Češtinec blbec

Dost často stahuji překlady pro hry, které náš klub koupil a nejsou k nim žádná česká pravidla. Díky všem překladatelům, protože jsem jazykový antitalent a překlad z originálu by mi činil neskonalé časové potíže. Apeloval bych však na překladatele, aby své texty protáhli před uveřejněním Tesaurem, a pokud nepoužijí původní grafickou úpravu pravidel, aby se i zamysleli nad grafickou úpravou dokumentu. V každém případě tím neskonale zvýší jeho hodnotu.
16.1.2015 12:00:42

Mno,
povedený příspěvek (nebo snad příspěvky?). Jen mi prosím vysvětli, jak zvýší kvalitu překladu zrovna thesaurus? A kde bych případně nějaký automatizovaný, aby se jím pravidla dala protáhnout, sehnal?

16.1.2015 12:18:39

aradraug
Né, to si pleteš. Tesaurus je druh magického sauropoda, kterého nakrmíš příslušnou textovou materií a v závislosti na obsahu jeho žaludku vyčkáš, až ti "vyprodukuje" upravený text ve snáze stravitelné formě:-)

16.1.2015 13:14:44

dobrý
Heh, asi provokatér. Ale dobrý tip pro Google překladač - vložit "česky" a jako výstup zvolit "česky stravitelně". Jinak pro Bečvocha - překládání činí neskonalé časové potíže všem překladatelům, věř mi. Jo a jakým způsobem zvýší zamyšlení nad grafickou úpravou hodnotu překladu?

16.1.2015 16:12:28

stastlivec
Pokud ovšem mezitím nevymře... ;-)

16.1.2015 17:58:26

Pripominky
Asi by bylo lepsi pripominky napsat ke konkretnim prekladum jinak se tomu tezko nekdo povenuje.

2.6.2016 11:30:30

reakce
meah: Nemyslím si, že si by to byl provokatér. Možná ale spíš než Thesaurus myslí automatickou kontrolu pravopisu (nepletu se?). Překlepy jsou v rozsáhlých překladech nevyhnutelné, ale dá se jim zabránit dostatečnou korekturou. A to nejen pravopisnou. Jazyková úroveň mnoha překladů je ubohá, ale to je daň za amatérský komunitní způsob překladu.

paladin91: naprostý souhlas

Bečvoch: jak píše paladin91, napiš své konkrétní připomínky k příslušným souborům, nebo ještě lépe soukromou zprávou autorovi překladu.
Pokud si troufáš, můžeš překladatelům nabídnout korektorské služby. Většina bude určitě ráda a i nějaký ten bodík by z toho mohl kápnout (pokud se domluvíš s překladatelem a Caulym).

2.6.2016 11:56:35

Vybíráme z Bazaru

Marvel United: X-Men – X-Force EN
Marvel United: X-Men – X-Force EN
Akt. cena: 40 €
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas