Microsoft Word

Nevíte někdo jestli když mám ve wordovském dokumentu použity různé druhy fontů, jestli jde selektivně nějaký vybraný font vyměnit za jiný?
6.10.2011 14:34:39

Word
První otázka: Jakou verzi Wordu používáš?
"Lidsky" se to dá udělat jen v případě, že nastavíš formátování stylu odstavce - pak se všem odstavcům, které mají daný styl, změní font (velikost písma, atp.). Pokud je ale dokument "formátovaný" tak, že uživatel psal, psal a v průběhu psaní prostě měnil fonty, tak jedině zkusit něco zbastlit ve VBA a tady nastupuje ta první otázka: Jakou verzi Wordu používáš?

6.10.2011 14:40:13

Joe

kren
Od verzie 2003 (možno aj skôr?) sa dá použiť vyhľadávanie, v ktorom nastavíš štýl textu, ktorý hľadáš, a tiež štýl textu, ktorým ho nahradíš...

Takže vyhľadáš Arial a zmeníš za Times New Roman bez toho, aby si menil iné parametre. Alebo zmeniš aj iné parametre, napríklad BOLD na ITALIC apod.

6.10.2011 14:44:52

to Joe
Mám Office 2007.
Skvělé, skvělé :). To je přesně to co jsem potřeboval. Já jsem si tam v tom vyhledávání a nahrazování vůbec toho tlačítka formát nevšiml. A to jsem to nahrazování používal už milionkrát. Člověk se pořád učí.

Joe díky moc. Je to jedna z nejpřínosnějších odpovědí co jsem za poslední měsíc na nějaký můj dotaz dostal. Strašně mi to pomůže při převodu textu pravidel do grafiky.

6.10.2011 16:06:50

Joe

kren
Uctivý služebník :-P

6.10.2011 16:34:26

to Kren
Pokud se to týká mého překladu pravidel Labyrinthu, tak jsem při psaní používal styly (celkem tři - 1. normální text, 2. herní temíny, 3. názvy karet). Takže to stačí změnit font daného stylu.

6.10.2011 18:10:09

to pekische
Ne Labyrinthu se to netýká :).

6.10.2011 20:30:20

Vybíráme z Bazaru

Timeline: Vynálezy
Timeline: Vynálezy
Akt. cena: 30 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas