Arena: the Contest

xxxxxxxxxo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Arena: the Contest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dragori Games
Autoři: Alexandre Aboud
Danilo de Alcantara
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Koukám, že už jsou v česku 4 vlastníci. Jaké to je ? Na BGG to lidé velmi dobře hodnotí...
20.1.2020 19:24:29

Hrál
jsem dvě partie, základní vyvražďovačka v aréně, obě v osmi lidech.
Za mě velice příjemná záležitost, je to sice celkem závislé na kostkách (když vám padně kritický úspěch dvakrát za sebou, je to znát), ale není to rozhodně jen o tupém házení. Dost pomůže správná skladba týmu a spolupráce.
Hodně se mi líbí jednotlivé postavy, které jsou v rámci kategorie podobné (všichni ankové mají stejnou speciální schopnost a vlastnosti), ale drobně se liší v ostatních schopnostech. Nebude moc velký rozdíl, jestli si vezmete čáryfuka 1 nebo čáryfuka 2, ale ten rozdíl může být zásadní. Taky se mi hodně líbila možnot oživení mrtvých postav - když postava umře dostatečně brzy, neznamená to pro hráče konec hry.
Trošku mě ale zklamala kvalita figurek - je na nich vidět, že jsou pěkně vymodelované a se spoustou detailů, ale buď to nezvládl modelář (detaily jsou až přiliš jemné), nebo byl špatně zvolený materiál. Figurky jsou totiž z měkkého plastu, takže se detaily tak nějak ztratily. Na hraní to v pohodě stačí, ale na rozumné namalování to není. Velká škoda nevyužitého potenciálu.

Celkově? Klidně si to zahraju znovu. A rád. Pokud hledáš nějakou relativně jednoduchou arénovou mlátičku, je to super hra. Pokud hledáš nějakou hluboce taktickou záležitost, jdi o dům dál (třeba do Arény od Vlaadi Chvátila).
----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

20.1.2020 19:54:01

aradraug
Díky za dojmy. A zkoušel jsi s tím hrát i tu kampaň ve stylu dungeon crawling ? Jak to hodnotíš v tomto ohledu ?
Mně se právě líbí, že ta hra má vlastně 2 módy - arénová mlátička a pak nějaká příběhová kampaň při prolézání podzemí.
Za 14 dní bude právě druhý kickstarter, kde chtějí spoustu věcí vylepšit na základě postřehů od hráčů. Jak u aréna módu, tak i v tom dungeon crawl módu (má to být mnohem příběhovější) a také mají předělat figurky (na které si asi více lidí stěžovalo). Pro původní backery nabízí nové vylepšené figurky zdarma.

P.S. Ta Aréna od Vládi byla taktická až přespříliš, rozhodně bych chtěl něco co bude mít větší spád...

20.1.2020 21:02:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál jsem jen arénamlátičku, na dungeon nebyl čas.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

20.1.2020 21:10:41

coop?

hrali jste nekdo tu coop verzi? Jake to je?

i kdyz u tyhle hry asi nikdo ceskou verzi nevyda, takze si ji nejspis nezahraju...

19.11.2020 22:45:13

Vybíráme z Bazaru

Letem světem
Letem světem
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas