7 Divů světa: Duel

xxxxxxxxxo hodnoceno 850x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

7 divů: Duel vs 7 divů

Zaujala mě hra 7 divů: Duel, která se mi líbí na základě množství pozitivních ohlasů. Hlavně hraju ve dvou, takže ten Duel je fajn, nicméně sem tam je nás i víc, proto bych možná přemýšlel nad klasickou verzí pro víc hráčů.
Jak jsou na tom tyto hry v porovnání? Jedná se o v podstatě stejné hry, takže by klasická verze fungovala ve dvou hráčích jako Duel nebo je Duel nějak lepší?
Předem děkuji
15.11.2019 10:56:37

7 divů: Duel vs 7 divů
Na hraní 7 Divů potřebuješ minimálně 3 hráče, takže pro dva potřebuješ Duel.

15.11.2019 11:07:21

7 divů
Klasický Duel má trochu jiný způsob fungování divů a vojenských konfliktů a lépe funguje až ve třech nebo čtyřech hráčích. Ve dvou to není nic moc, od toho je právě Duel s mechanikami upravenými konkrétně pro dva.

15.11.2019 11:08:45

Hra
Vzhledem k tomu,že normální hra 7 divů je nedostupná v CZ,tak Duel.
A Duel je výborná hra.

15.11.2019 12:09:02

porovnání
Mám obojí a podle mě jsou oboje dostatečně jiné a to nejen tím, že duel je jen pro dva a klasika pro 3 - 7 s variantou hry pro dva, která není zase až tak dobrá (byť nám stačila, dokud jsme neobjevili duel :)).
Duel je hra přímo udělaná pro dva, takže oproti klasice je hlavně upravená základní mechanika draftu, tak aby dobře fungovala ve dvou, dále počet surovin, funkce karet a hlavně jsou zde dodatečné vítězné podmínky, díky kterým v duelu máš neustálý tlak a hra je tak podle mě napínavější než klasika, ale za to také může asi přímá konfrontace dvou hráčů.
Klasika je ale zase jedna z nejlepších her pro více hráčů co znám (5+, je ale stejně dobrá v každém počtu hráčů, jen v těch 5 + vyniká mezi konkurencí).
V tak krátké herní době máš obsaženo spousty zajímavých strategických rozhodnutí a přitom tahy odsýpají velmi rychle. Navíc má velmi slušnou znovuhratelnost.
Obojí to jsou tedy výtečné hry, kdy jedna patří podle mě mezi topku ve hrách pro dva a druhá mezi topku ve hrách pro 3 - 7 hráčů (a obzvláště ve hrách pro 5 - 7 hráčů).
Takže za mě klidně oboje, ale pokud jen jednu a častěji hráváš ve dvou, tak asi ten duel, páč klasiku si ve dvou moc dobře nezahraješ a navíc pokud nejsou ty návštěvy početnější, tak se najde kvanta výborných pro 4 hráče :)

15.11.2019 12:55:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka

Vzhľadom na to že hra je jazykovo nezávislá môžeš si kúpiť aj 7 wonders pozrieť pravidlá tu na zatrolenkách a hrať bez problémov

15.11.2019 20:13:40

perun91
To mi nedošlo. Text je vlastně jen na kartách divů.

15.11.2019 20:34:11

Duel vs. Klasika
Duel jsem hral hodnekrat. Klasiku nekolikrat.
Za me je lepsi klasika. Duel bez rozsireni casto dopadne takovym zpusobem ze prohrajete jen proto ze jste souperi odkryli nejakou kartu, ktera zpusobila ze prohrajete uz s tim nemuzete nic delat (nejcasteji vojenska karta). Toto resi rozsireni, ale i tak ten klasicky draft ve 4+ hradich je proste za me lepsi.

15.11.2019 20:37:24

Vybíráme z Bazaru

BioShock Infinite: The Siege of Columbia
BioShock Infinite: The Siege of Columbia
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas