Anima: The Shadow of Omega

xxxxxooooo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Anima: The Shadow of Omega - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Anima Studio
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

fest RPG

včera jsme to hráli s rbx (nebo spíš s tím zápasili), ale překvapilo mě, jakou skvělou atmosféru to má. Nádherné ilustrace, napínavě popsané questy a opravdu to navozuje RPG pocit. Asi brzy objednám, mile mě to překvapilo. Jojo, černé okraje karet udělají své :)
21.3.2009 18:10:30

rbx

pravidla
Ale ackoliv jsou pravidla kratka, tak jsou nejasna. Bud jsme meli stesti na nestandardni situace, nebo jsou pravidla fakt tak spatna. Hned prvni karta bylo mesto Archangel, do ktere jsme si nalosovali nejakeho nebeskeho guardiana, ktery mel vlastnost "Pokud jsem ve meste Archangel, tak kazdeho bez vyjimky porazim". To mi prijde jako hodne velky nesmysl. Vlastne je ta lokace diky tomu az do konce hry blokovana, protoze aby se do ni hrac dostal, musi nejdriv porazit strace lokace.

21.3.2009 18:23:53

strazce
no vidíš, na tohodle prďolu jsem zapomněl. moc hra to nebyla, zvlášť ty kostky byly maso :) ale atmosféra super.

21.3.2009 18:51:26

rbx

sydo
Jeste jsem patral po BGG a podle meho, i dalsich nazoru na BGG, muzes ve meste po porazeni Preliminary Encounter i lokacnich akci zustat a uz nemusis podstupovat dalsi akce. Jen hrabes. Ale druzi te tam odtud muzou v pohode vypudit svymi kartami, nebo tam dojit a spustit bitvu.

21.3.2009 19:02:19

rbx

soliter
a da se to hrat i jako jednomuzna hra (damy prominou :-). Na BGG jsou na to pravidla.

21.3.2009 19:02:58

taky mám
Tuhle hru mám už asi půl roku ve skřínce, koupil jsem jí přitulkyni, protože se jí děsně líbily některý karty ... a zatím jsem nezkoušel, ale už tim, že to je karetní RPG, mě to taky moc láká ... bohužel pro přítulkyni je to v engličtině nehratelný, takže to zatím máme prakticky jen na parádu :-)

21.3.2009 20:26:35

2 Merilin
..a nechces sa jej zbavit? (myslim tu hru, pritulkynu uz mam:))

18.4.2009 18:39:40

to Podoklopčík
Zbavit se toho nechci, přítulkyni se moc líběj obrázky a hlavně jsem psal "zatím" pro parádu ... předpokládám, že to někdy (někdo/já) počeští(m) ... :-)

18.4.2009 21:17:54

rbx

Merlin
kdyz jsem to hral se Sydem poprve, tak jsme neumeli pravidla a hrali to tak trochu po svem a bylo to super. Pak jsem to hral znovu s kamosem presne podle pravidel a byla to naprosto plytka hra u ktere jsme si oba rikali, at uz to skonci. Tak ted nevim, kde je chyba.

18.4.2009 21:39:07

fuha
..a to som ju prave nasiel na nete, cena je moc fajn..ale po tomto komente som veru zmateny..
budem si to asi musiet najprv zahrat, kym sa rozhodnem..
(ak by sa dalo pridat do nejakej partie..budem rad:)

..predsa len, grafika herny mechanizmus nezachrani..

18.4.2009 22:10:37

pravidla
Tak člověk si vždycky může pravidla upravit tak aby mu to vyhovovalo :)

18.4.2009 23:09:26

rbx

Raven
to ano, ale my jsme tam ty potvory, tedy karty setkani nechavali a dostali se pak do neresitelnych situaci, jakoze treba Nebesky vojak se objevil shodou okolnosti v meste Archangel a mel vlastnost, ze kdyz je v Archangelu, tak automaticky vyhrava. Podle originalnich pravidel hrace zdecimuje a zmizi. Podle toho, jak jsme to hrali my, tak jsme tam potovry nechavali dokud nejsou porazeny. Byla to chyba, ale bylo to dramatictejsi... az na tyto neresitelne situace, shody nahod.

18.4.2009 23:13:45

to rbx
Já jsem na to docela zvědavý, přijde mi to zajímavě vymyšlené ... no ale uvidíme, zatím jsem to nehrál, jen jsem to tak proletěl ...

19.4.2009 12:25:52

2 Raven
to je sice pravda, aj to zial zavse robievam..(ale to uz si mozem rovno spravit celu vlastnu hru, nie?;)) ..ak niekto nieco vyda, ocakavam to dotiahnute, jednoznacne a nepriestrelne.. :)

20.4.2009 17:01:55

Revise edice
Upozornění pro kupce Anima... na podzim fantasy flight game vydává rozšíření k této hře a také revidovanou edici, která má být s tímto samostaným rozšířením kompatabilní, tak raději počkejte s koupí až na podzim :-)

13.6.2009 20:17:38

rbx

Torn
Zajimave... Vzhledem k tomu, ze rozsireni je ve Francii uz delsi dobu a hraje se to s tou zakladni verzi. Jsem zvedav, v cem ta nekompatibilita bude spocivat.

13.6.2009 22:48:33

rbx
to nevím, ale je to tak na stránkách fantasy flight games napsané, já si to nevymyslel...

14.6.2009 00:31:16

rbx

Torn
Ja to taky nemyslel nijak zle, jen jsem zvedav, jak vyresi tu spoustu lidi, co uz nejaky ten patek maji prvni verzi a cekaji na preklad rozsireni. A ze jich je.

14.6.2009 00:39:37

Rejpnutí
Jo, máš recht, rýžovat se musí umět :-)

14.6.2009 11:22:03

Vybíráme z Bazaru

Raritka - Pioneer Days
Raritka - Pioneer Days
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas