Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Doporučení na vyřazení některých profesí

Nemáte někdo sepsaný seznam karet profesí které je pro lepší balanc hry vyřadit? Bavím se tu o základní verzi a o rozšíření.

Já jsem osobně vyřadil asi 3 profese ohledně potomků. Hrál sem už hodně her a vždycky, když někdo dostal profesi např. milovník, tak když neudělal výraznější chybu, prostě vyhrál. Byl sem pak naštvanej, že to není vyrovnaný, a málem jsem tu kartu rozkousal :).
Děkuju za Váše názory.
12.4.2012 16:05:26

Nevyřazujem
Dle mě je vyřazování blbost, protože hra je vybalancovaná dost. Jsou tam sice silnější karty, ale i s níma se to musí umět zahrát a soupeř vždy může nějak uškodit nebo zahrát ještě lépe.

12.4.2012 16:49:10

Jako jo
, může nějak uškodit, ale je to hooodně silná karta. Hrál jsem s ním 3 hry, než jsem ho vyřadil a od té doby už sem ho zpátky nezařadil. Takže myslíš, že vyřadit karty kojna, milovník atd. je zbytečné? Zajímal by mě názor ještě někoho, kolik her s nimi odehrál a jak se mu proti nim hrálo :).. Stejně díky za odpověď

12.4.2012 21:28:31

milovnik
Co ja si pamatuju, tak zas tak casto nam neprisel (myslim, ze je 4+ nebo tak nejak, ze? - a tam uz je vic karet) a kdyz uz prisel, tak rozhodne hru nezkazil. To spis nam svorne vadil Krysar.

12.4.2012 21:36:13

Statistiky
Pro tyhle účely je dobré se podívat do statistik ze serveru play-agricola.com. Tady je ukázka: http://play-agricola.com/forums/index.php?topic=1595.0

Jde o podíl her, ve kterých vítěz zahrál tu kterou kartu. Podobných statistik je tam několik a jsou založeny na solidním počtu partií (všechny hrány s draftem).

Po chvíli hledání v seznamu zjistíte, že Milovník tam není, protože patří mezi 8 zakázaných karet, právě kvůli jejich nevyváženosti. Jsou to tyto:

E occ, Ratcatcher
I occ, Taster
I occ, Chamberlain
K minor, Reedhut
K occ, Lover
K occ, Wetnurse
Z occ, Mail Coach Driver
O minor, Guest Worker

12.4.2012 22:57:31

to ranka
Díky moc! Právě o tom mluvim a nenašel jsem tady pořádně diskuzi na tohle téma... To se hodí ty stránky.. Jinak kdyby měl ještě někdo osobní zkušenosti o tom jak hraje nebo jaký karty má nejraději, tak sem s tím :)

13.4.2012 11:58:16

to ranca :)
sorry že sem tě napsal špatně :)

13.4.2012 11:58:48

hmm
tak niektoré z toho zoznamu vôbec nepoužívam. Napríklad ten guest worker je podľa mňa blbosť. Máme už odohratých hádam už aj stovku hier (zápisníky sú už dávno plné:) ) My sme zatiaľ žiadne karty nevyradili a ani sme zatiaľ nemali ani potrebu. Ak niekomu príde silnejšia karta, je to jeho šťastie a aj tie treba vedieť využíť plnohodnotne. Niekedy príde niekoľko dobrých kariet naraz, ktoré v kombinácií s vybaveniami môžu byť ešte silnejšie, ale čo na tom? Ale keď je príliš veľa dobrého, môže to viac uškodiť :) .Je to hra a mojím cieľom nieje vyhrať, ale nahrať čo najviac bodov a prekonávať sa :) V základnej hre mám rekord 64 bodov a už to dlhú dobu dáko neviem prekonať a ani neviem či prekonám, jedine ak budem mať veľké šťastie na karty a tak isto ich dobre využijem a o tomto podľa mňa táto hra je :)

PS: teraz som zistil že ten guest worker je niečo iné ako som si myslel. Používame iba balíčky E,I,K

13.4.2012 14:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Direchasm
Warhammer Underworlds - Direchasm
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas