Arkham Horror: The Card Game – The Dunwich Legacy

xxxxxxxxxx hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game – The Dunwich Legacy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror: The Card Game
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Beckoning for Power

Rád bych požádal o radu zkušené hráče. Tato karta má zvláštním způsobem “pokažený” font. Nejprve jsem myslel, že je to chyba v tiskových datech, ale překvapilo mě, že je tak vedená i v DB

https://arkhamdb.com/card/02276

Má to znamenat, že text je v rámci příběhu “skandován”, nebo je za tím něco víc, což se mi zatím nepodařilo rozluštit?

Díky za případnou pomoc.

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

23.6.2023 09:49:09

@Pelly Není to proto, že je to překlad vzývání Yog-Sothotha z Necromiconu “z arabštiny” - viz kapitola 5 Hrůzy v Dunwichi? 

23.6.2023 10:18:54 | Upraveno autorem (porovnej)

to si nemyslím, jelikož se jedná přímo o citaci z dané povídky. Ale možné to samozřejmě je…

““Nor is it to be thought,” ran the text as Armitage mentally translated it, “that man is either the oldest or the last of earth’s masters, or that the common bulk of life and substance walks alone. The Old Ones were, the Old Ones are, and the Old Ones shall be. Not in the spaces we know, but between them, They walk serene and primal, undimensioned and to us unseen. Yog-Sothoth knows the gate. Yog-Sothoth is the gate. Yog-Sothoth is the key and guardian of the gate. Past, present, future, all are one in Yog-Sothoth. He knows where the Old Ones broke through of old, and where They shall break through again. He knows where They have trod earth’s fields, and where They still tread them, and why no one can behold Them”

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

23.6.2023 10:30:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Osobně jsem ten specifický font (včetně různých typografických prvků, zejm. čárek nad písmeny nebo slovy, u kterých si nejsem jistý, jestli má jít o “overlines” nebo makróny - dost možná obojí) chápal jen jako zdůraznění toho, že jsou pronášeny velmi specifickým způsobem, s důrazem na ta zvýrazněná písmena/slova.

Jestli je za tím něco rafinovanějšího (např. jestli je to nějaká šifra) netuším a popravdě mě to nenapadlo. Myšlenka je to zajímavá, ale ať na to koukám jak na to koukám, tak jestli tomu tak opravdu je, jako šifrant bych se zjevně neuživil… :)

23.6.2023 10:39:33

zdá se, že na tvé (Kodakově) myšlence opravdu něco bude. Nedávalo mi to smysl, jelikož dle příběhu má být skandování v latině a ani nedává smysl, aby text byl v angličtině (češtině). Takže použitím zvláštního fontu se snaží navodit dojem, že text (skandování) je pronášeno v latině (nikoliv v arabštině), protože Armitage text překládal opravdu z latinského překladu Necroinmiconu. A když se tak dívám, jak vypadá psaná latina, nacházím tam jisté podobnosti. To bude ono. Díky na naťuknutí. Jen nevím, jak se s tím popasuje grafik, ale třeba mám zbytečné starosti.  ;-)

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

23.6.2023 10:50:32

Latinsky jsem se pár let učil, ale o tom, že by psaná latina takové (typografické) prvky u celých slov používala, popravdě nevím (pokud se hrubě nepletu, používaly se jen u číslic a některých zkratek).

23.6.2023 13:30:17

Vybíráme z Bazaru

Cesty Osudu
Cesty Osudu
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas