Art of Tactic - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Zvezda
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co a kde?

Zdravim ako modelar a vasnivy hrac som s radostou narazil na toto. Viete niekto nieco o tom? Ci to bude aj v anglictine alebo len v rustine lebo tie karty v azbuke by mi dali asi zabrat. Niekde som cital ze to je nieco medzi M44 a ToI... + cenu som videl u amikov medzi 60-70USD co tiez nieje malo...
7.4.2011 16:41:53

Pravidla
Ahoj, pravidla v AJ najdes tady: http://art-of-tactic.com/rules podle mne jsou v necem prilis zbytecne slozita, moc nadseny jsem z nich nebyl, byt ty figurky nejsou vubec spatne, jen se lisi meritky (pechota je 1:72, vozidla 1:100 a letadla 1:144), coz mne osobne taky vadi. Cena je v CR dost prizniva, to je plus. Kdyz uz jsi vasnivy modelar, tak doporucuji spis klasicky figurkovy wargaming s dobrymi pravidly, tj. vyhni se Flames of War. Ja osobne doporucuji, protoze hraji, treba tyhle pravidla http://generaldebrigade.blogspot.com/2009/06/battlegroup-panzergrenadier-2nd-edition.html ale na WWII je jich jeste x zajimavych.

7.4.2011 18:31:37

rbx

Byzanth
od Zvezdy ted vychazi toto:
http://boardgamegeek.com/boardgame/85633/operation-barbarossa-1941

7.4.2011 20:38:08

rbx
ano myslim ze som narazil prave na ten Operation Barbarossa len to bolo pod nazvom Art of Tactic... ta barbarossa je len starter alebo take volaco...

7.4.2011 23:29:23

rbx

Byzanth
me to neprijde jako starter. Ted se celkem s deskovymi hrami od figurkovych firem roztrhl pytel, takze to je jedna z techto vlastovek. Je to pro lidi, co si radi barvi miniatury, ale uz je nebavi stavba terenu a veci s tim spojene. Treba me se tim naprosto trefili do vkusu.

7.4.2011 23:59:52

Operation Barbarossa
Zatim vydali pouze Operation Barbarossa a pak x jednotek v solo balenich. Operation Barbarossa je podle mne proste hra, mas tam hafo jednotek, nejake mapy, snad i pravidla? Proste to nemusis kupovat jednotlive, co chces dokoupis k tomu. Cili to neco jako starter je. Na druhou stranu zamereni je jasne na vychodni frontu roku 1941, cili muzes casem cekat dalsi velke krabice (a dalsi jednotky) a jelikoz Zvezda je ruska firma napadaji mne namatkou Stalingrad 1942, Kursk 1943, Bagration 1944, Berlin 1945 etc.

8.4.2011 15:34:47

dotaz
Také mě to dost zaujalo. Co jsem pochopil z pravidel tak oba hráči současně píší v jedné fázi na omyvatelné karty fixem příkazy, v druhé je pak současně vyhodnotí, což mi přijde jako hodně dobré a hry kdy hrají všichni zaráz mě obecně baví. Každá jednotka ma jiné číslo proti různým druhům nepřátelských jednotek, obranu, morálku, dostřel, munice která ji může dojít, a nějaké extra schopnosti - stavění a čištění minových polí, výsadkáři atd. Ke hře vycházjí pidirozšíření za 3 Eura bud jedna těžká technika nebo 2 pěchotní oddíly. Pravidla jsou dost nabobtnalá, ale tajně doufám, že všechny scénáře neobsahují letadla, minová pole, 30 druhů terénu. Ta základní krabice stojí cca. 50 Euro. Těch pár ohlasů na netu je veskrze pozitivní a nevypadá to na vyloženou metanou kostkami.

Netvrdím, že neexistují lepší pravidlové systémy, upřímně moc se v tom neorientuji, ale od oka mě to láká cenově jako alternativa k memoir, battles of westenros, tide of iron a pod., kdy základní krabice obsahuje pravidla, scénáře, plán, terény a 2 základní armády a ty figurky vypadají dfakt dobře, a není třeba se drbat s kupováním pravidel, sourcebooků a vyrábět terény a bůhvíco ještě.

Nemáte to někdo nebo nevíte kde sehnat v čr? Pochopil jsem, že se to dá sehnat bud relativně levně z Německa v jazyku mordoru nebo relativně draze z Velké Británie. V nabídce modelářských obchodů s modely od zvezdy to nikde nevidím. Nenapadá někoho nějaký modelářský obchod který by to mohl dovést bez vysokohorské přirážky?

27.4.2011 21:20:35

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas