Agricola: Sedláci z Blat

xxxxxxxxxo hodnoceno 142x (Seznam vlastníků)

Agricola: Sedláci z Blat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Agricola
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Hobby Japan
Homo Ludicus
Lacerta
Lookout Games
MindOK
Ystari Games
Z-Man Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karta malého vybavení - Farma

Mám dotaz na kartu farma z balíčku Z pro základní hru v kombinace se Sedláky z blat. Text karty zní: 

“Za každé celé kolo, které se má ještě hrát, získáte dvě jídla a jeden bod navíc (bod navíc si zapište do bločku na zapisování skóre.)” 
Podmínka karty k postavení: Všechna políčka karty využita. 

V kombinaci se Sedláky mi karty přijde silně OP. Pokud se vám podaří rychle zaplnit políčka poli a pastvinami, což díky lesům a bažinám, které se počítají jako využité, není moc těžké, dostanete extrémní množství bodů. V šestém kole měl kamarád pole zaplněna a získal 8 bodů a 16 jídla. Vím, jde o zaměření se na jeden cíl, nicméně mi to přijde neuvěřitelně silné. Jaký je váš názor na tuto kartu v kombinaci se Sedláky?

A zároveň bych se chtěl zeptat, nemáte někdo ten soubor, kde byly řešeny podobné interakce mezi kartami a rozšířeními?

_________
Nechť Pán zatlačí a Paní zatáhne.

1.12.2021 22:57:29

@cze.oi Soubor existuje, jmenuje se Pravidla a je dodavan v krabici se Sedlaky. Pise se v nem doporuceni, ze mas pouzivat E a F karty maleho vybaveni pri hre se Sedlaky :)

 

Ted trochu vazneji. Spousta karet ze zakladni hry je se Sedlaky OP, natoz pak z tech ruznych balicku (jako Z), kde jsou velmi silne karty uz samy o sobe. A netyka se to jen malych vybaveni, ale i profesi. Tim, ze se tam najednou vyrazne zmenila mechanika toho, co se deje na farme, tak proste nektere puvodni karty uz nedavaji smysl. Proto i Uwe Rosenberg doporucuje hrat Sedlaky jen s kartami E a F. Samozrejme pokud chcete hrat i s kartami vybaveni ze zakladu a minirozsireni, tak musite projit balicky karet a ty, kde ocividne doslo k naruseni puvodniho zameru dane karty, dejte pryc. A/nebo muzete karty draftovat na zacatku hry. Na turnajich v Agricole v Cesku i ve svete se bezne vyskytuji seznamy zakazanych profesi a malych vybaveni (a s minirozsirenimi se pro jistotu nehrava vubec), stejne tak se draftuje. Zadej si do vyhledavace “Agricola banned broken owerpowered cards” a vybehnout ti ruzne takove seznamy, nektere jsou rozdelene na hru zakladni a hru se Sedlaky. Typicky tam patri treba Kojna, Krysar, Milovnik, Rakosova chyse, Chvastoun… Z minirozsireni Z pak treba Mail Coach Driver (neznam cesky nazev karty).

 

Kdyz to shrnu, kdyz se Vam bude neco zdat prilis silne, tak si s tim nelamte hlavu a dejte to pryc z balicku, je to uplne normalni.

2.12.2021 01:31:31

@cze.oi Kompednium Agricoly je bud online tady:

https://alavigne.net/Gaming/Agricola/agricola-comp-v9.0.html

 

Nebo nejnovejsi verze v pdfku jsem nasel na bgg:

https://boardgamegeek.com/filepage/177329/agricola-compendium-v111

2.12.2021 01:34:31

@stady  Skvělé, moc děkuju! 

_________
Nechť Pán zatlačí a Paní zatáhne.

2.12.2021 22:52:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pandoria Merchants
Pandoria Merchants
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas