Age of Mythology: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Age of Mythology: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Autoři: Glenn Drover
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dobrá hra?

No pokud můžu říct, tak je nesmysl tvrdit že AoM je špatná hra,to v žádném případě. Osobně tuhle hru mám a jediné co mi vadí jsou souboje. Kdy se hází kostkama a bere se výsledek 6. Já sem to vyřešil tak, že házím osimstěnnou kostkou a smrtelné jednotky počítají zásah 7 a 8, mýtické 6, 7, 8 stejně jako hrdinové.
Jinak je hra propracovaná, stavíte město a pomocí různých strategií se snažíte vyhrát hru. :)
6.2.2009 22:36:46

aneken
Možná jsem to zavinil já tím, že jsem ti napsal, ať mi dáš vědět.

Ale aneken se opravdu o žádném obchodě nezmínil a to, že rakve od FFG stojí kolem 2000 je všeobecné známé.

8.2.2009 19:20:25

to Sydo
Vedet ti samozrejme klidne dam, ale nikdo nezaujaty za timhle uz videt reklamu nemuze, dyt jsou tam jenom data. Kdy, co, odahad ceny:) Schvalne jsem se snazil, aby to nemohlo ani naznakem k nicemu odkazovat, protoze jsem to slibil Ondrovi. A podezirat z neceho Tebe je paranoia, protoze s nama nemas nic spolecneho;)
To bych sem prakticky nemohl psat nic, protoze spousta lidi vi, ze obchod mam...

8.2.2009 19:28:43

lol
Hrozně se mi líbí nově vzniklé označení velkoformátových her. :-) Takové morbidně legrační...

8.2.2009 21:22:30

to merlin
taky mi nejak unika cim se to vlastne aneke provinil, jsme li ale u te skryte reklami tak by me spis zajimalo co mas ty za tu neustalou obranu BF? a nezapomen prosim opet napsat az bude k dostani conan a nekdo se zepta na preklad, tvoji oblibenou vetu ze jsou k dostani v krabici pri zakoupeni hry, to bych byl zklaman. p.s. doufam ze sem nepouzil nic co by zeus povazoval za neprimerene a pokud ano necht jsem smazan.

8.2.2009 23:27:16

to all
Mám pocit, že Merlin to má nějak nadstandardně hozený s Blackfirem, co jsem pochopil z jiných diskuzí :-) Proto mám pocit, že vyjíždí na Anekena, naprosto nesmyslně...

9.2.2009 07:51:27

Vraťme se k původnímu tématu, co vy na to? :-)
Krátce bych zhodnotil svůj pohled a pak navrhuji vrátit se k tématu AoM.

Aneken možná trochu přešlápl čáru u Talismanu, což jsme vyřešili úplně poklidně přes soukromé zprávy. U tohoto bodu a "prohřešku" s Merlinem souhlasím.

Co se Anekenova prohlášení o ceně Age of Conan kolem 2000 týče, tak tam mi to přijde už v pohodě. Navíc to vystihuje situaci řekl bych (jen se obávám, že to bylo ještě optimistické, FFG zdražoval a ceny kolem 2000 byly před tímto zdražením). Sám očekávám cenu spíše k 2400 Kč. A to o tom srážení ceny? No možná by se v tom dal hledat náznak reklamy, ale zase takhle detektivně bych na pravidlech netrval :-)

Howgh (teda tak něco, nevím, jak se ukončovala mluva ve starověkém Řecku :-)...

9.2.2009 09:33:26

soubojový systém
nevím
AoM byla naše první "velká" hra, do té doyb jsme měli jenom carcassone a dostihy (úplně slyším ten skřípot zubů). Žena (tehdy ještě ne-žena) mi ji koupila jako dárek po asi měsíční známosti, takže k ní mám takový řekněme citový vztah.
Co se Vám na tom soubojovém systému nelíbí ? jednoduchý přehledný a nijak zvlášť nespravedlivý, bonus proti jinym priseram byl uplne super, fakt nevím co se vám nelíbí. A na házení sme is pořidíl dřevokostky kde je jednička velkej červenej puntík takže se ot krásně počítá :) (bohužel jsme od té doby pořídíli desítky her (vesměs AT :), takže už jsme ot nehrál ani nepamatuju, ale ty vzpomínky :)))

9.2.2009 15:08:11

re: schmudla
Co se mi nelíbí na soubojovém systému? I po úpravě (počítají se kromě šestek i pětky) jsou prostě neskutečně dlooouuuhéééé. Když se postaví proti sobě armády 6 nebo 7 jednotek, tak ostatní hráči se mohou jít dívat na třetinu hokejového zápasu :) to je první výtka. Druhá výtka je, že ne každého baví systém kámen-papír-nůžky. no a třetí je samotná manipulace s jednotkami a kartami, které poskytují údaje o nich. Karty jsou pouze v jednom provedení pro danou "kulturu", takže při hře 4 hráčů se o ně musíte dělit.

Co také nenávidím je verbování jednotek. Když někdo oznámí recruit 4 jednotek, vezme si k sobě karty a ted přemýšlí, co si vybere, na co má apod. Další prostoj. Někdo může namítnout, že zkušení hráči už vědí, ale vzhledem k tomu, že hru můžu tak jednou za rok, to tento problém neřeší. A dále pokud nemáte jednotky nějak opravdu hodně dobře uspořádané, tak je to peklo hledat verbované jednotky (speciálně hrdiny). :)

První 3 hry byly celkem fajn, ale já tuhle hru skoro nenávidím :) Ale protože jsem tolernatní, jednou za rok si partičku s dětmi dám :)

9.2.2009 16:21:25

re: Richmond
První dva odstavce tvého příspěvku plně vystihují i můj názor na hru. Jen se nedá říct, že bych tu hru skoro nenáviděl, mám ji rád, líbí se mi a souboje jsem vyřešil tak, že prostě nebojuju, já vím není to ideální, ale vzhledem k tomu, že hraju taky s děckama, ani to nevadí.

9.2.2009 18:14:44

Richmond
aha, tady vidím zakopaného psa, my to hráli prevazne ve dvou max ve trech takze kazdy mel svuj narod. A žena měl strategii zakopat se a stavět budovy takže sme bojovali jenom s kámošem, takže bojů nebylo tolik :) (případně jsme čas od času probrali ženě obranu ale to byl drahý špás :)

9.2.2009 21:09:55

Youda

Dobrá hra
Tuto hru mám asi tři roky a stále patří mezi mé top hry, z asi 20 her které momentálně mám. Hra je to poměrně dlouhá a z toho důvodu ji nehrajem tak často, ale i to má své výhody, hned tak se neohraje, osadníci už mi někdy lezou krkem. Hlavní co mě k této hře přitahuje, je napětí a absolutně super atmosféra. Hru hrajem ve 4 hráčích a o tom kdo vyhraje, z 90% rozhodují maličkosti v plánování. Jediná chyba, je v délce soubojů, ktéré nepovažuju za nijak tragické, podle mého názoru na nich není hra založená a díky střednímu podílu náhody a spolupráci týmů (hra ve 4 hráčích) si každý dvakrát rozmyslí, než zaůtočí. Armáda, je tu hlavně hrozba, se kterou se musí počítat a k bojí se často přistupuje až když někomu teče do bot. Toto jsou mé zkušenosti s touto, dle mého názoru výbornou hrou.

10.2.2009 00:04:41

To all
Ja si tuhle hru nechal nadelit k narozkam, tesim se na ni, ale diky teto diskuzi z ni uz mam trochu strach :(

10.2.2009 13:24:02

re: The Hammer
No já ji právě hraju se synáčkama (9+12) a to prostě bez bojů nelze :)

10.2.2009 13:30:19

AoM
Prostě ta hra neni pro každýho. Tou diskuzí se nenechte odratit, pouze je to jejich názor a souboje jim vadí. Podle mě je ta hra super a ty souboje zas až tak strašné nejsou.:)

10.2.2009 13:32:09

Druss
A tak zas my to tady pomerujem s tim nejlepsim, co hrajem, neznamena to, ze by hra byla spatna:) Proste je jen spousta lepsich, ktere si zahraju radej;) Zalezi na tom, jak ti sedne. Navic jsou tu ty upravy pravidel na BGG, takze se neboj;)

10.2.2009 16:56:46

hmm, obrazky
Co se musi nechat, tak obrazky zte hry vypadaji fakt jako ze mnam teda.

11.2.2009 19:14:43

Vybíráme z Bazaru

Root (CZ)
Root (CZ)
Akt. cena: 970 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas