Joe
Joe - avatar

Strategické PC hry od Paradox Interactive

Hrávate niekto tieto vyšperkované a zložité stratégie?

Napríklad Crusader Kings, Europa Universalis (For the Glory alebo novsia verzia III), Victoria (1 alebo 2) alebo Hearts of Iron (Arsenal of Democracy, pripadne novsia verzia III)?

Ja som sa pustil do Crusader Kings (s Deus Vult rozsirenim) a je to vyborna hra! Hlavne jej namet - rozvoj stredovekeho rodu a politika okolo + rozsirovanie svojej (zo zaciatku malej) europskej rise...

No a potom pokracovanie v podobe Europa Universalis (For the Glory!) a Heart of Iron (uvazujem nad Arsenal of Democracy, kedze podla ohlasov je HoI 3 este nie prilis odladena a hlavne nedokoncena hra)...
22.2.2011 16:29:25

mám je rád
Mám za sebou:
Hearts of Iron 1, 2 +doomsday
Victoria
Europe Universalis III.
Grafika sice nic moc, ale pro fanoušky historie super zážitek.

22.2.2011 16:56:46

Joe

sasa
Ja začínam s Crusader Kings, keď už som sa na to dal - aj z historického hľadiska ;)
Tá hra ma celkom pohlcuje... A súbežne si čítam pravidlá For the Glory (vylepšená EU2)...

Hlavne nepoznám inú stratégiu, ktorá by bola hrám od Paradoxu podobná hĺbkou zážitku...

22.2.2011 17:20:45

joe
Doporuručuji Europa Universalis III (hrál jsem i dvojku) je to takové Here I Stand prodloužené díky datadiskům až do roku (tuším) 1821, každopádně do pádu Napoleona.

22.2.2011 17:25:45

řím
je i něco z říma,
na každé hře mi něco vadilo, ale strávil jsem s těmi hrami spoustu času, tuším že z crusade jde exportovat mapa do universalis ...,
a bonus je že tam je i česko ...,
hearts of iron, chci vidět někoho kdo dostal francii jinak než přes benelux, nepřišel jsem na to jak automaticky prodlužovat obchodní smlouvy ta ropa je fakt potřeba, debilní ai - výsadky po pár jednotkách.

Victoria - luxusní, ale nějak jsem nemohl donutit lidi k migraci tam kam jich bylo zapotřebí, za anglii se nedalo hrát, příliš rozsáhlé impérium ...

22.2.2011 18:36:48

Sberatel
Trefil ses mi do vkusu :) Vlastním krabice (nikoliv jen jewel case) od HoI CZ, Hoi2 Armageddon, HoI3, EU2 CZ, EU3, Victoria 1, Crusader Kings 1, Europa Universalis : Rome. K tomu jsem dokoupil přes GamersGate všechny datadisky k EU3, komplet EU:Rome Gold, datadisk k EU:Rome, datadisk k Victorii. K tomu ještě např. Crown of the North, Two Thrones. No určitě jsem ještě na něco zapomněl :)

Nejvíce času jsem strávil hraním EU2. Nejdřív jsem dočetl Dějiny Anglie a hned poté jsem za ni hrál a musím říct, že to je byla nirvána :) Jsem prostě jejich věrnej fanoušek, co kupuje vše, jakmile je to v krabici k mání :)

22.2.2011 19:05:58

Dodatky
č. 1 ) Chystá se karetka z prostředí Hearts of Iron !
č.2 ) deskovka Europa Universalis již existuje - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/4102/europa-universalis

22.2.2011 19:07:52

Oddechovka
Ta deskovka nevypadá jako oddechovka na ukrácení večera. :-) Spíš mi přijde, že než jeden hráč odehraje, ostatní si můžou dát partičku PAXu :-) (Jestli jsem správně pochopil recenzi, tak kolo jednoho hráče trvá několik hodin a těch kol je 60. :-))

Jinak PC - EU2 jsem zkoušel demo, ale nějak jsem ho nepochopil. Zajímalo mě to, třeba Rome: Total war mám rád, ale EU jsem nějak nepobral.

23.2.2011 15:12:59

shogun 2
dost ot, ale shogun 2 je bezva - přesně tenhle styl do říma a beru si dovolenou

25.2.2011 22:07:29

hvar
Tak jelikož je to ze serie Total war, tak co zkusit Rome: Total War?

26.2.2011 00:14:21

Joe

Ad Total War
Total War je úplne z iného súdka. Je to čistokrvná bojová taktická hra, teda priamy súboj jednotiek na bojovom poli. To, že hry obsahujú aj strategickú vatu, je len obal. Teda oproti hrám od Paradoxu ;)

Ale prvého Shoguna som mal rád, ešte na starom počítači...

26.2.2011 20:11:07

s2
Jo jenže jsem zmlsanej principy shoguna2, zjednodušení vůči napoleon/empire i když né úplně, v mini kampani jdou asi 3 bitvy že ovládáš armádu napřímo, jinak se počítá automaticky,
taky doplňování jednotek už není clik-fest

27.2.2011 08:41:33

Joe

hvar
Nehral som, rád by som ;)

Ale teraz som ponorený v Crusader Kings, potom si brúsim zuby ma vytunenú Europu Universalis (dokonca pre 3ku je aj datadisk Divine Wind z prostredia Ázie, takže som zvedavý!).

27.2.2011 14:38:30

joe
je to dobrý, z totalwarforum.net už dělají úpravy že se dá hrát za kohokoliv a dlouho jak chceš, hraje se šikoku a přilehlé provincie Honšů, trochu jiné od napoleona ale příjemně,
a ta hudba.
Zkuste hru RUSE, nevypadá to, ale je to pecka

27.2.2011 22:50:13

Pro milovniky WW2
doporucuju bezkonkurencni Strategic Command 2 od Battlefrontu ... s datadiskem paradni zazitek, zejmena diky AI, ktera vam da opravdu zabrat

27.2.2011 23:13:15

Rise of Prussia
Tento víkend akce (cca 100 Kč). Moc pěkná strategie od Paradoxu.

16.4.2011 10:03:57

Give away
Kdo je recipient newsletters od Paradoxu jako ja, dostane zdarma hru Crusader Kings complete! Uz ji mam pridanou na Gamersgate :) Mam doma i krabici, ale jen zaklad, datadisk Deus Vult vsak jej vynamne vylepsuje.

24.5.2011 20:44:15

Pride of Nations
http://www.paradoxplaza.com/games/pride-of-nations
Tohle se mi bude hodne zamlouvat!

8.6.2011 21:44:45

Vybíráme z Bazaru

Werewolves of Miller's Hollow: The Pact (DE)
Werewolves of Miller's Hollow: The Pact (DE)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas