011 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: ElfinWerks
Heidelberger Spieleverlag
Scribabs
Autoři: Marco Valtriani
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Pravidla - nejasnosti, otázky a možná...

... i odpovědi.
26.12.2011 13:10:27

PJ

První sada dotazů
1) Je nutné si v hodině (kole), kdy hodlám deklarovat vítězství, zvolit správnou postavu, tj. hrdina Vyvoleného a Fenrir "vlastní" postavu? Nebo lze i tak, že počkám, až na mě přijde řada a pak mohu hrát požadovanou figurkou i přesto, že jí mohlo již být eventuálně i hráno?

2) Kdy se aktivují výhody postav a karet událostí? Uvedu příklad: zvolím si phantasmagorického Doctora Vikströma, který nabízí 3 časové body. Je první kolo, mám tedy plný počet bodů. Musím si body přičíst okamžitě (tedy bonus vejde vniveč) nebo stačí až na konci kola? Totéž u karty událostí...

3) V pravidlech je napsáno, že se šipky nepočítají jako kroky, což je ale v rozporu s příkladem, kdy jedna figurka cestuje tramvají a pak jde pěšky. Takže: počítáte šipky jako jeden krok, tj. např. přesun ze stanice na jinou stanici?

Díky...

26.12.2011 13:23:00

Odpovědi
1) Když na tebe přijde řada ve fázi 4 - tj. ve chvíli, kdy si máš vybrat postavu- v tu chvíli můžeš vyhlásit vítězství. Tzn. že řekneš, kdo je Vyvolený a pokud máš pravdu, tak s ním jdeš jako by byl tvá postava. Během pohybu navíc můžeš dosbírat hudební stránky, pokud ti ještě schází.
2) Podle pravidel musíš zahrát fázi 4 v tomto pořadí: vybrat si postavu, použít schopnosti, pootočit koly a zahrát pohyb. Takže podle mého názoru nevyužitelné výhody prostě přijdou vniveč.
3) V příkladu v pravidlech Vikstrom může ujít tři kroky. Urazí dvě pole na zastávku (pak jede tramvají jakkoli daleko) a jedno pole z nové zastávky. Nezdá se, že by byl příklad v rozporu s pravidly. Šipky mezi políčky jako krok nepočítáme. (Leda, že by tě zmátly zelené šipky v příkladu, ty ale na desce nejsou.)

29.8.2013 12:18:27

datum
...teprve po odeslání jsem si všimla data dotazu...zřejmě už to všechno dávno víš...

29.8.2013 12:19:38

Vybíráme z Bazaru

Pantheon
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas