1942 USS Yorktown

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

1942 USS Yorktown - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Looping Games
Autoři: Esteban Fernandez
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkušenost s hrou

Hrál to už někdo? Nějaké postřehy jsem na youtube dohledal, ale jen ve španělštině.

Docela mě to láká. Stojí za to se do toho pustit v jednom?
11.1.2020 13:00:49

Zkušenost s hrou
Hrál jsem zatím jen 2x a pokaždé sólo. Snažil jsem se to nějak rozchodit a naučit se pravidla. No a musím říct že mám ze hry dost rozporuplné pocity. Vizuálně a tématicky se mi hra líbí, herně už mi to přijde horší. Extrémní porce náhody, často jsem měl pocit že nemám možnost příliš průběh hry ovlivnit. Prostě si uděláš nějaký plán a pak už jen spoléháš na štěstí. Dlouhodobé plánování je dost obtížné, musíš se přizpůsobovat neustále se měnící situaci a odbíhat od svého plánu. Pak často zjistíš, že na to co jsi chtěl původně udělat, už ti nezbývá palivo a musíš začít znovu.

Obě hry jsem hrál bez časového omezení (protože jsem hodně koukal do pravidel tak jsem se nechtěl otravovat se stopkama) .

V první hře jsem si zahrál docela dost a prošel jsem velkou část balíčku karet Japonců, ale jelikož mi moc nepadaly kostky nepodařilo se mi nikdy získat zásadní převahu na herním plánu a i když jsem měl asi 5 (zoufalých) bombardovacích pokusů tak se mi podařilo zasáhnout Shōhō jen jednou (prostě kostky v klíčových okamžicích nepadaly) a nakonec jsem skončil na tom, že jsem přišel o dvě letadla a hru jsem musel vzdát. (Pokud bych hrál s časovým limitem - nejspíš bych prohrál z důvodu vypršení času).

Při druhé hře jsem měl extrémní smůlu od samého začátku. Setup vyšel dost nepříznivě a Japonci měli ve hře 3 letadla, v prvním kole jim pak přibyla další 2 a ještě měli letouny seřazené tak, že mohly rovnou zaútočit. Dostal jsem 1 zásah. V mém tahu jsem nebyl schopen jim linii narušit (kostky prostě nespolupracovaly :). Druhé kolo: Japoncům přibylo další letadlo a já dostal následně další zásah. Při protiútoku jsem jim rozbil linii, ale o dvě kola později přišla do hry karta přímí zásah (dostal jsem třetí poškození) a Yorktown byl potopen.

Z dosavadní zkušenosti bych řekl že při sólo hraní budeš mít hru nejvíc pod kontrolou. S každým dalším hráčem ve hře to bude asi obtížnější (obzvlášť pokud budete hrát s časovým omezením). Osobně bych to třeba ve čtyřech hrát nechtěl.

Mám ve sbírce hry s haldou kostek a porcí náhody navíc, jejichž hraní si užívám, ale při hraní 1942 jsem cítil zoufalý pocit marnosti. Každopádně jsem připravený dát hře ještě šanci a příležitostně si zase zahrát - uvidím třeba se to zlepší. Od tohoto vydavatelství mám ještě hru 1911 Amundsen vs Scott (kupoval jsem je společně) ta mě baví hodně. Je v ní také porce náhody (i když menší), ale pocit ze hry je úplně jiný (úplně super :)

Z "válečných" mini her mi pak přijde super třeba hra Blitzkrieg! Kterou jsem koupil zhruba ve stejné době jako 1942. Baví mě mnohem víc a zážitek z hraní mi přijde také mnohem lepší. Akorát Blitzkrieg! bych ti nedoporučoval jako sólo, ale jako dvojkovku, ten sólo mód mi přijde takovej divnej.

11.1.2020 18:57:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Dík
Dík za reakci. Právě zpracování, velikost a téma mě lákaly. Nebyl jsem, a teď už vůbec nejsem, přesvědčen o té správné hratelnosti.

Navíc to vypadá, že už to stejně Tlamagames nemá skladem. Tím to je vyřešené.

Amundsen vypadá, jako dvojkovka, zajímavě, ale též nikde není, takže prd :).

16.1.2020 21:03:58

Nákup
Já kupoval obě hry přímo od vydavatele ze Španělska. A měl jsem to v podstatě jako Late Pledge v rámci KS. 1942 je momentálně vyprodaná.

https://www.loopinggames.com/producto/1942-ussyorktown/?lang=en

Amundsen VS Scot je čistě dvojkovka a mají ji skladem. Je to taková jednoduší hra vhodná pro hraní s nehráči i dětmi. Tahle nová edice navíc obsahuje všechna rozšíření a vylepšený hrací plán.

https://www.loopinggames.com/producto/1911-amundsen-vs-scott/?lang=en

V prosinci rozesílaly všechny svoje hry v rámci plnění Ks kampaně. Co se týká Tlamy tak tam mají tu předobjednávku pořád a skladem to zatím neměli pokud vím. Takže buď je to nějaká chyba nebo jim to zatím ještě nepřišlo. Zkus jim kdyžtak napsat. Mě dorazil balíček 23.12. :D

16.1.2020 22:26:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Tlama
Jak jsem založil tohle vlákno, tak tam měli dva kusy skladem. Teď už je tam ten předprodej.

Mrknu teda na vydavatele. Asi zkusím toho Amundsena. Dík.

17.1.2020 07:31:23

Seznamovací hra ve dvou

Tak my máme za sebou seznamovací hru ve dvou a paráda. Libí se mi jak jsou důležité a stěžejní situace v bitvě o Midway zakompované do hry. Časová tíseň a nutnost najít Shoho průzkumem než se vůbec dá bombardovat. Hlídat si palivo a zároveň se vracet dotankovávat a přezbrojovat. Samotný přistání na letadlové lodi je zkouška. Do toho hlídat si vzdušnou převahu a branit samotný Yorktown. Proměnlivá situace a nutnost na ní hned reagovat
Prostě skvěle zachycená atmosféra v rozhodující bitvě Pacifické války. Krásný vizual a ikonografie. Myslím že v jednom človeku to postrádá to pravé ořechove což je koordinace víc hráčů...

Je to o rychlé taktické reakci a přehazování. Žadné dlouhosáhlé plánování v téhle hře nejde a není to ani její koncept..

..za mě moc hezký překvapení. A to jsme ve hře neměli ani dodatečné herní komponenty..

Pár věcí jsme ještě zahráli blbě ale těším se na další svižnou hru..

18.1.2020 00:50:52

Tlama
Zkoumal jsem i jiné hry a nakonec jsem z Tlamy objednal 1987 Channel Tunnel. Byla to jediná ze série 19xx, která byla skladem (poslední kus) a dle popisu vypadala zajímavě.

Ale 1942 už mají doobjednáno a bude za dva týdny. Na základě dojmů GeneralX to asi nakonec budu muset taky vyzkoušet, ať si přece jen nakonec udělám vlastní názor. Asi to za ten pokus bude stát. Kdybych si to přečetl před objednáním, tak bych možná bral obě přímo od výrobce, ale co už :).

18.1.2020 07:44:30

Dostupnost

Ještě tady je pár kusů :

https://boardgamegeek.com/geekmarket/browse?objecttype=thing&objectid=279307&pageid=1

18.1.2020 09:39:14

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: Imperial Assault
Star Wars: Imperial Assault
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas