Herni konzole

Zdar,mam tu trosku dalsi offtopic.Nadchl jsem se pro to,poprve mit herni konzoli,ve 30ti je nacase.Mate nejake doporuceni pro PS3 nebo Xbox od Nintenda?Nejak nevim,co si vybrat,uz jsem byl rozhodly pro PS3,ale abych byl uprimny,lehce mne sokovalo,ze je nutno hrat originalky,coz se mi moc nelibi,mit 1 hru na pul roku.Budu vdecny za rady.
Diky.
12.10.2009 11:36:06

Beholder
No není to tak strašný. Pro nováčka to vždycky vypadá hrozně rychle, ale člověk si na to zvykne. Já hraju v reálu od mala na klavír, basu a trochu kytaru a bicí, takže přechod z not na tohle byl poměrně dost jednoduchej, přece jen 5 barviček není tolik, oproti tolika notám:))

http://www.youtube.com/watch?v=ptk6wiTbsPM&feature=related
ještě malá ukázka bicích, ale kvalita je mizerná:)

Zásadní je, že je ve hře asi 5 obtížností, takže můžeš začít v klidu na nižších a jak se zlepšuješ, dáváš si těžší a těžší. Opravdu doporučuji zkusit;) Škoda, že seš z daleka, pozval bych tě na vyzkoušenou:)

2.9.2011 09:12:22 | Upraveno autorem (porovnej)

GH
Můžu potvrdit, GH je prima zábava. Na nižší obtížnost se to stíhá v pohodě, to jsem hrál i na klasickém ovladači na PS2 - na vyšší obtížnost už to ale moc nešlo. Na kytaře se to hraje o dost lépe.

2.9.2011 09:45:19

Micc
Než jsem koupil kytarový ovladač, tak jsme to chvíli drtili na gamepadu, ale to šlo tak na obtížnost medium a některý songy i na hard, ale pak už to chce pořádnej ovladač:)

2.9.2011 10:10:36

to Beholder
Brácha má Rock Band 3 s kytarou, bicíma a mikrofonem na Wiičku, tak by nebyl problém se domluvit a udělat u nás pařbu. Kdyby ses odvážil vážit cestu až k nám do Brušperka, tak by sis mohl zarockovat. Ještě by to možná šlo udělat u Leeche v Ostravě, ale tam bohužel nemám jak dovézt nástroje.
Jinak co se týče konzolovek pro dva, tak určitě můžu doporučit Laru Croft and the Guardian of Light, Castle Crashers (ještě lepší je ve třech nebo čtyřech hráčích), Scotta Pilgrima, Dungeon Hunter Alliance... Tyhle by měly být i na Xko, kdybys měl PS3, tak bych Ti doporučil pár dalších. Všechny jsou to ale stažitelné hry, takže bys to musel pořešit přes Live, ale zase na druhou stranu mají velice příjemnou cenu a spoustu zábavy. Hlavně Laru teď hraje přítelkyně s kámoškou a tak, jak to nejsou moc velké hráčky, tak se jim to strašně líbí. Velmi dobře udělaná kooperativka.

2.9.2011 10:24:46

Odulin
šílené :)...Akorát jsem trochu zmatený, na některých videích jsem viděl, že to vydává opravdické zvuky, na tom tvojem to jen tak klape.

Kadaver: díky za nabídku, zvážím to ;) a za tipy taky díky...

2.9.2011 10:35:38

Beholder
:)Opravdické zvuky to vydává ve hře...klapou ty údery paliček o gumové podložky bicích...já to snímal takovou na prd kamerkou, kterou jsem měl ještě navrch položenou hodně blízko těch bicích, takže jsou převážně slyšet ty moje údery (klapání) a ne pěkněj zvuk bicích, kterej se line z tv ;) K Xku jsem si koupil 5.1 sluchátka, takže hraju s nima a tohle klapání vůbec při hře neslyším:)

2.9.2011 11:33:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
Aha, já právě viděl jakési videa, kde si týpek zkoušel údery a vydávalo to zvuky jako kdyby hrál na opravdové bicí. Asi to měl jen kvalitnější video a ty zvuky byly z nějaké kvalitní 5.1 sestavy :)

2.9.2011 11:55:52

Beholder
Jasný, je to tak jak píšeš. Lepší video a 5.1 sestava udělá své. Přestěhovali jsme se do paneláku, tak jsem musel svou 5.1 nechat u rodičů a nahradil jsem ji 5.1 sluchátkama, abych nerušil po nocích sousedy:)

2.9.2011 12:25:09

Odulin
sjíždím videa a ty bicí mě fascinují. Třeba tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=NKs1O-d-O18 - bomba!

Teď na to bohužel není prostor, ale do budoucna bych ty bicí chtěl. Když to srovnám i s bazarovou bicí soupravou, tak těch 5000 je super cena (a ktomu ještě kytara, mikrofon a samotná hra). Mohl bych si splnit svůj sen, který se mi nevydařil. Hrát doma na bicí jen tak pro zábavu (i když ten sen byl původně jiný - kapela a tak, žádné hraní pro zábavu :) ) bez toho abych někoho moc rušil a bez toho abych musel znát noty :D.

Btw je na tom guitar hero s bicíma (a i jinými nástroji) nějaký learning mode nebo něco podobného. Prostě něco na čem bych se učil od začátku základní údery, rytmy apod. ?

Přece jen za ten rok co jsem kdysi hrál jsem stihl jen malý buben, základní údery, virbl, nějaké trojtakty atp. až v závěru prvního ročníku jsem začal ve škole základy - malý buben+kopák+hit hat a začlo se uvažovat o nějaké bazarovce domů. Jenže sousedi klepali a klepali (a to jsem měl doma jen malý buden přikrytý hadrem), takže jsem musel skončit, protože nebylo kde hrát :(

2.9.2011 17:06:24

Beholder
Co něco takovýhlelo?
http://guitarherostore.cz/product.php?id_product=194
3.500 - hra+mikrak+bici+kejtra
Jj tak přesně o tom to je ..myslím ta zábava bez rušení a bez velké znalosti not:)

Learning mod...no v GH je určitě klasickej practice mod, kdy si jakejkoli song muzes zpomalit a naucit se ho tak...v Rock Bandu nejaky cviceni rytmu urcite je, ale v Gh fakt nevim, protoze jsem to nikdy nepouzival, ale spis myslim, ze tam neni.

No v paneláku to musí bejt s bicíma fakt potíž:) Věřim, že občas sousedům s tím "klapáním", taky musím lézt na nervy, ale klepali jen parkrat na zacatku, kdyz sme s klukama delali uz velkej bordel:)

2.9.2011 19:14:07

Odulin
koukám, že se mi více líbí souprava Rock Band 3. Má to více bubínků a činelů :). Kurde tys mě dobře nahlodal, ale je to takové naprd, protože máme ten xboxu u přítelkyně, kde bydlí i rodiče, to by asi nedělalo dobrotu, páč já bych to musel vždycky vyhulit abych ty bubny prostě slyšel :). Ale hned jak budem někdy bydlet sami tak do toho jdu, třeba to bude ještě lepší ty bicí soupravy :)

2.9.2011 19:36:11

Beholder
Nahlodal? Tak to sem rád.:) Jasný chápu...u rodičů přítelkyně...no a pokud zvuk ženeš přes tv, tak to bys to opravdu musel dát nahlas, abys telkou přeřval to klapání (viz. moje video):) a ke všemu zvuk z tv na tuhle hru není zrovna ideální...tady to chce nějaký repráky, sestavu nebo aspoň sluchadla. Jako telka jde dát vždycky nahlas, ale ta by musela hrát jak z partesu, aby dobře ozvučila třeba kopák. Kruci...:)

Jj na ty RB3 bici jsem uz taky koukal...já jedu totiž stále na tom úplně prvním rockbanďáckým typu bicích-
http://guitarherostore.eu/index.php/rock-band-bubny-xbox-360-p176>

akorát se mi podařilo asi po prvních 100 hodinách rozhamtat pedál, tak jsem si na ebay objednal pořádnej vyztuženej:) no nicmene jsi mi ty rb3 bici ted pripomnel a ja do nich nejspis pujdu.

jo a koukam, ze vezmu rovnou i tohle-->
http://guitarherostore.eu/index.php/rock-band-3-midi-adapter-xbox-360-p127
mam doma midi klavesy a tohle je dovoluje pripojit k rock bandu 3 a dat si piano mode:)
http://www.youtube.com/watch?v=sZJIz5MWgtc

Šílená hra.:)

2.9.2011 19:56:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin
No fakt jsi mi nasadil brouka do hlavy. O těch bicích soupravách jsem neměl ponětí. A já jak slyším bicí, tak se neznám :). Mě vždy fascinuje na koncertech už rozehrávání bubeníka :). Metalové období už je dávno za mnou, ale takovou Metallicu můžu pořád a Larse Ulricha tím tuplem.

Jenže bohužel jsem zatím stále student bez vlastního bytu, takže to je těžké. ALe pokud to bude třeba za 2,3 roky stále aktuální, tak to musím mít :)

2.9.2011 20:12:39

to Beholder
Rock Band 3 bicí opravdu stojí za to, protože když si dáš Pro mode, tak musíš hrát některé noty na bubny a některé na činel, takže je to mnohem "realističtější" a přirozenější. A bez Pro mode to stejně nemá cenu hrát, to jsem zvládal i já, kterýžto jsem s bubnama nikdy nepřišel do blízkého styku.
Co se týče výuky, tak opravdu nevím, jestli tam něco takového je, ale jelikož jsem nikdy nehrál na bicí a úplně bez problémů jsem se dostal do hry a řezal to na Medium až Hard, tak to nebude takové strašné. Akorát s tím kopákem je kříž, protože zesynchronizovat nohu a ruce je pro můj analytický mozek asi příliš složité :-)
Jediný problém na RB3 vidím ve výběru skladeb, který mě nějak extra nenadchnul. Ale já jsem metalista, takže to asi pro normální rockery nebude takové strašné. A vždycky se dají dotáhnout nějaké další song packy nebo jednotlivé písničky podle vlastních preferencí, tak bych tomu nepřikládal moc velkou váhu.

2.9.2011 20:25:28

Beholder
Jj bicí jsou taky pěknej nástroj, ale mě od nich vždy odrazovala ta jejich..neskladnost, stavění, táhání, hluk při hraní, balení...když sem viděl jak se s tím náš bubeník nadře..ale chtěl bych zkusit časem nějaký nejlevnější elektronický.

No, až budeš ve svým, tak to pořiď a pak písni dojmy:) Bude se ti to líbit;)

2.9.2011 20:31:46

RB vs GH
Já teda zásadně preferuji GH:) Všechny tři díly RB jsem přejel, ale ohledně skladeb mi sedí stopro víc GH. To, že to bez pro mode nemá cenu hrát mi přijde trochu silný tvrzení, protože podle mě stačí dát obtížnost expert a těžší song a hned je o zábavu postaráno i bez pro modu..a to nemluvím vůbec o dvojšlapce..ale vlastně ani nevím jestli v RB je, ale asi jo. Ale souhlasim, ze s pro modem je to jeste o kus tezsi a vic realisticky a kdyz uz si porizovat bubinky, tak prave ty kompatibilni s pro mode. Zajimavostí jsou i třeba rozdílný enginy obou sérií, kde je to hlavně cejtit na kytaře ve zpracování timingu hammer-onů a pull-offů (takový ty notičky s bílým kloboučkem)..RB série je v tomhle o dost přísnější a vyhrazuje méně animačních okének na vstup těhle not apod.

No ale to je fuk, protože nejlepší je stejně GH:))
moje hodně oblíbená-->http://www.youtube.com/watch?v=KS9zRsBR-Uw

2.9.2011 20:53:07 | Upraveno autorem (porovnej)

RB vs GH
A to jsou dva různé produkty, které nejde kombinovat? Myslím třeba bubny z RB a songy z GH?

2.9.2011 21:10:27

RB vs GH
Můžu mluvit pouze z vlastní zkušenosti a ta je, že mám v postatě RB instrument set..bicí, kejtra, mikrák, ale používám je 98% času na hru GH:) kejtra je v pohodě, ničím neomezená. Bicí v podstatě taky, ale jelikož mám tu úplně první sadu, tak nemám činely, ale to GH nevadí a přizpůsobí se. Mám 2 pedály a jede to v pohodě. Mikrák je taky ok, ale v takovejch speciálních pasážích nereaguje tak, jako ten orig. guitar hero mikrák, ale to vůbec neva, protože to není důležitý.

Nevim, jak je to obráceně. Kdybys měl GH bici a pustil RB, ale tipuju, že by neměl bejt problém.

2.9.2011 21:17:53

Odulin
Mno teda děkuju mockrát, myslím že budu mít teď o sny postaráno.

Na závěr 5 roční ďábel :))

http://www.youtube.com/watch?v=HmuWVFc2_Vc

A na úplný závěr jedna z mých oblíbených z nejlepšího alba (podle mě)

http://www.youtube.com/watch?v=IuTG-8LYMzQ

Kurde já za za těmi bubny úplně vidím, jak to tam mydlím :). To se musí nějak vymyslet bo než bude vlastní bejvák, to je ještě na dlouho. Ta škola sviňa je nějaká dlouhá :)

2.9.2011 21:37:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
:)))V pohodě rádo se stalo. Jsem rád, že tě to chytlo.

Jo dobrej klučina:) Těhle videí je spousta..děti se prostě učí rychle:) Malá má 2,5 a už u toho taky stojí a nebo mi sedí na klíně drží paličky a já hraju jejíma rukama:)))

Jo ta je dobrá! Pokud máš rád metalicu, tak GH má jeden mini díl věnovanej právě metalice, tak by ses vyblbnul;)
http://guitarherostore.cz/product.php?id_product=16

Jestli si fakt nahlodanej a hodně bys to chtěl, tak podle mě nějak vymyslíš...budu držet palce;)

2.9.2011 21:48:33

to Odulin
Ohledně toho Pro módu jsem nemluvil o obtížnosti, ale o zážitku. A samozřejmě jsem myslel jen Pro mód na bicí. Na kytaře bych to nedal a klapky jsem nehrál ani v normálním módu, protože je brácha nepořídil. Ale tam by se taky dalo dobře vyblbnout. Jinak bicí u nás zaručeně nejoblíbenější, jsou asi nejpřístupnější (samozřejmě na nižší obtížnosti).
Jinak nevím, jestli je v RB3 dvojšlapka, ale brácha má jen jeden pedál. Ale nějaké Avenged Sevenfold by asi na Experta bez dvojšlapky nešly (pokud jsou tam všechny "noty"), tak to tam asi půjde nějak připojit.

2.9.2011 22:15:50

Kadaver
Souhlasim. S tema bicima mas recht, jsou asi nejpristupnejsi. Kamosi se na nich taky capali nejvic. My s bratrem zacali na kytare a zhruba pred 3 lety pribyly bici a taky si je nemuzu vynachvalit. Kytara me uz trochu zacala nudit a tohle byla velice prijemna zmena:)

Já právě v tomhle RB3 moc neznám, jak jsou tam ty věci psaný, ale mrknul jsem třeba sem-->
http://www.youtube.com/watch?v=EEPqbJs4990&feature=related
a jestli je to max. obtížnost, tak tam noty dvojšlapky nejsou oproti GH...pěkně je to slyšet v 1:50
naproti v gh -->
http://www.youtube.com/watch?v=rrtyv4tXfrs&feature=related

ale to je fuk, hlavně, že je to zábava;)

2.9.2011 23:15:01

to Odulin
Fakt těžko říct, ale některé ty rychlé kopáky za sebou v tom videu, které jsi poslal, by se stejně celkem blbě hrály na jednu šlapku. To musíš mít sakra rychlou nohu nebo sakra vychechlanou šlapku. Jakkoli dvojsmyslně to zní :-)

3.9.2011 21:36:55

Kadaver
Mám ty šlapky dvě:)

4.9.2011 08:41:02

opět dotaz pro odborníky
Mám xbox 360 slim s 4GB pamětí. Potřeboval bych zvětšit kapacitu, ale nechce se mi dávat 1500 za 250 GB disk.

Vygoogloval jsem si jakýsi USB transfer kit, který jde napojit na HDD pro starý Xbox. Chápu to správně, že s touto kombinací (transfer kit + HDD pro starý Xbox) zvýším kapacitu a lze na ten HDD normálně instalovat hry?

Nelze použít normální 3,5" přenosný HDD pro rozšíření kapacity?

Chci si zahrát Crysis 1, která vyšla pouze přes online distribuci a na ty 4 GB se to nevleze a kupovat jen kvůli tomu drahý 250 GB disk nechci.

16.4.2012 00:59:21

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 4000
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý svět CZ All-in Big Box
Zaklínač Starý svět CZ All-in Big Box
Akt. cena: 13556 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas