseš? že bychom něco sehráli, chodim na forum worl at war, kde je to přeci jen více specializovanějšá na wargames. Osobně preferuju klasické žetony, naposled třeba WaW Eisenbach gap vis http://shop.worldatwar.eu/?p=productsMore&iProduct=4&sName=World-at-War-Eisenbach-Gap

29.1.2010 22:05:18

majovky

Ramzke
Jsem z Prahy. Zetonovky jsou dobry pokud se hraje velka bitva ve strategickym meritku, jinak na taktiku neni nad miniatury, protoze tak krasne vypadaj :) Ale barveni je vopruz to uznavam... Asi i proto mne tak chytly A&AM. Z zetonovek mam jenom "Battles of Waterloo" od GMT a pak "Tannenberg 1914", coz je od nejakyho polskyho vyrobce, ale je vcelku dobra. Na ten eisengap sem zrovna nedavno koukal v jednom obhode a celkem se mi libil. Docela premyslim, ze bych si jeste nejaky zetonovky poridil. Hrajes jenom WW2 + modernu nebo i neco starsiho? Mne bavi vojenska historie od staroveku dodnes, takze moc nerozlisuju. Jenze mam slabost i pro sci-fi a fantasy, proto sem taky tady... Porad brousim kolem warhammeru, ackoliv pravidla jsou ponekud slabsi, ale da se...

1.2.2010 12:38:20

vymena
Tak jsem pod vlivem tyhle diskuze koupil par boosteru a hned mam neco k vymene... :( Nabizim: Ju-87G Stuka (1939-1945), P-51D Mustang (1939-1945), SS Hauptsturmfuhrer (1939-1945), M4A1 Sherman (1939-1945), Veteran Tiger (North Africa), Panzer IVH Commander (North Africa). Idealni by byla smena rare za rare, u za u... pokud mate zajem, dejte vedet co mate :)

2.2.2010 08:36:40

válečný hry to majovky
hraju prakticky vše, od Memoiru 44 až po složitý strategie, dokonce jsem před časem dokončil svou vlastní hru Ostfront 41-45, tisknu si dle svých úprav nové žetony a mapy do World at war Eisenbach gap ..např. jednotky ČSLA, či novej klon izraelsko arabské války. Ten Tanneberg i Waterloo bych si určitě zahrál, pokud seš z Prahy není problém se někdy až vopadnou ty mrazy sejít, bydlím v Roudnici což je asi 35 minut po D8. Mohli bychom provést směnu axis a pořádně si zahrát...

2.2.2010 10:39:27

to Ramzke
Ohledne vymeny viz. tebou zalozena diskuze. Zahrat bychom nekdy mohli, akorat problem nebudou mrazy, ale cas :) Treba do ty doby koupim jeste naky zetonovky, zrovna nedavno jsem koukal na jednu peknou z tricetilety valky.

2.2.2010 16:36:17

Ramzke,majovky
Jestli se někdy sejdete dejte vědět možná bych se také přidal a něco vyměnil a zahrál si.

Ramzke kdybys měl zájem docela rád bych si skusil zahrát Eisenbach gap.Jinak mám Lock n load hand of heroes.

2.2.2010 18:19:38

sejšn v Praze
určitě jak jsem už psal, po nějaké domluvě mě by se hodila sobota se ve 3-4 sejít sehrát a popřípadně povyměnit. Vidim to tak na březen

3.2.2010 08:06:31

sejsn v Praze
OK to by bylo fajn, snad do ty doby sezenu i expanded rules. Bohuzel na Blackfiru nejsou zrovna pruzni... Objednavat je ze zam,ori se mi uplne nechce, taky nemam uplne nej zkusenosti... Ale kdyby nekdo delal objednavku, tak muzem udelat spojenou. A btw nemate je nekdo aspon naskemnovany? Vubec nevim co tam je novyho.

3.2.2010 09:42:37

Ramzke
Výkendy se věnuju rodině nebo sem v práci tak že mužu jen ve všední den.

3.2.2010 18:55:13

soboty
všichni se věnujeme rodinám a pracujeme, ale jedno odpoledne v sobotu za uherskej rok by zas tak hroznou krizi patrně nezpůsobilo. Ale ok,majovky tak zatím nic neobjednávej počkej na tu směnu, já v dohledný době nic objednávat nebudu to co mám mi bohatě stačí...

4.2.2010 08:25:49

Vybíráme z Bazaru

Království Divů
Království Divů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 hodin

Offcanvas