Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake rozšíření ?

Ahoj, prodili jsme si tuto hru a jsme nadšeni a radi bychom koupili rozšíření chtěl sem se zeptat které rozšíření je nejlepší a které bychom urcote měli dokoupit? Díky :)
24.8.2013 11:00:33

rozšíření
V zásadě ke každé velké krabici nejlépe funguje malá krabice:

Chronicle of the Godslayer - Return of the Fallen

Storm of Souls - Immortal Heroes

Rise of Vigil - (dosud nevydané) Darkness unleashed

Třeba já osobně doma hraju Chronicle of the Godslayer+Return of the Fallen+Storm of Souls, ale už jsem musel balíky karet zeštíhlet (vyházet vícečetné kopie karet), protože reálně se při každé hře využila tak 1/4 balíku.

Akorát Immortal Heroes a Rise of the Vigil už do hry přidávají o hodně více mechanik a aby se tyto mechaniky použily, je asi potřeba hrát tak, jak je to zamýšlené (velká+malá krabice).

24.8.2013 17:44:59

Ascension Expansion
Jak již napsal Hike. K základní velké krabici je asi nejlepší volbou malá krabice která je návrháři hry určena že se s tou velkou krabicí má hrát dohromady. Tzn, pokud vlastníte Chronicle of the Godslayer tak bych určitě sáhl po return of the Fallen.

Potom do budoucna, každy z bloků nabízí trochu jinou hratelnost. Sám bych se přikláněl k tomu, že tento první blok mám nejraději, je jednoduchý co do mechanismů a je dobře vybalancovaný.

Druhý blok Storm of souls + Immortal Heroes udělal ze hry trochu dynamičtější jízdu, přidal trophy monstra která hráč může využít kdy se mu hodí, eventy které měli dopad na fungování fakčních karet a nakonec soul gemy které reprezentují hrdiny z předchozího bloku a musí se zahrát v kole kdy se získali. Takže celkově oproti CotGS+RotF je hraní trochu složitější, hráč si musí hlídat víc možností aby něco neopomenul použít a Soul gemy nebyly zrovna 2x vybalancovaný protože je rozdíl když si líznete mechana initiata (+1 Attack, +1 Rune) a když si líznete Mastra darthu (+ 3 karty), takže bych řekl že tam ještě o něco víc hrála roli náhoda a štěstí.

Zatím načatý třetí blok Rise of Vigil + Darkness Unleashed vzal pohled na hru zase z jiné stránky. Vrátil se pouze k základním mechanismům z 1. bloku a přidal Energyze efekty k různým kartám. Bohužel mám zatím také dojem, že zde opět hraje větší roli náhoda, protože se pak lépe daří tomu kdo vybere větší množství pokladů energy shardů bez ohledu na to jaké koupí karty (většinou berete i karty které nechcete jen abyste si nasyslil poklady co pod kartou jsou). Rozšíření k tomuto bloku by mělo přidat Dark energy crystaly které se chovají stejně jako obyčejné jen mají navíc fate efekt (banishovací) a mělo by přidat transformovací hrdiny, které po energiznutí změníte a už zůstanou změnění po zbytek hry

Takže bych řekl že Blok 1 je takový nejčistší, dobře odsýpá, dobře se hraje a nejsou při něm moc velké prostoje. Ve druhém a třetím bloku občas dochází k velmi "explozivním" tahům, kdy jeden hraje docela dlouho.
Výše zmíněné však nic nemění na tom, že každý z bloků je velmi zábavný a hry většinou končí poměrně těsně. Je i poměrně sympatické, že se tvůrci snaží každý blok okořenit něčím novým a jiným.

26.8.2013 14:04:11

krysaci
Zacal bych pozvolna Rat Kingem nebo Rat Queenou.

26.8.2013 14:16:54

Proma
Jj, Rat King, Leprechaun and the Pot of Gold a Samael Claus jsou pěkné balíčky promo karet :), škoda jen že u nás nejsou promo karty celkově nikde k sehnání a dávat 40-50 dolarů za poštovné za zboží v hodnotě 2,5 - 6 dolarů je trochu hodně :). Já to vyřešil naproxováním do obalů k přebytečným heavýčkům a mystikům.

27.8.2013 09:54:14

Vybíráme z Bazaru

Shit Happens
Shit Happens
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas