Antike II - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PD-Verlag
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

V čem se liší

V čem se liší od I.edice?
23.10.2014 15:00:23

koukni na BGG
je to tam v popisu hry - některá města mají volitelnou produkci (na mapě vypadají jako žolíci, ale tipuju, že při obsazení si prostě vybereš, co bude produkovat), jsou zjednodušená pravidla pro dobývání, jsou nové mapy a jedna nová karta, na mapě jsou od startu neutrální chrámy atd.

23.10.2014 16:07:41

Antike II
Mě polekala poslední věta v popisu, kde píšou, že hra otevírá více možností k výhře bez napadení jiného hráče. Už tak mi Antike přišla hodně poziční a nikomu se do bojů moc nechtělo.

23.10.2014 20:19:16

Hrál už někdo?
Ahoj, máte někdo už zkušenosti s Antike II? A můžete srovnat s jedničkou? Díky

17.3.2015 10:51:17

Venca81
Zatím jsem hrál jen jednou a s "jedničkou" zkušenosti nemám, takže trochu s rezervou...
Hráli jsme ve čtyřech. Přišlo mi, že se hrozně dlouho "nic nedělo" (což, chápu, může být dáno tím, že šlo o první hru), ale může to být i tím, že ve čtyřech je k soupeřům na můj vkus až dost daleko. Každý si obsazoval města ve svém okolí, přičemž volitelná produkce zajišťovala trochu větší flexibilitu. Armády mi připadly dost drahé-snad proto se všichni soustředili na ekonomiku a vědu, později i na chrámy. Ne že by se nebojovalo. K bojům ale docházelo až na samotném konci (a to konci konci) hry. Vyhrál to člověk, který v podstatě jel na vědu a chrámy.
Čili: rozhodně jsem zvědavý, jak to bude vypadat v šesti, kde je jiná hustota hráčů (zase je ale potřeba méně bodů). A ve čtyřech (a jiném počtu hráčů) to zkusím hrát trochu agresivněji...:-)

17.3.2015 14:13:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Více dojmů
Ahoj, máte někdo nějaké další postřehy z hraní této hry? Zvládne ji hráč, který neumí anglicky? Zdá se, že má první edice této hry lepší hodnocení, čím to může být? Na hře se mi líbí rondel, neznáte případně jiné hry s touto mechanikou?

28.11.2015 23:03:16

Rondel
má Navegador a Imperial ;-)

28.11.2015 23:56:42

Jouda
Už jsme odehráli i v pěti a šesti. Musím říct, že jsem hodně spokojený. Boj opět až v pozdějších fázích hry a je opravdu potřeba sledovat, co dělají ostatní. Dá se vyhrát i s pouhým "syslením za bukem", které ke konci ve správnou chvíli přejde ve velký finiš (což není úplně můj styl, ale někomu to vyhovuje). Naše hry zatím vždy končily tak, že vyhrát mohla až do poslední chvíle (alespoň teoreticky) polovina zúčastněných. Navíc je to poměrně rychlé a člověk má pocit, že něco postavil a "vymyslel". A válčit bez rozmyslu se fakt nevyplatí.:-)
Ad rondel: Navegadora mám dost rád. Obecně se zkus podívat na Gerdtsovy hry. Rád staví na historických tématech a myslím, že rozhodně stojí za pozornost.
Ad angličtina: hra je textově nezávislá, respektive těch pár tématicky laděných názvů je stejně v latině...;-)

29.11.2015 08:36:05 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Díky za odpovědi ;)

29.11.2015 20:49:03

Vybíráme z Bazaru

Warehouse 51
Warehouse 51
Akt. cena: 125 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas