6 bere! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Amigo Spiele
G3
Autoři: Wolfgang Kramer
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Smíšené pocity

Z téhle hry mám dost smíšené pocity. Mám za to, že taktika se smrskává na tupé odhazování té nejnižší karty. Pouze v prvních 1-2 kolech, kdy ještě nejsou naplněny sloupce, tak se naopak dá zbavit nějaké vyšší karty. Většinou kdo začal brát pešky, tak je sbíral nepřetržitě.
Zkoušeli jsme hrát jen dle základních pravidel a už jsme pak ani neměli chuť vyzkoušet nějakou z alternativ.
Jaké máte názory vy?
13.7.2009 08:45:34

pocity
Tuhle hru jsem hrál hodněkrát a to v různých počtech hráčů. Ve 2-3 hráčích je nudná a teprve od 4 hráčů začíná být zajímavá. Řekl bych, že ideál je 5-6. Beru tuhle hru čistě jako oddechovku na nějakou párty, do hospody, na tábor, pro skupinku nehráčů. Několikrát jsem ji právě vytáhl při popíjení nehráčů a skvěle jsme se bavili. Všichni se to hned naučí a vyhrát může každý. Vhodná strategie se hledá velmi těžko, ale nesouhlasím s tím odhazováním nejnižší karty, kolikrá je potřeba použít právě nejvyšší. Např. všechny řady jsou téměř plné a nejnižší by bral, takže se každý snaží dát co nejvyšší anebo někde uprostřed, často je těžké se rozhodnout. Rozhodně je to, na kterou jsem nenašel účinnou univerzální strategii.

13.7.2009 09:08:18

pocity
Myslim, ze Aldomomoro to vystihl uplne presne, ja tuhle taky bravam mezi nehrace, vetsinou na nejake akce spojene s alkoholem a moc se osvedcila, vysvetlena je behem chvile a sranda se da u ni uzit velka :) Nejhorsi kdyz je clovek opravdu presvedcen, ze tohle musi vyjit a nebrat a ono to dopadne naprosto opacne :)

13.7.2009 09:11:55

pocity
pro mě je to rozhodně jedna z nejoblíbenějších. Čím víc lidí tím líp, a čím víc alkoholu tak taky. Ve dvou bych to nejhrál ale jinak už od těch 3 je to dobře hratelný. S tím že by se vyplatilo dávat jen nejnižší čísla jak píše husak nemůžu souhlasit. Nakonec ale u téhle hry jde hlavně o to se dobře bavit takže to skoré nazávěr není zas tak podstatný, teda pokud nehrajeto o to kdo platí :)

13.7.2009 11:02:49

aha!
Díky za info. Takže zakopaný harapes bude v tom, že jsme to hráli za střízliva. :-)

Každopádně díky, dám jí teda ještě šanci až nás bude víc. Bylo mně divné, že je tak rozšířená a přitom jsme nad ní opravdu všichni kroutili nosem. Nakonec jsme raději přesedlali na Ligretto, což je naše tutovka.

13.7.2009 11:41:07

he
my sme ju hrali uz veela krat, aj za triezva aj za divoka, je to phodka hra, stale nas bavi aj po rokoch je stalicov do ruksaku. Da sa tam najst strategia na vyhadzovanie, nejde o tupu hru, ale treba mat aj stasticko (: je tu este niekto kto tu hru vola "kravy" a nie dáke "6 bere"?:D

13.7.2009 23:13:57

lubbo
presne tak, pokud se jede na akci, tak je to vzdy: "Beru sebou kravy" :) Pripadne: "Vzal jsi sebou kravy?" :)

14.7.2009 08:00:50

Kráva
Jj taky používáme, ale tedy spíš v jednotném čísle "Dáme Krávu", "Berem Krávu" atd.

14.7.2009 10:15:24

Silvestr
Ideální hra, když se chce pobavit více lidí. Vzal jsem ji na silvestra, naučil jsem to přátelé a už nechtěli hrát nic jiného.
Jasně, že jsou to karty a člověk nejak neovlivní, jaké mu přijdou.
Ale přece jen se dá hrát trochu takticky..

19.2.2010 19:45:19

Ad taktika a náhoda
Ono se to nezdá, ale v téhle hře se dá hodně taktizovat.

20.2.2010 22:07:25

Kren
Tak tak, na Brettu se mi dlouhodobe v osmi darilo vyhravat vice nez ctvrtinu her, taky si myslim, ze to de hrat blbe a dobre. Dokonce se tam da i zajimave skodit:)

20.2.2010 23:15:00

Taktika
Taktizovat se sice dá, ale mě to po cvhíli přestalo bavit a to jsme hráli asi v 5ti lidech.

24.9.2010 10:47:36

Taktika
Občas zkusím vybírat karty jen tak poslepu a ono to dopadá lépe, než když přemýšlím :-)
Taktizování možné je, ale determinují ho rozdané karty. Někdy to prostě nejde.

28.3.2012 20:29:28

Rou

Taktika
Ideální je nechávat si otevřená úniková vrátka alespoň jednou nižší kartou než jsou karty na stole a snažit se uzavírat nepříjemné sloupce zavánějící sebráním nejvyšší kartou z ruky a nebo alespoň takovou kartou, po které mám na ruce třeba až o 20 vyšší číslo. Ale jak píše blesky, je to omezeno "pestrostí" karet v ruce jak tvé, tak soupeřů. Dalším aspektem je počet hráčů. Ve čtyřech, pěti lidech se může situace na stole třeba dvakrát změnit než se vůbec dostanu na tah svou kartou. Nudit jsem se u hry ale ještě nestihnul.

29.3.2012 09:07:16

Vybíráme z Bazaru

Splendor
Splendor
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas