Dotaz k pdf editaci

Ahoj všichni překladatelé. Mám prosbu, jak nejlépe přeložit anglická pravidla v pdf? Zkoušel jsem inkscape, zkoušel jsem adobe acrobat X, zkoušel jsem word. Nic není použitelný. Nějaký osvědčený postup, kdy zůstane grafika a jen jednoduše přepíšu texty v políčkách? Díky předem.
29.4.2013 20:23:36

Editace PDF
Mě se osvědčil Infix PDF Editor
http://www.iceni.com/

29.4.2013 20:49:38

Gimp
Používám na to Gimp. Umí importovat pdf, kde bere jednotlivé stránky jako vrstvy a dá se s tím pak poměrně dobře pracovat.

A pokud jde z pdf vytáhnout text, tak pak Nitro Pro 7. Umí ocr, ale v podstatě mi to skoro nikdy text přes ocr nenašlo, takže použití je nic moc a radši řeším přes ten Gimp.

A když už se tu řeší editace pdf, tak využiju k dotazu. Používám Gimp pod linuxem, ale export z gimpu do pdf má tragickou kvalitu i při 600dpi. Pokud udělám to samé pod win, je kvalita výsledného souboru parádní i při 300dpi. Nenapadá někoho řešení ? A řešení dělej to pod win není řešení, nemám je rád :-)

29.4.2013 20:59:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Můj lety osvědčený postup
Ale uznávám, že dost drahý (nebo nelegální :-).

1) Vezmu EN pravidla a stránku po stránce otevírám v Adobe Illustratoru.

2) Poodstraňuji texty tak, abych si ale na pixel přesně umístil boxy pro nové texty. Obvyklý postup je tak, že z každého odstavce odstraním 2. a následující řádky a ponechám si pouze 1. řádek. Pak si vytvořím textový box, do kterého napíši první slovo stejné jako je první slovo 1. řádku. Následně box pro nový text odstavce umístím tak, aby se slovo dokonala překrylo. Pak odstraním původní 1. řádek odstraňovaného odstavce.

3) Přeložím stránku, uložím (stále zachovávám formát PDF, do kterého si Illustrator přidá hafo dalších informací, které nejsou normálně vidět). Takže se neděs, že třeba původní soubor o 10MB bude mít nakonec třeba i 500 MB :-).

4) Po přeložení všech stránek soubor AI otevřu v Adobe Acrobat Professional a využiju funkce pro optimalizaci PDF, čímž Acrobat odstraní ty informace, co si přidal Ilustrator. POZOR: Určitě si nepřepište ten velký soubor, který vygeneroval Illustrator, ten se bude hodit pro snazší opravy překlepů apod. Sám jsem si vymyslel postup, že ten velký soubor si pojmenovávám jako "[název souboru].CZ.AI.pdf" a finální (optimalizovaný) pak jako "[název souboru].CZ.pdf".

29.4.2013 22:28:22 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Optimalizace
Pokud ani po optimalizaci přes Acrobata nedosáhnu rozumné velikosti, používám tisk do pdf přes virtuální tiskárnu adobe(lze také např. přes PDF Creator). Velikost se podstatně zmenší a pdf je stále editovatelné...

Je to ale postup samouka, takže nevím, jestli je to úplně košer :)

30.4.2013 06:28:12

Vybíráme z Bazaru

Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas