Commands and Colors: Ancients

Hledá se anglicky zdatný fanoušek wargame pro překlad pravidel a karet a do budoucna snad i scénářů, ale tady by byla nejspíš nutnost znalosti reálií antického válečnictví. Jsem schopen dotovat překladatele domácími vejci, uzeným a pro zahřátí i ovčí vlnou...má angličtina na dobrý překlad je chabá
7.12.2009 17:35:54

ocasek
Sákryš, že sem se tu anglinu nenaučil líp.

7.12.2009 19:18:36

ovčí vlnou???
A co třeba malou ovčí kůží? Potřeboval bych na židli nějakou kůži z jehněte. Pak bych o tom možná i uvažoval... :-)

7.12.2009 20:31:23

kožky jehňat
mám bohužel zakázáno vše do stáří roku konzumovat, ale z větší ovce by nebyl na jaro problém:)

8.12.2009 12:08:34

to ocasek
To zní zajímavě :-) Já o C&C Ancients už nedávno dost uvažoval ... láká mě ta čistá taktika, která se mi líbí na Battlelore, naopak mě odpuzují dřevěné kostičky místo figurek ...

Co se týče scénářů - historické reálie by byl asi problém :-)

No dočtu pravidla a uvidíme ...

8.12.2009 12:33:38

reálie
o těch vím zas něco já:), ale pokud chci donutit samičku k hraní této hry potřebuji mít vše česky...
mně zas naopak ty kostičky uchvátily a to lepení:)
a děkuji aspoň za to, že budeš uvažovat

8.12.2009 13:54:27

tak jsem začal
Jen lehce jsem začal, přes vánoce bude možná čas, tak uvidíme ... :-) Naprosto neodhaduju výsledný termín...

18.12.2009 10:54:04

Merlin
No me ty kosticky naopak prijdou fajn, clovek se citi tak nejak vic jako velky strateg:) Fajn, ze ses do toho pustil, kdyztak se pak klidne hlasim jako proofreader, neco nahrano mam;)

18.12.2009 11:04:26

to aneken
Ok, díky za nabídku, určitě využiju :-)

Nojo, ale mě se holt víc líběj figurky no.... Ale napadlo mě udělat si jednotky z těch ruskejch figurek, co někdo radil k Battlelore :-)

18.12.2009 11:08:33

Tak mě Aneken předběhl, právě jsem se chtěla nabídnout, že za ošatku vajec to po Merlinovi přečtu a proškrtám (pokud teda ocaskova nabídka stále platí). Jinak se mi dřevěné špalíky líbí taky víc než figurky.

18.12.2009 11:16:38

safra safra
To abych slepicím přes Vánoce přitopil a přidal zrno, dvě vajíčka denně bude limit, nebo z nich budu dělat koláče...moc všem děkuji, i když od doby kdy slípka snesla první vejce, se již neděkuje, ale posílají plata.
já přes Vánoce zas budu lepit a lepit a lepit, díky Anekene, snad se v létě uvidíme a zahrajem:)

18.12.2009 11:26:50

to Sodovka
Taktéž děkuji a taktéž nabídky určitě využiji :-)

18.12.2009 11:26:59

to Merlin
hlavní díky Tobě, již obíhám stádo, zda se něno nerodí...
jinak moc pěkné figurky jsou na BGG, někteří si stím moc hezky pohráli, ale dřevo je dřevo, Caesar si též nebalil svačinu do igelitky, ale do vrbového proutí.

18.12.2009 11:36:43

předem upozorňuji
že ale pravidla nebudou v originálním designu v PDF. První verze pouze text, druhá verze (kterou by klidně mohl udělat i někdo jinej? :-) s vloženými obrázky. Obrázky jsou na webu hry s bílým pozadím, takže to naštěstí nebude tolik práce. Aby si tu někdo nedělal naděje v origo pdf v původní grafice ... :-(

18.12.2009 12:10:57

dotaz
Tak nějak se tím pomalu prokousávám ... jen hledám vhodný termíny. Command cards jsem přeložil jako karty rozkazů, což sice zní pěkně vojensky, ale nějak mi to bourá další terminologii... protože formulace "udělit rozkaz zahráním karty rozkazů" je taková divná a i v originále jsou na to dvě různý slova - command a order...

Nějaké nápady? Termín velitelské karty z Caulyho překladu Battlelore se mi moc nelíbí ... :-(

22.12.2009 09:41:32

merlin
karty velení? ale to je asi to samý co BattleLore - ale myslím, že rozkaz a karty rozkazů nejsou tak děsný, sice se to příčí v puse, ale člověk si zvykne

22.12.2009 09:44:41

to Ella
Kary velení jsou o něco lepší, ale radši bych použil jiné slovo. Uvažoval jsem i o tom, že bych nechal karty rozkazů a velel jednotkám, ale vedlo by to k ještě krkolomnějším formulacím než takhle ...

22.12.2009 11:47:02

a co slovo povel?
"udělit povel zahráním kraty rozkazů" a nebo "povelové karty", to je divné

22.12.2009 15:14:13

to ocasek
No abych řekl pravdu, tak povely bych dával spíš psovi než armádním sborům :-) Asi to nechám jako karty velení a rozkazy jednotkám ... jestli nejsou námitky nebo nějaké další nápady ...

22.12.2009 15:26:20

cca 1/3 textu hotova
Tak jsem se prokousal zhruba do jedné třetiny pravidel. Je to ještě dost syrové, ale kdyby to někdo chtěl vidět (spíš než kvůli upravě chyb - budu do toho ještě hrabat - spíš kvůli zvolené terminologii), tak mi pošlete soukromou zprávou mail.

23.12.2009 13:04:14

Postup přeladu
Tak jsem zhruba někde kousek před půlkou... jde to pomaleji, než jsem čekal, holt není poslední dobou tolik času. První ochutnávka je zde:
www.runebound.ic.cz/ostatni/CC_CZ_R.doc

Případné poznámky a připomínky sem.

11.4.2010 23:16:55

merline
skvělá práce, snažím se teď naskenovat kartičky ať je hra completní...jinak je dalších pět rozšíření, takže překládání je pořád dost a dost:)

12.4.2010 11:01:52

to ocasek
Pokud mi dodáš naskenovaý karty, tak to určitě dost pomůže. Hru zatím nevlastním a nedovedu si moc představit, jak budu překládat ty vysvětlivky ke kartám na konci pravidel, pokud karty mít nebudu :-) Jinak jsem to poslední dobou dost flákal, pokusím se k tomu dokopat, aby to v rozumné době bylo....

12.4.2010 12:39:30

První půlka hotovo
Nějak to přes léto usnulo... :-( Tak jsem to dneska na chvíli probudil z letního spánku a naházel hotové texty do grafiky... v aktuálním stavu je hotovo něco málo pod polovinu pravidel.

Náhled první půlky zde:
http://www.runebound.ic.cz/ostatni/CC_nahled.pdf
Připomínky a komentáře vítány...

27.9.2010 14:32:17

Jak nesou slepice?
Co jsem pochopil, tak je třeba udělat nějaké přípravy...

Text pravidel už přeložený mám, úkolem tohoto týdne je počeštit obrázky. Pak ještě referenční karty a celý se to pokusit rozumněji vysázet než ve writeru.

30.1.2012 13:03:41

Vybíráme z Bazaru

Vesnicka
Vesnicka
Akt. cena: 24 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas