Transgender diskuze

Pokračování z diskuze k Milostnému dopisu (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/milostny-dopis-edice-2019-9545/diskuse/straz-preklad-23189/).
25.2.2020 21:30:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Javaansee, Leech
Javaansee:
Je to náhoda, ale já zrovna stavař (dopravní) jsem a věř mi, že kdokoliv umí kroutit volantem, tak si hned připadá jako odborník na pozemní komunikace. Tak to zkrátka je a vždycky bude:)
A já z pozice lékařského laika mám nesrovnalosti v tom, jak k tématu lidské psychiky přistupovat. Na jednu stranu zavíráme lidi, kteří mají psychickou představu o tom, že jsou Napoleoni, do ústavů (dříve blázinců), vyháníme jim tuto představu z hlavy farmaky a tvrdíme o nich, že jsou duševně nemocní (blázni). Na druhou stranu lidem, kteří mají podobný psychický pocit, že jsou opačného/obojetného/živého/neživého/mimozemského pohlaví, dle všeho v nedospělém věku usnadňujeme život hormonální léčbou, abychom je pak v dospělosti případně přešili... Ale těmto lidem se nesmí říkat, že jsou duševně nemocní, protože jinak tě moderní společnost odsoudí?! Jaký je v tom rozdíl? Tady si prostě neumím dát jedna k jedné a rád si to nechám fundovaně vysvětlit.
Ještě k těm dětem. Nechal bych děti nejprve duševně i fyzicky dospět a teprve potom bych řešil případně nesrovnalosti fyzično-psychično. Ono je dnes strašně jednoduché podlehnout různým trendům z médií a pak je jen prostě papouškovat a získávat si tak pozornost druhých. A pokud má takové dítě ve svém chování ještě podporu z rodiny, no pak je velmi jednoduché této představě podlehnout. Tím samozřejmě nechci popírat existenci problematiky jako takové, jen mám pochybnosti o tom, kdo správně diagnostikuje, zda se jedná o módní výstřelek a kdy už o seriózní problém.
Leech:
Ano, v části svého příspěvku vyzýváš k všesměrné toleranci, míru, lásce a nakonec to celé zabiješ lopaťákem z Havířova, který volí ANO nebo komunisty.
Toto je přesně ten dnešní levicový přístup a přesně ten důvod, proč se čím dál více lidí radikalizuje směrem doprava. Oni si totiž často ti levicoví mírutvůrci ve své okázalé snaze prosazovat svojí pravdu neuvědomují, že se sami svým vystupováním řadí mezi extrémisty.
Mimochodem, z mého pohledu je schopný lopaťák obdařený selským rozumem z hlediska přínosu pro společnost více prospěšný, než absolventi bůhvíjakých humanitních oborů, které můžeme dneska přehazovat vidlema.

26.2.2020 15:37:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňák
Kde ti vyčítám emoce? Jde o tuhle diskuzi, nebo o nějakou dřívější?

Nešlo mi o to, že víčka sem nepatří, jde mi o to, že argumentaci sbíráním víček beru obecně v diskuzích hodně s rezervou.

V případě, že je taková "poptávka" po adopci dětí a ty podmínky jsou takhle přísné, nechápu a) proč se to nezjednoduší, když ty děti jsou reálně v domovech a b) že má někdo obavu, že homosexuálové projdou snadněji.

Ok, vím, že vyhodili lidi za to, že měli nevhodné tweety apod., ale to mi přišlo že souviselo s veřejnou prezentací lidí, kteří byli na vyšších a reprezentativních postech firmy, která se neztotožňovala s jejich názory. A upřímně, já bych třeba v rasistické firmě dělat nechtěl...

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

26.2.2020 15:41:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Off
Boze, mel sem zatrolenky za web kde sou deskovky a ne takove srance!

Je tato diskuze vhodna pro deti, ktere sem chodi?


26.2.2020 15:47:15

.
a jéééj samozvaný ochrancovia slabých a chorých úradujú uź aj tu. Bomba, schválne koľko deciek si vďaka Vám googli o čom je nadpis diskusie? Bravó!

26.2.2020 15:57:05

Siki.PS
Je to v sekci "ostatní" a nejsou tu žádné sprosťárny. O drogách by ses s nimi taky radši předem nebavil? Ať si na to přijdou samy?

Btw. koukni na film V síti a řekni mi, jak staré myslíš, že sem chodí děti ;)

Navíc diskuze vznikla jako offtopic z jiné, aby se neplevelilo vlákno o hře - TO by podle mě bylo na pytel.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

26.2.2020 16:23:19 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas se saiwerem a špatňákem
jsem rád že jste se odvážili a tento, v dnešní době dost kontroverzní, názor tak dobře sepsali. Normalizace nenormálního je totiž podle mě o dost horší problém, než pocit jednoho jedince. Aneb jak píše saiwer, za chvíli budem dělat záchody i pro ty co se cítí jako kleopatry.

26.2.2020 18:44:40

Zajimava diskuse
Podle me velmi zajimava diskuse a padlo zde hodne zajimavych postrehu a ruznych pohledu.

Ja si myslim, ze je to vsechno uplne jedno. Nejdulezitejsi je, aby lidi uvazovali racionalne a to se nedeje.

Je potreba rozlisovat, jestli nekdo verejne rekne, ze zatoci se vsemy cernochy/belochy/atp. a na druhe strane ze si nekdo stezuje, ze postavicka v pocitacove hre chuchel je cerna.

Prvni situace zavazny problem, druha naprosta stupidita. Bohuzel se v dnesni dobe mezi takove problemy dava rovnitko.
A co je dalsi problem jsou firmy. Radsi ustoupi, protoze jim jde ve vysledku o zakazniky a tedy penize, nez aby slusne oduvodnili, ze si dotycny ma radsi zajit za lekarem, jestli v takove ci makove postavicce vidi, ze se ho tim nekdo snazi cilene urazit.

Priklad je sice uveden na barve, ale beru to obecne i na ostatni problemy. Jak tu padlo, dite zacne nosit ruzove tricka a my ho hned radime do skupiny homosexualu, protoze nekdo proste rekl, ze ruzova = homosexual. Dyt to dite ani nevi, co to znamena. Ale zaciname ho v tom podporovat, z ostatnich stran dotycny zase slysi, ze je holka (ackoli neni) a uz je na nej vyvijen tlak a dotycna osobnost se transformuje.

Bohuzel nenechavame takovym vecem volny prubeh, skatulkujeme atp.

26.2.2020 21:53:41 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Vojtech Musil> Máš pravdu, že tahle relativizace toho že "všechno je útok" dělá ve výsledku jen medvědí službu.

matewr84> Já mám zas pocit, že v dnešní době se tyhle názory dostávají do mainstreamu díky sociálním sítím mnohem více než dříve. Akorát se jejich hlasatelé často staví do pozice disidentů, protože si prostě ta druhá část lidí myslí, že kecají voloviny a nechtějí se s nimi bavit ("zvát je do ČT" apod.).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

26.2.2020 22:04:55

Saiwer, Leech
Palec nahoru. Souhlasim.

Mistra Vondráčka bych poslal s lopatou pekne sfarat s nejakou havirovskou smenou do dolu. Oni by mu to tam ti lopataci pekne po lopate vysvetlili jak se ma spravne tolerovat :)

Mimochodem, pri poslednich volbach ovladli Ostravu ANO podobne, dokonce vice (procentualne) jako v Havirove, tak jsi nemusel pro ten nahodny pripad jit tak daleko :)

26.2.2020 23:30:17

.
Vždy mně překvapí, když lidé, kteří příliš dobře nerozumí problematice, začnou mít naprosto radikální názory a ještě mají tu odvahu ostatním vyčítat lidskou hloupost. Trochu mám pocit, že je to tak trochu syndrom doby ignorovat konsenzuální vědecký názor nad svým vlastním - jediným správným názorem. Opravdu je pohlaví jednou z mála pravd na tomto světě? Fakt? Opravdu kouknu a vidím? A co třeba Turnerův syndrom, Klineferterův syndrom, různé mosaiky a chimérismy, kongenitální adrenální hyperplásie, hormonální disbalance (viz např. Caster Semeny) a další a další. A to mluvíme jen čistě o biologii, té fyzické biologii a vůbec nemluvíme o psychice, která je v lidské sexualitě, na rozdíl od mnoha dalších živočišných druhů, naprosto klíčová.
Líbí se mi, co níže napsal Droll: "Ztratil jsem totiž přehled, kdo vlastně určuje, co je a není normální, co je třeba potírat a co je třeba podporovat." Já si totiž nemyslím, že to je špatně, ale naopak! Jakýsi amatérský pohled na evoluci předpokládá, že existuje něco jako normální -ideální- stav (a samozřejmě co je normální určuji já sám - a kdo jiný, že?), ale tak to není, protože normalita (výhodnost) neplyne z nějakých absolutních vlastností daného jedince, ale z jeho schopnosti vytěžit ze svého individuálního postavení v dané společnosti. A takovou výhodou mohou úplně klidně disponovat i jedinci 28. pohlaví (ale všichni ostatní mají samozřejmě právo se kvůli tomu vztekat :-) ). Není to normální, není to nenormální, prostě to tak je. A ta ztráta přehledu o tom, kdo co určuje jako normální, vypadá fajn, protože co takhle zkusit něco jako toleranci ...

P.S. Mimochodem ta hra je hrozná bez ohledu na to, zda to je strážný, nebo strážná, nebo něco mezi :-)

27.2.2020 00:01:43

Kew
Kewe ty jsi mi to vyčetl. Viz. tvůj odkaz. :)
"Argumentační klam (též řečnický trik nebo argumentační faul) je v řečnictví takový výrok, jehož smyslem je porazit či přesvědčit oponenta bez ohledu na pravdivost zastávaných názorů.[zdroj?] Podstatou argumentačního klamu bývá nenápadné porušení pravidel logického důkazu, působení na emoce místo na rozum, případně obojí."

Ohledně adopce dětí si kladeš velmi správnou otázku. Náš adopční systém je špatný. Resp. aby někdo nevřískal, že určuji, co je dobré a co špatné (normální/nenormální), tak zákonodárci mají názor, že matka, která má problém s drogami, nezvládá výchovu svých pěti dětí, bije je a je 4x do týdne zlitá jako Dán MÁ PRÁVO ještě půl roku poté, co odložila své šesté díte do domova, chtít ho zpět. A bude jí vyhověno. Naopak dětští psychologové jsou v podstatě zajedno, že jde o největší zvěrstvo, protože to dítě už dokonce v prenatálním věku potřebuje určité přístupy/podměty a pokud je nedostává (jako zlomové hranice se uvádí 1 rok / 3 roky / 6 let - dle typu požadovaný podmětů), tak pak už ho prakticky nedoženeš. (Pokud chceš, uvedu ti příklady.) Takže máš dítě, kterého se matka zřekla, to je na přechodnou dobu dáno k pěstounům, ke kterým si vytvoří nějaký vztah a pak ho násilně vytrhneš a v horším případě vrátíš matce, v lepším ho někdo konečně adoptuje. Nicméně půl roku je ve psychickém vývoji neskutečně dlouhá doba a dá se napáchat obrovské množství nevratných škod. Ještě horší pak je situace, kdy obstrukce trvají déle a dítě je možné dát k adopci později. Třeba ve 4 letech. To už je zvěrstvo non plus ultra. Takže se psychologové oprávněně ptají A CO PRÁVA DÍTĚTE? Nejsou.
Je toho víc, ale tohle mi utkvělo v paměti nejsilněji. Obecně to není hezké čtení. Ale poučné je.

Ohledně obavy adopce homosexuály... Jsem tak rozčarovaný, že vlastně ani nevím, co ti na to odepsat. První kniha o Zaklínači vznikla v roce v roce 1992. Počet černochů 0. Neuplynulo ani 20 let a podívej se, jak vypadá seriálová adaptace (a jasně, že na tom má podíl i země vzniku, nicméně o to víc je to markantní). Co všechny ty "tokeny" ve filmech atp. Vždyť jsou už i firmy, které musí zaměstnávat určité procento černochů, asiatů, homosexuálů atp. (u nás naštěstí ještě ne). Takže pak o tvém přijetí nerozhodují tvé schopnosti, ale někdo mnohem méně kvalifikovaný může mít tvé místo, protože je asijská lesbička. S tím se neumím (a ani nechci) ztotožnit. Respektuji, že ty nechceš pracovat v "rasistické" firmě, ale já bych zase nechtěl pracovat ve firmě, kde se neurčuje dle talentu, znalostí a schopností, nýbrž jinak. Klidně ať ta asijská lesbička tu práci má. Ale proto, že je na ni nejlepší kandidát. Ne proto, že je asijská lesbička. A úplně stejně se to vyvíjí s adopcí homosexuály. Nevyhovíš jim, budeš homofob. Tak to jako komise raději neuděláš, protože nechceš problémy, nechceš vyhazov (z něčeho hypotéku platit musíš) a už tím směrem jdeme. Pokud chceš tvrdit, že ne, tak mám pro tebe 2 slova: OVERTONOVO OKNO. Sám si dohledej dokumenty z dob, kdy LGBT parta tvrdila, že chce mít možnost uzavírat legitimní partnerské svazky, aby mohli dědit, ptát se na zdravotní stav svého partnera atp. Ale děti adoptovat ne. V žádném případě. Toho se nebojte. A šup! Je to tady. Takže ta má obava je poměrně opodstatněná. Takto pozvolna a nepozorovaně vznikla už řada velikých mrzení v lidské historii.

Btw. pojem rasistická je hezké škatulkování a nálepka. Jednoduše něco/někoho označíš jako rasistu a tím je zcela demagogicky debata uzavřena. Protože nikdo se nechce rasistů zastávat. To se nesmí! Ale jak bylo správě zmíněno, kdo vlastně určuje, co rasistické je a co není?

27.2.2020 01:08:17

Saiwer
Dekuji za jeden z mála rozumných příspěvků v této diskuzi.

Ad) Napoleónové apod. - tyto spadaji do psychotivkych poruch a jedna se o vazne dusevni onemocneni. Ti tzv. Napoleonove totiz:
1) mivaji narusene vnimani a mysleni komplexne tzn. napr. slysi hlasy, vidi veci, ktere neexistuji a muzou byt bizardni.

Transsexual realitu nijak nepopira, on vi, jake jsou jeho biologicke organy, ale citi je jako jemu neprislusne, mohou se mu treba az hnusit. Ale realne vidi stav veci a potrebuje ho resit.

2) Psychotici - na zaklade sveho vnimani nejsou schopni pri atace samostatne existovat (napr. ani postarat se o nejzakladnejsi potreby, chodit do prace)
Často konci v invalidnim duchodu.

Transsexual - nema problem.

3) Psychotici - mohou mit dalsi potize poznavacich schopnost - zhorsena pamet, pozornost, schopnost planovat, vyjadrovaci funkce mohou byt narusene.

Transsexual - nema problem.

4) Psychotici - jejich poruchy mysleni a vnimani jsou farmakologicky ovlivnitelne.

Transsexual - zadne takove leky nejsou.

Tech rozdilu by se naslo asi spousta. U tech transsexualu je ta psychika proste zdrava, neni co lecit (samozrejme pak existuji i ruzne komorbidity, napr. existuji lidi, kteri jsou jak transsexualni, tak psychoticti, ale to uz jsou fakt vyjimky vyjimek)

Ad deti) jasne, psychika je nezrala, jenze pokud je dite skutecne transsexualni a je nelecene, tak tu jeho psychiku jen dale traumatizujeme, tzn. nechavame ho v jeho tezke situaci samotneho, davame mu najevo, ze jeho pocity nejsou normalni, ze je proste spatne. Mysleni toho ditete se nezmeni, jen se uzavre, bude mit pocity nepochopeni, svoje detstvi neprozije tak, jako ostatni, bude o sobe pochybovat.
Zkus si predstavit, ze bys mel svou psychiku v puberte (ve smyslu klucici psychiku) a chces napriklad s klukama balit holky, ale misto toho ti narostou kozy, zacnes menstruovat a zacnou te balit kluci.
A tim, ze ty deti nechame zit dle jejich predstav bez chirurgickych zasahu nic nepokazime. Pri nejhorsim prijde s tim, ze uz ho to preslo, ze chce zit dle sveho puvodniho pohlavi. :-) Ale to pak neni transsexual, ale jiny problem. Transsexualni deti jsou totiz v tom svem psychickem pohlavi skutecbe stastne a o to jde. A kazdy skutecne milujici rodic na to driv nebo pozdeji prijde.





27.2.2020 01:49:01

popieranie reality
Civilizácia, ktorá popiera očividné fakty, je na tom už veľmi zle.

Desí ma, že existuje značná časť populácie, ktorá je znovu presvedčená o tom, že zem je plochá.
Desí ma, že existuje značná časť populácie, ktorá verí, že muž vlastne nie je (nemusí byť) muž, a žena nie je žena.
A najviac ma desí, že toto očividné popieranie a odmietanie reality sa propaguje ako moderné a pokrokové.

Tak sa pýtam sám seba - kam tento "pokrok" túto civilizáciu dovedie?
K tomuto odporúčam si pozrieť dačo o experimente Johna Calhouna.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

27.2.2020 07:47:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle
"Civilizácia, ktorá popiera očividné fakty, je na tom už veľmi zle.

Desí ma, že existuje značná časť populácie, ktorá je znovu presvedčená o tom, že zem je plochá."

Timto si naprosto protirecis. Kdysi existoval fakt, ze zeme je plocha! Proste si to lidi mysleli, nez prisli na to, ze to tak neni.

Jak si muzes byt jisty svym tvrzenim? Taky jsme dokazali, ze zeme neni placka. Problem je, ze dokazat, ze zeme neni placka bylo relativne jendoduche - presto nam to trvalo dost dlouho.

Clovek jako takovy je komplikovany mechanismus, kteremu ani zdaleka nerozumime. Natoz o nem prohlasovat, ze je takovy ci makovy. Nejen ze zive stvoreni ma nejakou schranku, ale ta schranka ma jakysi obsah - nehmatatelny, nemeritelny. A do toho jsou nekteri lide "kreativni" a namisto skutecneho problemu si problem vymysleji.

Za me se tu resi dve veci. Pripustit, ze existuje muz/zena/hermafrodit atp. a pristup/nakladani s takovymi situacemi. Kdyz nekdo rekne, ze se neciti jako muz, ale zena, tak je to dle me ok. Je to jeho vec. Kdyz prijde na kliniku a rekne, ze s tim potrebuje pomoct, tak by to asi mel nekdo resit a ne ho odpalkovat, ze je blazen. Kdyz ale dotycny zacne tyto svoje "potize" ventilovat navenek a poukazovat na ne, exhibovat, chtit nejake vyhody - coz ma za nasledek viz Spatnakuv prispevek ve firme x% tech a y% onech. Tak je to spatne.

Selsky ale soudim, ze to je pricina a nasledek a evoluce. Taci lide asi existovali i drive, ale o problemu se nevedelo a kdyz s tim nekdo prisel ven, tak mu rekli, ze je blazen a at si nevymysli. Nekdo se uzavrel do sebe a nejak prezil, nekdo spachal sebevrazdu, jiny se doma prevlekal do tech ci onech kostymu, jini misto toho zacali exhibovat a ukazovat, ze to je vlastne normalni. Tim vznikaji extremy, ruzne pochody atp. A to je spatne. Jenze to je nasledek, nasledek nase chovani k takovym lidem. Misto porozumeni a pochopeni je odsoudime.

27.2.2020 08:15:03

Špatňák
Ten odkaz byl vedený ne na Argumentační klam, ale přímo na:

****************************************
Šikmá plocha (slippery slope)
Podrobnější informace naleznete v článku Argument šikmou plochou.

Tvrdí bez důkazů, že určité rozhodnutí nutně povede k sérii dalších, a ve svém důsledku způsobí celý řetěz neblahých následků. Základem klamu je opět falešné dilema.
****************************************

A i ta samotná definice argumentačního klamu: "odstatou argumentačního klamu bývá NENÁPADNÉ PORUŠENÍ PRAVIDEL LOGICKÉHO DŮKAZU, působení na emoce místo na rozum, PŘÍPADNĚ obojí."

Ty adopce mě mrzí, je jediná šance - tlačit na legislativu. Ať už z pohledu jednotlivce (já třeba občas napíšu "svému" poslanci, kterého jsem volil v posledních volbách do PS), nebo formou nějaké zájmové skupiny (brrr, neziskovka). Tady si myslím, že jsme na stejné lodi a že dítě by mělo mít 1) stabilní a klidně prostředí a 2) ideálně spíš rodinu, než ústav.

Ad rasismus: Podle mě je ta definice jednoduchá. Rasistická firma je taková, která nevezme člověka, protože má "špatnou" barvu kůže. Ano, objevují se možná i opačné případy (zaměstnáme tě, protože potřebujeme "tvoji barvu kůže") a tam by se dalo taky polemizovat o tom, jestli to je rasismus nebo není. Nechtěl jsem tím nic demagogicky uzavřít, jen jsem vysvětloval svou pozici. Pokud jsi to vzal jako "tečku" za debatou, omlouvám se.
Nemůžu nesouhlasit, že práci by měl dost člověk na základě kvalifikace, ne na základě etnického původu/náboženského vyznání/... Zajistit rovné podmínky na vzdělání všem (aby byli na trhu práce konkurenceschopní) je pak druhá věc, která by s tím teoreticky měla souviset (viz např. vzdělávání žen ve třetím světě, obecná úroveň vzdělávání mimo Západ, resp. její uznávání na Západě atd.).

O Overtonově okně vím. Z mého pohledu je to a) logické (lobování je všude a každý chce prosazovat zájmy své skupiny) a b) pokud to nikomu neubližuje, proč ne. S ohledem na to, co je únosné a co už ne, se pak můžeme bavit o úrovni "škody" (v problémech, o kterých se bavíme, asi především psychické újmy - ať už dětem, že se jim ostatní ve škole smějí, nebo heterosexuálnímu páru, který nesplňoval podmínky tak dobře jako homosexuální a tak nedostal přednost, nebo divákovi Zaklínače :) ), kterou to nebo tamto rozhodnutí způsobí. Amerika jako vzor je v tomhle asi špatná, ne všechny nápady, co se tam zrodily, jsou nutně top.

Javaansee> Jsem rád za vyjádření někoho, kdo se v problematice pohybuje, protože to mám šanci vidět hlavně jako laik, takže děkuju za snahy vysvětlit, o čem se to tu vlastně bavíme :)

Cardinalle> Plochozemci mě taky děsí. Protože je dokázáno, že Země je kulatá. Teď prosím, abys řekl, na co právě myslím. Pokud to dokážeš, je jasné, že člověk se musí vnitřně vnímat tak, jak ho vnímáš ty. Nerozporuju to, jak člověk vypadá fyzicky. Ale to, co mu říká hlava, může být jiné. A v tom je podle mě i ten pokrok. Zjišťovat, co se děje v lidské hlavě, si myslím, že je při dnešní úrovni techniky tou pravou akademickou výzvou (atom i vesmír máme v tomhle ohledu z mého téměř laického pohledu prozkoumány mnohem lépe). Odpírat někomu právo cítit se sebou je jako říct "hele, já se koupu jen ve studené vodě, tak to pojďme dělat všichni".

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

27.2.2020 09:38:50

Javaansee
Děkuji za kultivovaný dialog a hlavně za snahu o odborné a zároveň přístupné vysvětlení.
U těch dětí jsem myslel, že přesně těmi pocity, co popisuješ, se projevuje homosexualita, která je pro mě mnohem snáze uchopitelná a akceptovatelná, než transsexualita (homosexualita je známá z celé živočišné říše, je to něco, co stvořila 100% příroda, ne člověk svým pokřiveným vnímáním). Když to řeknu zjednodušeně, mám vypozorováno, že v homosexuálních vztazích je vždycky poznat, kdo plní roli muže-muže, ženy-ženy a kdo je naopak muž-žena, žena-muž. A podle toho jsem také soudil, že když jsem kluk, ale mám holčičí myšlení a chci balit kluky, že jsem zkrátka homosexuální kluk, že nic jiného neexistuje, proč taky. Mně pak jakýkoliv další stupeň přijde, že je to pouze rozmar způsobený blahobytem. Protože jak už tady zaznělo, dnes přijmeme, že je norma změnit si pohlaví na opačné, zítra přijmeme, že je norma nechat si přišít psí hlavu a ocas. Z logického hlediska nevidím rozdíl mezi tím, cítit se v mužském těle ženou nebo psem (jasně, rozdíl v tom je, protože během těhotenství se zdravé lidské tělo má možnost utvořit pouze ve dvě, raději podotknu fyzické, varianty, nikoliv ve psa), ale z hlediska morálního mám mezi tím rovnítko.
Také je pro mě strašně ošidné z lékařského hlediska jednoznačně určit diagnózu. Mně právě nepřijde, že podáváním hormonů mladistvím nic nezkazíme. Minimálně tedy z toho již zmíněného morálního hlediska můžeme napáchat mnoho škod. Představ si, že takové dítě pak ovlivňuje své okolí a tak to jde dál a dál, až jednoho dne opravdu ztratíme celkový přehled o tom, kdo jsme a jak to příroda na počátku nastavila.
A nejhorší, co lidstvo zejména od 20. století páchá je to, že jde do příkrého rozporu s přírodními zákony, které se tady formovaly milióny let.
Uvedu příklad z mého oboru. Vlivem rozvoje motorizace došlo k obrovskému nárůstu potřeby po zpevněných plochách kvůli parkování. Tyto plochy absorbují sluneční energii a přeměňují ji na teplo. Nám se pak v našich obydlích vlivem tohoto nežije dobře a pořizujeme si klimatizace. Tyto klimatizace generují další teplo a takto to jde dál a dál. Pak se toho chytne někdo politický a upne se na elektromobilitu, což je už od samotného počátku slepá ulička, namísto aby se podnikaly kroky v minimalizaci záborů dopravních staveb, např. jejich umístěním pod zem, optimalizací logistiky, preferencí udržitelných způsobů dopravy nebo celkově odstraněním zbytné dopravy. Spirála absurdit se roztáčí. Neřešíme příčiny, pouze zmírňujeme následky za cenu vzniku dalších problémů. Jen chci poukázat na to, že sic má být člověk tvorem inteligentním, v moderní době se pod návalem nových technologií, teorií a společenských trendů vytrácí to základní, čím nás příroda obdařila - selský rozum. Obávám se, že tento vývoj začíná postupně převyšovat naše mentální kapacity. Tak ale to je zase jiná debata.

27.2.2020 09:54:48 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
Ono je taky možné, že ten (v poslední době více pozorovaný) nárůst sexuálních odchylek souvisí s tím, že se nás příroda snaží regulovat, protože jsme přemnožení (alespoň lokálně). A zvyšující se hustota populace může mít vliv na všechny možné aspekty - počínaje civilizačními chorobami a konče právě třeba zvýšeným podílem lidí, kteří nechtějí/nemohou mít děti. Je to teda jen moje osobní spekulace související s myšlenkou "Gaie" tak, jak ji prezentuje např. Phil Eklund, takže to brát s rezervou, prosím :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

27.2.2020 10:18:53

Kew, Leech
Kew
:) Tak ale příroda je mocná čarodějka, ani bych se nedivil, kdyby i ona inovovala ty oldies klasiky typu potopa světa, meteorit, supervulkán, doba ledová apod.

Leech
Mám pro tebe téma k zamyšlení, viz první odkaz
https://www.google.com/search?q=oponentsky+posudek+genderov%C3%A9+stereotypy+v+knizce+ferdy+mravence&rlz=1C1GCEU_csCZ879CZ879&oq=oponentsky+posudek+genderov%C3%A9+stereotypy+v+knizce+ferdy+mravence&aqs=chrome..69i57.23899j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

I teď je lopaťák z Havířova pro tebe stále ten nejnepotřebnější člověk (vím, že jsi to takto nenapsal, ale mě prostě ty nadávky typu sedlák, lopaťák vždycky nadzvednou ze židle)?

27.2.2020 10:34:38 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer

Zkusil jsem si to precist, ale je to desnej blabol, tyhle "potrebny" studijni obory bych dal pod poradne mastny skolny :D

ad adopce - sice by asi bylo lepsi aby deti vyrustaly v aspon nejake rodine, na druhe strane priroda sama urcila ze tito lide nemaji mit deti. Navic by asi nebyla od veci nejaka dlouhodoba studie o detech vyrustajicich ve stejnopohlavnich rodinach...

ad trans - pokud se nekto citi jako opacny pohlavi, at navstivi psychologa, sexuologa, da si napsat hormony a necha se presit, pak nevidim problem. Pokud vsak nekdo jen prohlasi ze se citi jako druhe pohlavi a vynucuje si to i od okoli, je neco spatne. To pak generuje veci jako chlapi zavodici v zenskych kategoriich (ktere, svete div se, vyhravaji), sikana lidi kteri oslovi trans jinym zajmenem nez jak se trans citi atd.

ad x genderu - z meho pohledu se jedna o psychicke poruchy a tak by s nimi melo byt i nakladano. Jak se nekdo muze citit rano jako zena a vecer jako chlap? A co ti co se neciti byt ani jednim?

K tomu masirka ze to MUSIME respektovat. Muzu to max tolerovat, ale rozhodne ne respektovat protoze respekt se musi ziskat na zaklade cinu, ne vynutit nejakym narizenim. Plus vsichni maji prava ale nikdo povinnosti, ale to plati na vsechny "ohrozovany mensiny".

Navic veci potrebuji prirozeny postup a vyvoj, ne tlacit na pilu a chtit vsechno hned ted okamzite.

28.2.2020 03:40:25

:)
Možná trochu off topic a ne úplně přesně.

Začalo to u deskového conana, kde vyrazili nějakou ženskou, která pak napsala na netu, že ten Howard byl rasista, zobrazoval ženy jako objekty apod., a že ta desková hra je proto špatná. Spolubackoval jsem KS kampaň na Tang Garden, kde autoři zareagovali na spousty příspěvků v chatu a předělali několik málo postav z mužských na ženské, věnovali tomu rozumný update. U street masters aftershock, což je hra ve stylu počitačové bojovky, měly v druhé KS kampani figurky jiný styl než v té první právě z důvodu zobrazování žen v nerealistických klišodních proporcích. Tahle témata se objevují v chatu KS kampaní pravidelně.

Skupina předpokládám mužských backerů v KS kampani začne přepočítávat figurky a z mého pohledu nepochopitelným způsobem podsouvat ostatním, že muži zobrazovaní jako bojovníci jsou předsudek, že se jedná o znevýhodňování žen apod. a tvrdě svoje názory obhajovat. Zkuste s nimi někdy v chatu diskutovat. Humor jde stranou. Nerozuměl jsem o co jim jde a dostal jsem odpověď, nevím zda pravdivou. Téma genderové rovnosti je údajně zejména v USA populární a je vyučováno na školách napříč různými obory.

Autorům a vydavatelům rozumím, někdo si prostě všimnul, že je tohle v USA populárním a tak začal cpát do her tyto s hrami nesouvisející nesmysly nikoliv kvůli tomu, že by je to zajímalo, ale s vidinou vyšších zisků.

Proč se těchto ptákovin dožadují hráči, nechápu.

Připomíná mi scénku z Monty Pythonů, filmu Život Briana

Proč stále mluvíš o ženách?
-- Protože chci být ženou.
-- ???
-- Ano, chci, abyste mi odteď říkali Loreta.
-- Proč?
-- Je to mé právo muže.
-- Proč chceš být Loreta?
-- Chci mít děti.
-- Ty chceš mít děti?!
-- Je právem každého muže mít děti, pokud chce.
-- Ale ty je nemůžeš mít!
-- Neutlačuj mě!
-- Já tě neutlačuju. Ale ty přece nemáš dělohu! Kde budeš nosit plod? Budeš ho mít v krabici?
-- Mám nápad: Myslím, že všichni víme, že opravdu nemůže rodit děti, když nemá dělohu -- což není ničí vina, ani Římanů --, ale stále má právo mít děti.
-- Dobrá myšlenka. Můžeme bojovat za tvé právo mít děti, bratře... vlastně sestro.
-- A jaký to má smysl? Jaký má smysl bojovat za jeho právo mít děti, když je mít nemůže?
-- To je symbol našeho boje proti útlaku.
-- To je spíš symbol jeho boje proti realitě.

Jak to mohli v roce 1979 vědět?

Takže někdo protlačí do hry nějaký takový nesmysl s vidinou vyššího zisku v USA, a nějaký malý trh v ČR, kde je na to odlišný pohled je nezajímá. Jen mně děsí to, že se těmto názorům, které s deskovkami vůbec nesouvisí, uzpůsobují hry. Docela rád bych aby Vysoké napětí (funkenschlag) zůstaly takové jaké jsou a autor se nehádal s vydavatelem nad tím, jestli je má předělat do uhlíkové neutrality. To že nějaká zhrzená ženská kterou vykopli vymyslí nesmysl o kterém se vážně diskutuje nebo skupina backerů se něčeho takového dožaduje, budiž, ale že je někdo ochotný tomu naslouchat a brát to vážně, apage satanas. V tomto ohledu je fajn, že Conana nechali takový jaký je a skřípu zuby, že u street masters aftershock kvůli tomuhle uzpůsobili grafický styl hry, bylo by fajn kdyby ho uzpůsobili, protože to tak prostě chtějí, ne kvůli tomu, že si to gender pošuci vykřičeli. Nevidím důvod proč by grafici mezi přepočítávat počty ženských postav a cpát tam Hispánce.

Ohledně transgender vám sem toho moc nenapíši, protože mi to nic neříká. Z mého pohledu je škoda, že v nové deskovce wolfenstein nebudou hákové kříže, ne kvůli tomu, že bych chtěl u hraní hajlovat, ale kvůli tomu, že to k tomu prvnímu počítačovému wolfovi prostě patřilo. Kdo to tenkrát pařil, tak snad rozumí. Opravdu to není potřeba předělávat.

Něž se tu strhne slovíčkaření nad mým příspěvkem, tak koukněte na Legacy of Dragonholt - aneb LGBT tematika. Být to v té hře klidně mohlo, ale stačilo v rozumné míře. Není potřeba to podsouvat ve stylu názorové propagace zpravodajství Čt1.

Kam vše výše uvedené vede můžete posoudit např. zde https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/proc-nejsou-ve-stredoveke-hre-z-cech-zadni-cernosi-ptaji-se-v-zamori.A140228_145020_firmy-trhy_mev
resp. kdo má zájem tak si najde jak přesně ta názorová výměna ve skutečnosti proběhla a co se okolo toho strhlo.

28.2.2020 05:36:16 | Upraveno autorem (porovnej)

To je na tom to nejblaznivejsi.. "Nekolik malo" (opravdu realne par) kriklounu se ozve, ale jsou tak agresivni a urvany, ze se nedaji prekricet, dokonce se toho chytnou media, nekde se to napise a uz se z toho stava standard, cpe se to do filmu, do her, dokonce do vyuky.. A stava se z toho standard, brr.

28.2.2020 08:53:05

Saiwer
Jo, tak u tech homosexualu jsme uz blizko, ale je to prece jen neco jineho, kazdopadne specialne u deti je asi nejtezsi odlisit homosexuala a transgendera. Rozdily ale jsou. Pokzsim se o strucne shrnuti:

Spolecne znaky v detstvi, ktere se ovsem u homosexualu mohou ale nutne nemusi vyskytnout, naopak u transgederu nutna podminka:
1. preference hracek typickych pro opacne pohlavi
2. preference kamaradu opacneho pohlavi
3. preference obleceni typickeho pro opacne pohlavi

Rozdily:
Homosexual nechce byt povazovan za osobu opacneho pohlavi - lesba se urazi pokud ji nekdo rekne, ze je muz, trangender z zeny na muze bude stastny, zpravidla ma i sve jmeno (byt neoficialne) a chce byt tim jmenem oslovovan

Lesbe vyhovuje chodit s jinou lesbou, transgenderovi vyhovuje heterosexualka, protoze ho bere jako muze.

Lesbe nevadi jeji pohlavni organy, vetsinou chce i rodit deti. Trangenderovi jeho pohlavni organy vadi, ve sve puvodni roli neni vetsinou schopen sexu, rodit deti v zadnem pripade nechce.

Ad ty deti: k hormonalnim zmenam se pristupuje jen tam, kde je to jiste, po dlouhodobem sledovani a ziti v roli biologicky opacneho pohlavi.
Vylozene hormony se detem nepodavaji, jen blokatory puberty (oddali pubertu).

28.2.2020 15:25:26

...
citace Javaansee: Trangenderovi jeho pohlavni organy vadi, ve sve puvodni roli neni vetsinou schopen sexu, rodit deti v zadnem pripade nechce.

https://www.theguardian.com/society/2019/apr/20/the-dad-who-gave-birth-pregnant-trans-freddy-mcconnell

a tohle si vysvetlujes jak?
___
redaktor Deskofobie

28.2.2020 16:02:45

Stereotypy
Tak ted jsem z toho blazen.
Ja si doted myslel, ze minimalne velka cast toho "moderniho" blazince je o odstraneni "stereotypu" a predsudku (napr. zena patri do kuchyne, holcicky nosi ruzove obleceni, kluci si hrajou s auticky a samopaly atd.).

A ve finale se rozpoznani orientace dela podle toho:
1) ze si hraje se stereotypne "opacnymi hrackami"
2) nosi stereotypne "opacne obleceni"
3) a jeste si deti hrajou SPOLU bez ohledu na ... co vlastne?

28.2.2020 16:04:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Yedle
Tak vyjimky existuji jako vzdy a ve vsem. Z 1000 treba 1.

28.2.2020 16:09:46

Vybíráme z Bazaru

Mouthguard Challenge - Bláznivá výzva
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas