Alea Iacta Est

xxxxxxxooo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Alea Iacta Est - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Alea
Rio Grande Games
Autoři: Jeffrey D. Allers
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá

Ahoj, narazili sme na pár nejasností v pravidlách... neviete poradiť?
1. kedy a ako prebieha ukončenie kola? Ak niektorý z hráčov umiestni poslednú kocku zostávajúci hráči dohrajú dané kolo?

2. ako umiestňovať kocky do fóra? Môžem napr. umiestniť do fóra dvojicu kociek 1+4, ak je fórum už obsadené a to kockami s hodnotami 1,2,3? Moja 4 by mala byť v tomto prípade umiestnená na pravo od poslednej ležiacej 3, čo je ale už mimo fóra! Umiestni sa teda rovno do latríny, alebo nie je možné tieto dve kocky použiť? Iný príklad: ak je fórum plné kociek s hodnotou 1,2 môžem tam umiestniť kocku s hodnotou 6(5,4,3)? Alebo ak je fórum plné kociek s jednotkami už sa tam môžu do konca kola umiestňovať len kocky s hodnotou 1?

3. môžem si patricijov v provinciách počas hry ľubovolne prehadzovať, alebo ako ich položím pri získaní, tak musia zostať až do konca hry?
vďaka
9.6.2013 17:44:29

Uf
Dúfam, že táto hra ešte nie je mŕtva! Tiež mám jeden dotaz na pravidlá. Ide o budovu Senátu a budovu Kasárna. V pravidlách sa píše, že na budovu Senátu a budovu Kasárna je možné položiť v priebehu hry aj jednu kocku. Ďalej sa v pravidlách píše ako si hráči rozdelujú karty senátu a provincie. Pri senáte sa píše, že kartu získava hráč s najvyššou hodnotou postupky a druhú kartu hráč s druhou najvyššou hodnotou postupky. Moja otázka je či aj hráč ktorý tam regulérne položil len jednu kocku má nárok na kartu senátu, keďže jedna kocka nie je žiadna postupka (jedna kocka netvorí postupku!). Podobne je to s budovou kasárna. Provinciu si prvý vyberá hráč s najväčším počtom kociek sady. Zas to isté. Jedna kocka nie je sada! Má takýto hráč nárok na provinciu? Vďaka za pomoc.

11.6.2013 20:19:26 | Upraveno autorem (porovnej)

ufuf
Hru už jsem dlouho nehrál, ale zkusím odpovědět. Snad nebudu mystifikovat;)
Springb - jednu kostku sice umístit můžeš, ale jak píšeš, není to ani postupka, ani sada, tudíž nebude žádná odměna.

Johan -
1- Je to tak, jak píšeš, po umístění poslední kostky dohrají hráči dané kolo.
2- Myslím, že pokud umisťuješ 2 kostky se součtem 5, musí být obě dvě umístěny do fóra. Ve tvém příkladu nelze 4 umístit hned do latríny, tím by nebyla splněna podmínka umístění do fóra.
3- Provincie si umístíš jak chceš na konci hry.

11.6.2013 22:35:19

Springb
no ja neviem, ale my sme doteraz hrali tak, že ak pravidlá povoľujú umiestniť na budovu aj jednu kocku a naopak nikde sa nezmieňujú o tom že by - v prípade prvenstva pri vyhodnocovaní, nemala mať nárok na odmenu, tak jednoducho hráč tu odmenu dostane (samozrejme nesmie byť vytlačená postupkou alebo sadou)

11.6.2013 23:04:55

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas