Únikové hry

Velmi jsem si oblíbil tento fenomén poslední doby a jistě nejsem sám. Pojďme se podělit o to, kde je co možné navštívit, zahrát, vyzkoušet.

Pro přehlednost jsem se rozhodl své příspěvky strukturovat na OBECNĚ, REÁLNÉ, DESKOVÉ a VIRTUÁLNÍ, aby bylo na první pohled patrné, kam konkrétní příspěvek zapadá.
23.1.2017 10:23:09 | Upraveno autorem (porovnej)

exit game arena Ostrava
Já jsem vyzkoušel prozatím jednu hru v Ostravě, ovšem byla naprosto úžasně zmáknutá. Jednalo se o únikovou hru v atomovém krytu. Atmosféra byla skvělá a obsluha taky. Rozhodně doporučuju.
Viz http://www.exitgamearena.cz/

1.3.2017 14:29:32

REÁLNÉ: Stroj času
https://unlockthedoor.cz/cs/unikove-hry/stroj-casu

Dnes jsem absolvoval jejich druhou hru a musím říct, že se mi naopak líbila moc! Solidně fungující příběh, profesionální kulisy. Ke konci jsme se sice trochu ztratili, takže nápověda přišla vhod, ale celkový pocit velmi dobrý.

Potřebný čas 64 minut.

4.3.2017 18:37:59

Reálné - Mindmaze Praha a Křivoklát - Kellyho žalář
kellyhozalar.cz - jedna hra
mindmaze.cz - 2hry - Kámen mudců a Enigma

Navštívili jsme všechny 3 hry z cca ročním odstupem v pořadí Kellyho žalář, Kámen mudrců, Enigma.

Kellyho žalář byla naše první úniková hra, velice nás nadchla, je pěkně udělaná, subjektivně středně obtížná. Doporučuji všem co ještě nikdy žádnou takovou hru nezažili.

V Mindmaze v Praze jsou dvě hry Kámen mudců a Enigma. Technicky jsou na stejné úrovni jako Kellyho žalář, co do obtížnosti o úroveň výš (opět subjektivní názor). Myslím si že pokud bychom před tím neměli zkušenosti z Křivoklátu asi by jsme byli ztraceni. V Kellyho žaláři vás úvodní příběh přímo navede na první hádanku a pak jdou jednotlivé rébusy více méně za sebou (neznamená to že víte co máte dělat dál, určitě si mozek pořádně zapotíte jen vás hra drží v určitých mantinelech nevím jak to popsat abych něco neprozradil), v Mindmaze jste seznámeni z legendou, příběhem a úkolem a pak jste vhozeni do místnosti a musíte si nějak poradit. Pro někoho kdo před tím nic takového nezažil to může být matoucí. V Mindmaze se nám více líbila Enigma, ale asi to bylo tím že jsme po sobě absolvovali Kellyho žalář a Kámen mudrců což bylo tématicky podobné, kdežto Enigma byla pro nás stylem nová.

5.3.2017 09:16:19

DESKOVÉ: Unlock! The Formula
Tak jsme to včera dali, hodně zajímavé! Přiměřeně obtížné, solidně fungující hlavolamy, nápadité, ale do hodiny dle mého nezvládnutelné (zejména kvůli 5 min penalizacím za vcelku logické, avšak nesprávné úvahy)! Znalost cizího jazyka nutností! A bez nápověd asi také dost obtížné. Ty jsou navíc někdy nešikovně formulované, protože apka na rozdíl od obsluhy reálné místnosti neví, kde přesně se aktuálně nacházíte, tak se občas stane, že nápověda je k ničemu.

9.3.2017 08:22:49

DESKOVÉ: Nový UNLOCK!
Chystá se pokračování (nové 3 scénáře - piráti, ponorka a dům hrůzy) a spolu s ním by měly vyjít další 2 PnP scénáře (Egyptský chrám a meziválečný NY). Dále se počítá s dalším velkým rozšířením (3 scénáře) na konci roku...

17.3.2017 09:59:57 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ: Deckscape: Test time
Albi oznámilo, že v létě vydá v češtině karetní únikovku Deckscape: Test time. Zatím toho moc nevím, ale na první pohled to vypadá na podobný koncept jako UNLOCK!, akorát bez využití mobilní aplikace.

23.4.2017 17:00:30

OBECNĚ: netrpělivě očekávám tři události...
1) Každým dnem by měla vyjít nová místnost pro Spotlight: (edit: již vyšla)

20. 2. 2017 vývojáři uvedli, že potřebují ještě cca 2 měsíce na převedení na nový engine...

2) Každým dnem by měla vyjít nová místnost pro Abandoned mine: (edit: již vyšla)

20. 4. 2017 vývojáři uvedli, že nová úroveň je velmi blízko před dokončením...

3) Každým dnem by měl vyjít PnP scénář pro UNLOCK!: (edit: již vyšel)

31. 3. 2017 vývojáři uvedli, že do 2 týdnů by měl být k dispozici ke stažení...

3.5.2017 09:23:35 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ: Nové demo PnP UNLOCK!
16. 5. vyšlo konečně další PnP scenario UNLOCK!. Sice o tom dali vědět jen na US FB, ale co už...

19.5.2017 17:48:31

VIRTUÁLNÍ: Nová úroveň pro AM
Právě vyšla druhá "místnost" pro abandoned mine. Jen co zahraju udělám návod :)

5.6.2017 12:30:22

DESKOVÉ: Unlock! v čj!
Blackfire oznámil lokalizaci!

7.6.2017 07:50:12

VIRTUÁLNÍ: Nová úroveň pro SL
Právě vyšla nová úroveň pro Spotlight!

14.6.2017 17:04:50

DESKOVÉ: Nové demo PnP UNLOCK!
Chrám Ra. Zatím jen pro hovořící Fj...

29.6.2017 11:30:48

DESKOVÉ: Únikovka: Laboratoř (pracovní název, v originále Deckscape: Test Time)
od Alby by měla být 13. 8. Jen ta cena mi přijde poněkud přemrštěná - 499,- za 60 karet na jedno zahrání mi přijde poněkud dost... To unlock vychází sotva na polovičku...

29.6.2017 11:46:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě to nedává smysl ...
... pořizovat si únikovou hru jako deskovku nebo karetku. I na mobilu to jednou zahraju a posekáno.

29.6.2017 11:57:19

OBECNĚ: Mě to taky nedávalo smysl,
dokud jsem si to nezkusil :-) Nemusím tedy ty, co se při hraní fakticky poškodí (= skutečně na jedno použití), ale jinak je to fajn. Na akce, na půjčování, do půjčovny/herny...

Ale chápu. Nicméně to by ses musel vymezit i vůči T.I.M.E. nebo legacy

29.6.2017 12:06:52 | Upraveno autorem (porovnej)

VIRTUÁLNÍ: The Room
Před dávnou dávnou dobou jsem si sem tam zahrál nějakou únikovkou na PC - vždy nějaká flashovka. Dost mě dokázalo naštvat, když jsem to nestihl do hodinového limitu (někdy jsem se už už natahoval po klice posledních dveří, jindy jsem netušil co dělat) a další opakování by znamenalo desítky minut proklikaných (snad) už známou cestou. (tak jsem to pak často vypnul)

Nedávno jsme pomalu začali chodit na reálné - paráda. (a na plánované deskové se také těším)

O víkendu jsem si vzpomněl na toto vlákno (ale už ne na ty správné aplikace (a byl líný se podívat)) do telefonu nainstaloval The Room a jeho dvě pokračování (jsou zrovna ve slevě a recenze na to pěkné)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.FireproofStudios.TheRoom
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.FireproofStudios.TheRoom2
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.FireproofStudios.TheRoom3

JE TO MOR!!!
Za dva večery padli první a druhý díl, začal jsem třetí a zdá se, že je fakt ohromný.
Tebou doporučené ještě neznám, pustím se do nich hned jak se protluču z trojky.
Mě se líbí, můžu doporučit.

3.7.2017 14:04:32

VIRTUÁLNÍ: SL a AM
Výhoda je, že obě jsou zdarma a nejsi omezen žádným časem. Spoltight aktuálně 9 místnosti (a podle mého výrazně těžší a lepší), Abandoned aktuálně 2 místnosti. Obě stejný interface.

3.7.2017 14:29:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Reálné
Zrovna nedávno jsme hráli [url=http://www.exitdoor.cz/o-unikove-hre/]jednu[/url] pěknou v Ostravě. Únikovky jsou bezva a pořád se vytvářej lepší a lepší. Co jsem ale ještě neviděl, je únikovka, kde by byl hlavním tématem zvuk. Neví někdo, jestli se dá na podobnou narazit? :)

4.8.2017 22:27:50 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ: Escape Room od BF
Tento týden dorazila na sklad BF lokalizovaná hra Escape Room: The Game. Více viz profil hry, případně můj unbox v záložce videa.

19.8.2017 14:26:29 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ: Únikovka: Závod s časem (Deckscape)
Albi oznámilo, že hra by měla dorazit příští týden. Zároveň zveřejnila změněnou grafiku přebalu a hlavně, že DPC bude 299! podstatně příznivější :-)

19.8.2017 14:29:11

DESKOVÉ: EXIT od Dino toys
jako blesk z čistého nebe se objevilo toto:

https://www.mojedino.cz/hry/unikove-hry/

23.8.2017 10:24:48

REÁLNÉ - Brno, Ostrava
Zdar mám za sebou už tři únikovky

1) The Exit Game (Ostrava, 28.října 221)
2) Tajemna Cesta (místnost to byla asi Mosilana už je to poměrně dávno, Brno, Křenová 19)
3) TheRoom Brno Bunkr 13 (Brno, Jana Babáka 2733/11)

Všechny tři byly zajímavé a navštívili jsme je v pořadí 2 - 1 - 3. A teď postupně.

The Exit Game v Ostravě byl asi nejhorší z nich, jsou tam zajímavé hádanky, ale celá ta hra je strašně lineární. Po úkolu A následuje B pak C atd. Bylo nás tam 5 a to bylo z principu strašně moc. Všech 5 řešilo jednu hádanku a pak se šlo dál. Ta místnost je ideální tak pro 2-3 lidi nebo opravdové začátečníky.

Tajemná Cesta - Mosilana byla naší první hrou. Aspoň tedy myslím, že se to jmenuje Mosilana, když jsme tam byli prvně měli jenom jednu místnost. Podle toho co jsem kontroloval u nich na webu je v současné době již zavřená. Každopádně se jednalo o zajímavou hru. Odehrávala se sice jenom v jedné místnosti, ale zato byla celá po tmě. Perfektní zážitek, dostali jste jenom jednu baterku a šli dovnitř. Bylo nás tam opět 5 a dalo se jet více úkolů zároveň, tma a to, že to byla naše první únikovka na chaosu neubíraly. Hru jsme dokončili asi 5 vteřin po tom co se otevřely dveře, takže technicky vzato jsme ji nezvládli.

TheRoom Brno Bunkr 13 byl z mého pohledu nejlepší. Prakticky 4 místnosti a bez týmové práce by to téměř nešlo stihnout (aspoň ne ve skupině polo začátečníků). Zajímavé úkoly i prostředí bunkru, tuhle hru v Brně jednoznačně doporučuji.

23.8.2017 17:29:27

Pelly
Prosím tě mohl bys v jednom odstavci shrnout jak je to s deskovou variantou únikovek? Nějak jsem se nikde moc nedopátral co od toho očekávat. Je mi asi jasné, že se jedná o hru na jedno zahrání, ale jde mi o to, zda se u těch her zabaví jenom jeden člověk a nebo je to určeno pro více lidí. Obsahují ty hry jenom jeden scénář, to znamená vyhodím 7 kil za to, že to za hodinu vyhodím do koše, a nebo je tam těch scénářů více. Co když tu hru do 60 minut nestihnu? Jasně můžu to zkusit znova, ale je tato varianta v těch hrách nějak řešena, řekněme, že vyluštím za hodinu polovinu, má vůbec smysl to zkoušet znova, třeba s časovým omezením? Případně jak je to řešeno, jestli vůbec. Ničí se komponenty ve hře? Když to dohraju, zda to můžu dát třeba někomu dalšímu k zahrání. Jde mi o to, že v reálu je zážitek sám o sobě ten pohyb po místnosti a hledání nápověd, klíčů a řešení hádanek (takže i když to člověk nedohraje tak má pocit z toho, že si dobře zahrál), u deskovky předpokládám, že se sedí u jednoho stolu a v presu se řeší hádanky (tady tu zábavnost těžko dokážu odhadnout). Takže mě taky zajímá jak moc zábavné to je v porovnání s reálnou místností.

23.8.2017 17:37:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Dod

Únikovky-srovnání
Pro ty, co umí německy, doporučuji zajímavé srovnání čtyř různých únikovek na videoblogu Martina Kleina (jeden z členů poroty Spiel des Jahres) - jako nejlepší hodnotí právě vycházející sérii Exit. (https://www.youtube.com/watch?v=Vyphs4t3BuA)

23.8.2017 20:59:19

DESKOVÉ: přehled na přání
2 BMAJTZ: ok, zítra se na to podívám a sepíšu (spíše asi rozsáhlejší článek jako novinku než jeden odstavec...). Je pravda, že letos se toho vyrojilo opravdu hodně a pro někoho, kdo to nesledoval hned od začátku, to může být poměrně obtížné se v tom zorientovat.

Snad to bude přínosné (a i když asi obsáhlejší, než sis původně představoval) a najdeš v tom odpovědi na možné nejasnosti.

23.8.2017 22:45:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mechs vs Minions CZ
Mechs vs Minions CZ
Akt. cena: 3990 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas