Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni test

Tak uz mame za sebou prvni hru, moji Lannisteri se topili v penezich a ve spouste charakteru a bratrovy Starky prevalcovali:) Ale asi to budu muset zkusit s Vaskem nebo s QCPX, bo nevim, jestli nehrajem neco blbe:) Jinak se mi to teda libi, myslim, ze chvili zustanu u sveho oblibeneho rodu:)
29.3.2009 15:54:25

Hra
Tento víkend bych měl čas, sobota, neděle to je mi jedno. :)

31.3.2009 18:23:54

Vasek
To zni dobre, ale mohl bych si prosim pujcit nejakej tvuj balik? Ja jsem hru nechal v Brne a v Praze zustavam... Zbytek asi pres mail, kdyby nekdo chtel, tak at se nam ozve:)

31.3.2009 19:03:16

Dalsi dojmy
Tak vcera jsme to s Vaskem zkouseli v Outpostu a uz jen ten Core deck ma v soube spoustu muziky:) Naprosta spokojenost, je to fakt pekna karetka a nabizi spoustu moznosti...

5.4.2009 12:50:19

parádička
jj, kluci děkuju za ukázku, bylo to fakt chytlaví, minimálně ten core set taky pořídím.

5.4.2009 16:11:27

taky jsem včera zkoušel
první dojmy u mě jsou rozpačité. Mám pár dotazů k fundovaným osobám.
Hra je nejlepší ve dvou lidech? My to hráli vě 4 lidech s těma "titulama" a byl jsem z toho docela zmatený.
Ke stylu hraní. Umírají postavy stejně rychle a lehce jako v knize? :-)) Protože mi to takhle připadlo. Musíš to točit a nebát se bojovat i za cenu ztráty postav.
Taky jste měli tak málo peněz během hry?
Jak dlouho hrajete jednu partii? Těch 15 bodů je docela těžké sehnat. Jru jsme ukončili po 1,5 hodině hraní a já měl 8 bodů.

14.4.2009 08:23:06

Lumir
No ja to zkousim zatim porad ve dvou. S penezma nikdy problem nemam, protoze hraju za Lannistery:D Postavy docela zdechaj, prece jen je nutne se soustredit na body a ne na to, jestli mi prezije muj oblibenej charakter z knihy. Ve dvou se to da dohrat zhruba za tu hodinku, tituly jsem do toho jeste nemichal, snazim se to ve dvou vypilovat, pak pujdu do vic hracu;)

14.4.2009 12:04:54

hra
Hra ve dvou lidech - tady záleží na tom, co se ti víc líbí. Jestli hrát proti jednomu nebo proti více. Osobně bych do začátku doporučil hrát jen ve dvou. Je to bez titulů, které k tomu přidávají ještě další pravidla navíc. Ve dvou se dá hra naučit snáze a když potom přistoupíš k více hráčům, tak máš základní principy už osahané.
Peníze - tady záleží i na náhodě, jak ti přijdou různé karty. Občas se může stát, že máš peněz nedostatek, občas tak akorát a jindy i nadbytek. :)
délka hry - tady je to různé. Zaleží na zkušenosti hráčů a jaké se potkají balíky. Může se stát že ve dvou hráčích odehraješ hru do půl hodiny, stejně tak že vám bude trvat přes hodinu. Ve více hráčích se to samozřejmě protáhne, ale běžné je (až se zžijete s pravidly) odehrát hru od jedné hodiny do dvou. :)

14.4.2009 13:32:31

už přiblblý dotaz :-))
my jsme ještě listovali v pravidlech a pročítali ještě různé věci, takže logicky se hra hrála dlouho a ani nedohrála z důvodů nedostatku času.
Po většinu hry mi vrtalo hlavou proč se na kartách mluví o kontrolovaní charakterů, on někdo může převzít kontrolu nad nějakým charakterem během hry?Zatím jsme takovou kartu nepotkali. Take jsme narazili na jeden rozpor na, který jsme nepřišli jak ho řešit týkalo se to attachmentu: "Poison wine". Píše se na něm, že hráč může zaplatit jednu influance a přehodit to na jiný charakter a teď, který hráč to může udělat, ten co kartu zahrál nebo ten na jehož charakteru tahle karta je. Jo je to u Targraryanu.

14.4.2009 14:10:49

Lumirius
Kontrola nad charakterem se převzít dá. Obvzláště to dělají Baratheoni. Pokud ale vím, v Core Setu žádná taková karta není. Takové karty jsou v chapter pacích nebo v edicích před LCG.

Schopnost Poisoned Wine používá ten, kdo ten attachment zahrál - kontroler, tedy ty. :)

14.4.2009 14:43:11

kontrola
Kontrola se dá převzít i nad lokací. Příklad takové karty (karta události, Event) z Core Setu je třeba toto:
Support of the Kingdom
Response: After you win a power challenge, choose any gold or influence producing location controlled by an opponent, and take control of that location.

14.4.2009 14:50:22

kontrola
Poison Wine. Ja jsem jim to říkal, ale šli na mě s logikou že když jsem to zahral na cizí charakter je to už hráče na jehož charakteru to je. "Jinak je to strašně silné" :-))
Hral jsem za Targraryany a ti na kartách právě hodně mluví o vrácení charakteru který je kontrolovaný jeho vlastníkovi.
Jinak se mi zdály některé ploty ne moc využitelné, ale co ses tím dá dělat než si koupit rozšiřující sadu :-))

14.4.2009 17:11:51

ploty
ploty jsou spíše do multiplayeru. Ve dvou se zas tak využít nedají, ale hrát se s tím dá.:)
Targaryeni v Core Setu mají takové karty. Ať už autosave ve formě Viseryse, jumpery v Khalu Drogovi nebo The Titan´s Bastard:)

14.4.2009 17:36:12

hra
no asi se do té hry nedostanu po prvním zahrání. chce to trpělivost a zkoušet.

14.4.2009 19:03:16

Dalsi dojmy
Tak mam za sebou dalsich par her a minimalne v zakladu jsou Lannisteri hooodne silni, aspon mi to tak prijde, zatim jsem s nima neprohral:) Krome Vaska jsem teda nehral s zadnym zasvecenym, takze to prijde, ale prijdou mi fakt silni:) Co vy na to, co to hrajete?

24.4.2009 12:36:47

Hra o trůny
Já sice hru nemám, ale protože jste mě docela navnadili, zakoupil jsem 6 knih této ságy :) Rád bych se nejdřív navnadil :)

24.4.2009 13:33:44

Knihy
No kníhy urcite doporucuju, ja se procitam treti a jsem nadsen:)

24.4.2009 17:38:30

Aneken
A hraješ fakt jen s jedním balíčkem (nebo máš i rezervní bokem)? ;-))))

24.4.2009 19:58:59

Cauly
Hadej:)

24.4.2009 21:29:58

Pokarcovani:)
Tak jsem si vyzkousel hru i za ostatni rody a holt to vypada, ze zkusim nejaky rozsireni, fakt me to chytlo:)

26.4.2009 18:05:25

aneken
Jestli máš tenhle čtvrtek volnej, tak je v Outpostu liga AGoTu od šesti.

26.4.2009 19:50:50

Vasek
Mam, ale asi nestihnu postavit balik, tak mozna prijdu jen ocmrndavat;) Ale kazdopadne bych se podivat sel. Vecer si rozdelam par rozsireni a zkusim neco vytvorit, ale nebudu schopen to otestovat:( Diky za tip!

27.4.2009 13:45:18

Vasek ci kdokoliv
Jak je to s tim stridanim rocnich odbobi??? To zvestujou ti havrani ci jak se to meni?:) Rozbalil sem prvni rozsireni, ale nejsou k tomu zadny pridavny vysvetlivky:)

27.4.2009 21:03:19

období
Období mění karty White Raven (zima) a Black Raven (léto). Po zahrání této karty ji připojíš k rodové kartě a označuje že je to určité období. Tyto karty jsou imunní vůči ostatním non-raven kartám. Zrušit nějaké období se dá kartou Carrion Bird nebo buď Black Raven a White Ravenem

27.4.2009 22:49:46

Vasek
Jo, to jsem z toho nejak pochopil:) Diky moc. A hraje se to bezne na tech turnajich? Jinak do decku strkam neco ze Scattered Armies - armady a reinforcements;) Treba to bude nejak fungovat:)

27.4.2009 23:27:25

aneken
Zatím moc ne, jelikož se ještě hrají karty i z CCG. Ale jinak to zaleží na tom jaký rod hraješ a jak ten balíček chceš postavíš.
Třeba bude. Ty eventy jsou celkem dobrý. Kdyžtak se na to můžeme někdy podívat a třeba bych ti dokázal i něco poradit. :)

28.4.2009 00:03:14

Vybíráme z Bazaru

King of Tokyo: Dark Edition
King of Tokyo: Dark Edition
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas