Axis & Allies Miniatures

xxxxxxxxoo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Miniatures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Avalon Hill
Autoři: Aaron Forsythe
Devin Low
Jonathan Tweet
Paul Barclay
Richard Baker
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

AA minis lode

jo a lode hraju taky, tak kdyby mel nekdo zbytecny na prodej... :)
1.2.2010 17:07:37

lodě to je kapitola samo o sobě
rovněž báječná hra, Screen opět kraluje, co sháníš? Já např. Warspitte

2.2.2010 12:41:51

lode
jak jsel psal v sousedni diskuzi, budu se muset podivat doma, z hlavy nevim. Shanet toho budu hodne, nabidnout muzu malo, ale snad se neco najde. Oprasim check list a dam vedet, treba nekoho neco zaujme.

2.2.2010 12:56:49

vymena
Tak je to presne tak, jak jsem myslel. Dvakrat a vice mam pouze nekolik commonu a U. Vesmes asi zadny hity, teda krome letadel, ale ty moc menit nechci, zas tolik jich nemam :( Btw dumali jste nekdy nad tim, hrat to na vetsi mape? Takhle tam podle mne kralujou bitevni apod. lode, takze to je spis takova 1. svetova. Cchci si udelat velkou mapu, kde by to bylo mnohem vic o letadlovkach jako v realite.

3.2.2010 09:38:28

Lode
Jsem cekal, kdy se tu tohle vlakno objevi :-) Tohle by me celkem taky zajimalo. Protoze ale nemam rad zajice v pytli, stahl jsem si par obrazku karet a zkusil particku. A teda fakt nevim kam na ty napady tvurci chodi, ale v zakladnim balicku je opravdu hodne divna skladba. Koukal jsem jen na japonce a americany - a dost citelne mi tam chybi vice malych lodi (torpedoborce), zato bitevkama a letadlovkama se tam plytva. Zaroven nechapu, co znamena ze se letadla kazdych 5 minut vraci... Tohle pravidlo se mi teda z cele hry libi asi nejmene. A pak uz jen zminim, ze v zakladnim balicku jsou pri srovnavani pouze japu a americanu dost podivne rozdily a americane maji dost navrch. Prijde mi ze samotna Iowa s Atlantou pri aspon trochu rozumnych kostkach smete cokoliv.

Kazdopadne bych to nekdy rad videl v akci. Odkud jste, hosi? Nekdo uvazuje o Zatroconu? :-)

5.2.2010 10:10:56

Obrazky
Hele, muzete nekdo dat i par obrazku lodi? :-)

5.2.2010 10:18:55

Mr Hector
S těmi americkými loďmi máš pravdu,je vidět,že hru vydávají Amíci a ti prostě nemůžou prohrát....

Je fakt,že Iowa i Atlanta byly ve své kategorii lepší než srovnatelné japonské lodě,ale v rámci vyváženosti a lepší hratelnosti je alespoń mohli dát za více bodů...
Jestli chceš v základní edici hrát vyrovnanější hry,zkus Německo vs. Velká Británie

Jestli chceš staty všech karet,tak zde (na stejném fóru jsou i staty pozemních AA):

http://aaminis.myfastforum.org/about2518.html&highlight=

5.2.2010 11:39:36

mistri Amici a Mr. Hector
Problem je trochu jinde. Pochybuji, ze nekomu jde o to kdo vyhraje. Btw mam takovej dojem, ze Wizardi jsou cinsky amici... Musite si uvedimit, ze je to predevsim kseft. A je jasny, ze US trh chce US Navy. Pak si taky musite uvedomit, ze jde o tzv. hru sberatelskou, jejimz cilëm je donutit nas koupit co nejvic boosteru. Na ty se nas snazi nalakat prave tema bitevnima a letadlovejma lodema. Tu hru maj primarne kupovat deti a dospacky trubkaci co o lodich nemaj paru. Takovy samozrejme potesi, kdyz otevrou booster a najdou v nem Bismarck, Tirpitz, Scharnhorst, Yorktown, Hood atd. atd. spois nez kdyz raru bude predstavovat italskej torpedovej clun nebo nakej mizernej torpedoborec kterej uz pomalu ani nema jmeno, ale jen ciselny oznaceni protoze jich amici vyrobili hafo... Musis prijmout fakt, ze jde o hru konzumni a neprilis narocnou. Ja to beru, pripada mi zabavna, je simple a rychla. Graficky strasne chytlava. Pravidla se daj samozrejme poupravit, uz jsem nad tem erama samozrejme dumal. Navic to chce, jak uz jsem tu nekde psal, mnohem vetsi mapu, jiank kralujou bitevni lode a soubojum svazu letadlovek se to moc nepodoba. Respektive, pokud by se ti potkaly takhle nablizko, tak ty trezky bitevni kusy maj i v realite samozrejme navrch, ale to by bylo nadlouho a navic jsem linej tu psat naky teorie o namornich bojich. Dale neni problem sehnat si z GB naky slusny pravidla namorniho wargamingu (neco se da najit i free na webu) a hrat s tema modelama i neco slozitejsiho, realistictejsiho, ale vic konzumujiciho cas (treba cely odpoledne...). Wargamingu (klasickymu ne tomu co spousta lidi za wargaming mylne poklada) se venuju uz nekolik let. Takze pokud mas presto zajem, a ja tuto hru jako rychlou zabavu a dobrej zacaterk doporucuju (az na ty prachy...) tak se pridej. Rad si zahraju. Jo a ja sem z Prahy.

5.2.2010 18:34:04

torpedoborce
a este k tem torpedoborcum. Az si koupis par boosteru, tak budes mit poar velkejch lodi (rary) a pri trose stesti bude kazda jina. Zatimco budes mit 4x vice uncommonu a commonu a to budou prave ty torpedoborce. U tech ovsem vetsinou nevadi, ze mas nakej vickrat, protoze se jich od jednoho typu (tzv. tridy) vyrobilo vice kusu, ktery byly vetsinou uplne stejny, jen nesly jiny jmena. Cili muzes treba Yukikaze nebo Samuela Robertse hrat klido vicekrat, zatimco ctyri Bismarcky ti asi nikdo nesplkne :) navic na to pamatujou i pravidla ;)

5.2.2010 18:39:32

letadla
Uf tak jak to ted ctu, doufam, ze to nevyznelo moc negativne, byl jsem nakej rozjetej :) Obecne mne stve princil colectible her, pac to je ciry vydridusstvi, ale jinak se mi tahle hra opravdu libi. No a ted jeste neco malo k tem erum. Pokud hrajes dle pravidel na ty maly mape co je ve starter setu, tak pravidlo o navratu neni spatny, naopak. Ale kdyby se hralo na nejaky velikansky mape, coz je muj sen, tak by se to asi muselo trochu poupravit, uz jsem nad tim trochu dumal.

6.2.2010 22:00:11

Nevyvazenost + dotaz na pravidla
Pockat, prosku nechapu jednu vec. Takze smyslem vlastnit tuhle hru NENI hrat s cilem vyhrat, ale vlastnit, mit v policce a nechat na to padat prach? :-)

Ja chapu, ze je to sberatelska hra. Nicmene porad si myslim, ze to hlavni je hratelnost. A bohuzel mam stale i po procteni ostatnich karet zakladniho balicku pocit, ze hrat proti USA nema smysl. A to je na povazenou, kdyz si uvedomim, ze prave US lodi je v zakladnim balicku nejvice.

Hele, chci se zeptat na jinou vec - jsou nekde k mani original pravidla? Ja vyuzil toho, ze tu jsou ceska pravidla + stahnul si obrazky karet. Dale ta free slusny pravidla namorniho wargamingu by me taky zajimala, takze pokud Majovky neco mas, rad uvitam odkaz :-) No a nakonec, zajem mam, nicmene v Praze se prakticky nevyskytuju. Mozna v nejakem stredne dobem horizontu bychom se mohli domluvit :-)

9.2.2010 11:13:27

hrat nehrat...
Ale tos mne spatne pochopil. Tim, ze nikoho nezajima kdo vyhraje, jsem myslel, ze to je fuk vyrobci. Jasne, ze kdyz budu hrat, tak budu chtit vyhrat, ale hlavne se u toho budu chtit bavit. Vzdyt jsem psal, ze se mi ta hra libi (jako hra samozrejme, ackoliv touha sbirat se nesmi zanedbavat :)). Nemyslim, ze by Amici byli ve hre nejaky supermani. Podivej se treba na Rodney nebo Richelieu... Nastesti sou tu ale bodovy limity na porizovani jednotek. Japonci na tom taky nejsou spatne, navic spolu s USA maj v prvni sade vsechno. Ostatni zeme jdou nahoru az s dalsima sadama, protoze jim pribydou letadla atd. Proste si to testni a uvidis, vsechno potrebny najdes na strankach Wizardu.

Origos pravidla stahnes na strankach vyrobce, stejne tak tam muzes najit fury karet jednotek a pak treba taky madifikaci pravidel pro hru mimo mapu, ktera mi nepripada vubec spatna. Hledani free pravidel chce google trochu usili a nekdy dost casu. Nekdy ovsem taky nenajdes nic :) K lodim z 2. sv. v. jsem kdysi neco nasel, ale nikdy jsem je nezkousel. Kazdopadne vypadaly komplexneji. Jenze u pravidel vzdycky zapasis s pomerem hratelnost vs. realisticnost. To je dost tezky skloubit, pac koho by bavilo stravit jednim tahem pul dne. Treba v tomhle mne Axis dost bavi,beru je jaky jsou a mam za to rychlou a zabavnou hru.

9.2.2010 22:16:50

Hrat nehrat...
Hele, ale ja mel pocit, ze tu se bavime predevsim z pozice hracu, nikoliv vyrobcu a obchodniku. Ja to tusil, ze to smerujes, timhle smerem, ale uprimne, je mi to uplne jedno. Zajima me hratelnost a vyvazenost :-)

Mimochodem, nechystas ze treba na to Trolohrani? Urcite bych se rad nekdy domluvil a zahral...

11.2.2010 14:13:13

MrHector
Jasne, ze nas zajima hrani, ja jen naznacoval pozadi, aby nikdo necekal zazraky. Ja z toho zadny prachy nemam, takze mne zajima taky hratelnost a pak zabavnost. Urcita vyvazenost je tak nejak soucasti.

Na Trolohrani se zatim urcite nechystam, bo ani nevim kdy a kde je? :)

11.2.2010 16:31:56

Trolohrani
Je to myslim prvni vikend v cervnu v Pardubicich. Viz obecna diskuze. Ale sleduju to zatim taky jen po ocku :-)

12.2.2010 08:43:59

Trolohrani
Jejda v cervnu?! To je daleko, copak ja vim, kde budu v cervnu? Navic uz bude po volbach... :)

12.2.2010 22:38:47

Pravidla
Koukal jsem na stranky Wizardu a pravidla pro lode tam nenasel. Nebo jsem neco prehlidl? Nevite nekdo o nich?

17.2.2010 13:38:22

Pravidla
Koukal jsi spatne: http://www.wizards.com/default.asp?x=ah/aam/WaratSea

17.2.2010 17:07:15

novy set!
Prave jsem na webu objevil:
1) novy starter, ktery obsahuje rozsirena pravidla (treba nocni boj), 8 asi novych miniatur (zda se, ze budou jen v tom starteru a pevne dane, zadna nahoda) a nove VETSI! mapy

2) novy (ctvrty) set nazvany "Condition Zebra": co v nem bude, ale nevim

28.2.2010 15:57:55

lode lode lode...
Tak vidim, ze orgazmus z novyho setu a starteru se mnou nikdo nesdili :) No nic, kazdopadne vcera sem se vrhnul na edici "Flank SPeed" ze ktery jsem dosud nemel zadny jednotky a poridil osm boosteru. Velkou kliku jsem mel, bo se mi neopakovala jedina rare nebo u krome letadel, ale ta se vzdy hodi ve vetsim poctu. Jupi! :)

3.3.2010 08:23:12

Lodě
Lodě hodně hraje Wolverine (z Chaotitu),tak mu zkus napsat...dříve bydlel v Praze,ale před rokem se odstěhoval do Hradce Králové. Já jsem je dříve taky hrál,mám ještě kompletní 1.set..

3.3.2010 08:35:59

to Steve
OK diky za typ, zkusim ho, skoda ze uz neni v Pze :( A ty jeste hrajes nebo jen utiras prach z palub? :) Mohli bychom bud dat nekdy hru nebo kdyby ses chtel nepotrebnych lodi zbavit... ;)

4.3.2010 16:19:50

majovky
lodě už teď nehraju,jsou v suchym doku... :o)

Spíš bych si šel někdy (jak jsme se domlouvali s Borisem) zahrát do Rytíře pozemní AA a při tý příležitosti můžeme i něco z lodí a tanků vyměnit..

4.3.2010 21:37:10

Steve
No skoda ze uzlode nehrajes. Kazdopadne pomenil bych rad, z prvniho setu mi chybi jeste tusim deset lodi. Snaha zorganizovat nejake hrani tu trochu usnula, tak to muzeme zase nakopnout :)

4.3.2010 22:12:48

pravidla
jsou pro lode nejake specialni pravidla? a daji se nekde stahnout?

17.12.2010 07:46:59

pravidla
Lode samozrejme maji sva vlastni pravidla, s temi pozemnimi by to tak uplne neslo. Stahnout je muzes zde http://www.wizards.com/default.asp?x=ah/aam/waratsea ale je to starsi verze pravidel z puvodniho starter setu. V novem starteru jsou pravidla nova respektive upravena a halvne rozsirena o veci jako boj v noci etc. Ta ke stahnuti nikde nejsou, alespon ne oficialne mozna nejaky torrent nekde bude.

18.12.2010 23:27:28

Vybíráme z Bazaru

Frostpunk + Zoceleni mrazem + insert Herman
Frostpunk + Zoceleni mrazem + insert Herman
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas