Afrika - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Tak trochu TTR, nezdá se vám?
30.7.2012 11:35:16

Jaké to je?
Milá rodinná hra. I když "cupitací" hry nemusím, tak tady je to fajn. Jednoduchá pravidla, ale při hraní se nikdo (kdo není na tahu) nenudí. Pro zpřehlednění si označujeme startovní města (černochama z Carcassonne) - je to důležité hlavně pro děti.

9.9.2012 19:21:59

po dvou hrách
Mile mne to překvapilo, bál jsem se, že to bude nuda. ale hra sviští a nenudím se, dá se slušně kombit.

25.9.2012 17:34:39

u mě velké zklamání ...
mám za sebou 9 her (2, 2, 2, 3, 3, 3, 4, 4, 4), které mě nikterak nepřesvědčily.

1) Velký podíl náhody
2) Přímočará strategie (kdo se jí nedrží, nemá šanci vyhrát)
3) ve 4 lidech herní doba okolo 120 minut, což je u takovéto hry "smrtelné"
4) poněkud "okoukaný" herní mechanismus; u hry z devadesátých let minulého století bych to pochopil, ještě i u her z minulé dekády (TTR), ale vydat to v roce 2012...

Jediné plus dávám za poměrně kvalitně zpracované komponenty a grafiku hry (i když za ty penízky by někdo zasloužil nekopat - takřka nesebratelné ze stolu, neposedné ...)

26.9.2012 09:21:52

souhlas s Pellym
Nejak me to taky neoslovilo, souhlasim jak s nahodou, tak s casem. Jeste tomu sanci asi dam, ale pri prvnim kontaktu (byt uz je to nejakou dobu zpatky) me prilis nenadchla.

26.9.2012 12:04:11

čas
Zatím se mi nepovedlo hrát déle než 70 minut. Těch 120 jednoduše nechápu. A to to hraju i s Rakušáky, kteří potřebují na jednu Vlaadovu civku ve ctyrech 9+ hodin :). Mám za sebou více než 9 her. Vysvětlovala jsem to minimálně ve čtyřech různých skupinách lidí.
Náhody je tam dost, ale s ohledem na spoluhráče (rodinná hra) mi to neva. Navíc se tomu dá předcházet.

26.9.2012 23:47:40

Re: jaké to je...
No, pokud jsi fanda Agricoly a jí podobným hrám, tak uznávám, je to trochu slabší. Ale zase v naší skupince se chytla u více lidí - možná proto, že jsou to pokročilí začátečníci. A právě pro takové lidi je určitý podíl náhody nutný. Hrál jsem s nima Kroniku a ta je vůbec nechytla (mne naopak velice). Tím, jak kartiček expedicí není nějak moc, alespoň označení A a B, dá se nad tahem přemýšlet hodně dopředu a tím ušetřit spoustu času. Já osobně bych uvítal více karet expedicí a z nich vybírat

27.9.2012 00:16:27

můj dojem
Hrál jsem jen jednou, ale přijde mi, jak píše Pelly, že je tam jedna jasná taktika, a pokud se někomu povede ji rozjet, tak je v podstatě rozhodnuto.
Pro děti (nebo hru s dětmi) asi dobré, mě neoslovila.

13.2.2013 11:32:36

Dojmy ?
Nějaké nové dojmy ? Plánuji to pořídit, ale máme Poštovní kurýr, Théby a Cesta kolem světa za 80 dní , tak bych nerad, aby to bylo něco podobného... Díky

2.10.2013 12:39:11

za mě ne
Dle mého je kurýr zábanvější i herně zajímavější a théby nabízejí podobný herní zážitek.

2.10.2013 12:50:17

Afrika je dobráááá!
Fakt moc. Hráli jsme dvakrát - 1 x s Otmarem a bavili se náramně!

2.10.2013 22:58:23

za mě
asi théby, pokud bych měl řešit théby pošťáka afriku a cestu kolem světa.

3.10.2013 16:20:21

Líbí
Zhruba po deseti zahrání hodnotím dobře - podíl náhody je sice velký - pokud jste na druhé straně mapy, než jsou rozdané expedice, zasekne vás to na pěkně dlouho. Ale jinak se mi vše líbí - herní mechanismus, zpracování... Jsme pokročilí začítečníci a hrám jako je Agricola, Le Havre jsme ještě nepřišli na chuť.

20.10.2013 14:40:20

Vybíráme z Bazaru

Hra Medvěd Wrr
Hra Medvěd Wrr
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas