firemní akce s deskovkama

Zdravíčko,

dostal jsem za úkol vymyslet nějaky turnaj nebo i volné hraní pro asi 60 lidí na firemní akci...bojím se, že jediným aktivním hráčem jsem já...tedy něco jednoduššího pro více lidí, tedy, že by byly třebas skupinky po 6-8 hráčích...nebo i třebas hry pro dva...no prosím poraďte...mne napadlo Tsuro, Fauna, Pentago, Hive(to už by bylo asi moc)...

jo a zas to nemá být jen o hraní, takže spíš kratší kousky...díky
3.3.2011 14:42:30

colossal arena
...

3.3.2011 14:51:30

rbx

ocasek
Sorry Sliders turnaj, Pitch Car turnaj, Roadzters turnaj, proste same takove ty hry na sikovnost.

3.3.2011 14:54:23

rbx
Pitch Car mne nenapadlo...mám doma mini verzi, ale když tak firma koupí větší...
Tajemná s colossalem mám potíž, že neumím...a asi tam budu muset všem vše vysvětlovat...

Geisterblitz, tez nemusí být marné....

bojím se ať hlavně někoho nenapadnou Activity - z toho mám tiky, jen to píši...

3.3.2011 15:02:21

... a všechny ty hry otázky a odpovědi
Česko, Evropa, Svět a hlavně Český film - to je vděčné téma. Ale ten Rbxův návrh s pitchcarem a sorry slidersem je fakt dobrej. Jen by to chtělo klasický pitchcar - ten mám doma ve třech rozšířeních a dá se z toho postavit fakt dlouhá dráha. Pro ten firemní turnaj si ten malý pitchcar celkem nedovedu představit.

3.3.2011 15:08:35

kren
Mas pravdu, chce to urcite ten velkej. Stacil by pro zacatecniky klidne i zaklad...

3.3.2011 15:11:39

volné hraní
Pro volné hraní (nepředpokládám, že by 60 lidí najednou turnajovalo) bych doporučil klidně nějaké jednodušší karetky (něco ve stylu 6 bere, Zeus na útěku, Blafuj), mohlo by se líbit i Ubongo a Blokus, pokud si ve firmě nepotrpí na nějakou extra vážnost, tak i Ušáky a paroháče. A jinak určitě něco jako Jungle Jam/Jungle Speed.

3.3.2011 15:43:38

hry
dix it, timeline až bude

4.3.2011 00:09:47

pekelná kláda
Teda pokud budeš jediným hermanem pro 60 noviců, tak to je nadlidský úkol. Obávám se, že téměř nezvládnutelný. Hlavně proto, že řada lidí bude mít blok typu: "přece si na veřejnosti nebudu hrát nějaké dětské hry". Možná by šlo odseparovat šachisty a mariášníky, tím se ti o něco zredukuje ten šílený počet lidí. Kolik bude času vyhrazeného hrám?

Napadlo mě vybalit Černé historky. Případně si vymyslet 2-3 historky nějak spojené s firmou. Má-li to být teambuilding, tak rozdělit lidi do skupin, které se budou vzájemně radit a postupně budou klást otázky podobně jako v TV pořadu Hádej kdo jsem.

4.3.2011 06:57:15

husak
jak píšeš je to teambuilding, budem na horách, budem grilovat sele, necháme si tlačit do lebky, jak se nám daří, ale na premie to zatím není atd....bude vycházka a pak odpoledne by se mohlo hrát...

ty černé historky mne taky napadly, ale chceme i nejakou hru v čem by mohl být jeden vítěz...tedy druhý za panem vedoucím samozřejmě...

na akci od Korunky se mi právě zalíbila Fauna, nebo podobná verze hry, Česko otázky či něco podobného...

právě to chce hru která se dá jednoduše vysvětlit a nikdo se nebude při jejím hraní jako blb...

spolupořadatelé navrhují piškvorky = tak jsem navrhl Pentago a nebo Scrable = což si myslím, že je lepší ty vědomostní hry...ikdyž to scrable by se mohlo hrát s pravidly, že musí být slova tvořena v souvislosti s firmou...

já si samozřejmě vezmu nějaké GMT a najdu pár osvícených, snad mezi 60 se jich pár najde:)

z karetek miluji Tichu, ale to je už vyšší herní...Timeline se mi taky líbí, ale bude do začátku dubna?

4.3.2011 08:58:19

Kdyz teambuilding...
...tak rozhodne Diplomacii :DD

Anebo (a ted uz napul vazne) neco jako Palermo/Resistance. Sice neni jeden vitez, ale zabavi spoustu lidi.

4.3.2011 09:29:11

Kdyz teambuilding
...tak rozhodne Descent:-)) Koupit dvě krabice základu a cca čtyři rozšíření, aby bylo dost figurek, poskládat nějakou větší jeskyňku kam se vleze šedesát hrdinů ... a posichrovat to tím, že vedoucí bude dělat OL, no :-))

Jinak ale taky doporučuju Otázky a odpovědi, ale co jsem hrál Česko, tak to podle mě samo o sobě není pro dospělé, inteligentní jedince co občas koukaj na zprávy pražádnou výzvou. Nevim, kolik se jich vejde k jednomu stolu, ale udělat to jako turnaj na víc kol - první kolo Česko, druhý kolo svět a finále film, nebo tak něco... Naopak pro takhle velkej ansámbl bych se bál věcí jako jsou Černý historky. Pokud by to hráli všichni najednou, tak bude každej rád když položí jednu bezvýznamnou otázečku, si myslím...

A pak jsem si vzpoměl na své dětství, když táta dělal pro svou firmu podobnou akci... Konferenciér udal termín, např. "číslo". Každej napsal číslo, se kterým odhadoval, že ho napíše nejvíc lidí, nakonec se to vyhodnotilo a dle jednoduchého algoritmu obodovalo. Další otázky: země, panna nebo orel, roční období, měsíc, hodina ... je jich nepřeberně, je u toho prdel a hlavně hrajou všichni naráz. Když budeš muset zaplácnout ještě hoďku až dvě, je to podle mě ideální "dojezd":-)

4.3.2011 12:08:45

Hra pro hafo lidi
Ted jsme hrali na tridnim sraze hru, ze kazdy dostane papir a propisku a napise nejake slovo nebo vetu a posle cloveku vedle. Ten se dany text snazi nejak vyjadrit kreslenim a potom papir prehne tak, aby skryl ten puvodni text a posle to dal. Pak ti zas prijde papirek s obrazkem a ty se snazis slovy popsat, co na nem je atd... takhle se porad strida obrazek a text, dokud je misto na papire. No a ty vytvory co, z toho vylezou fakt stoji za to. Zabavi to vsechny a pri prohlizeni tech papiru potom je fakt sranda.

Zalozena na tomto principu vysla vloni i jedna hra. Hrali jsme ji v klubu a vyborne se bavili. Je tam zakomponovane i bodovani, ale princip je uplne stejny. http://boardgamegeek.com/boardgame/46213/telestrations

4.3.2011 13:30:34

Ubongo
U nás na firemní akci mělo Ubongo super úspěch.

4.3.2011 13:37:30

Ušáci a paroháči
Ale doporučuji hrát až po večeři. Tedy pokud šéfova manželka nepracuje ve firmě a nechodí podezřele často za skladníkem pro faktůry. :D

4.3.2011 15:09:20

Zombie dice
Já bych rozdal 10 kelímků se Zombie dice a ať si všichni poloví. Je to jednodušší než člověče, rychlé a tématem dost ze života :)

4.3.2011 15:13:31

potenciální průser...
Ocásku, nechi malovat čerta na zeď ale z vlastní zkušenosti s teambuildingem mám obavu, že jakákoliv organizovaná aktivita v takovém počtu lidí musí být SAKRA dobře a bezchybně předpřipravená. Sebemenší - třeba i jen velice krátké zádrhele a "prostoje", kdy ne všichni přesně vědí co mají dělat rychle rozbíjejí atmosféru a vzniklý chaos se špatně dává do pořádku. Však také firmy pořádající takové akce si za ně nechávají velmi dobře zaplatit. A tak byť nerad, tak musím varovat před snahou přimět takové "stádo" k čemukoliv náročnějšímu než jsou právě ty piškvorky. A i taková primitivní hra pak musí být okořeněná různými mezihrami a být prostě nějakým způsobem více "akční"než obvykle. Zkrátka - čím stupidnější ( ale ne bezduchá ) zábava, tím větší globální úspěch takové akce.

4.3.2011 19:16:36 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Nehráče z práce baví většina z uvedeného:
Fauna, Dixit, Time's up, Švábí salát, Blafuj, Jungle speed, Bluff, Ligretto football, Resistance a Lifeboat (na někoho moc konfliktní), Bang...

4.3.2011 22:57:27

Vybíráme z Bazaru

xalapa
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas