Filmy-právě jsem shlédnul a doporučuju

Rád bych v tomhle vláknu nacházel doporučení na filmy, které podle vás stojí za shlédnutí. Nemusí jít vyloženě o novinky, ale i o méně známé srdcovky, nebo nedoceněné kousky.
Sám mám filmy moc rád a chtěl bych zde najít inspiraci.
21.12.2011 17:00:10

nostalgie
na první filmy člověk vzpomíná s jistou nostalgií, ale je fakt, že multiplexy vnímám jako továrnu na zábavu bez osobité atmosféry. jeden je jak druhý. třeba v londýně jsme našli takové zapadlé kino, bývalé divadlo, zdi byly nasáklé smradem od šminek nebo čím, ale bylo to místo s historií a atmosférou. chodil jsem tam strašně rád. a taková místa taky přitahují jiné diváky než ty multiplexové. je to dost poznat, nikdo nic nechroustá, nešustí, nesrká, netelefonuje atd. nechci znít jako staromilec, ale taky mě mrzí, že ty lokální kina mizí. samozřejmě chodím i do multiplexu. ale nejlepší je, když má člověk možnost si vybrat kam půjde...

11.5.2012 12:08:35

to kandelabr
Jsem rád, že alespoň někdo pochopil, co jsem tím mým postem chtěl říct a že to nemusí být vždy jen o perfektním zvuku a obrazu. A ten pojem "továrna na zábavu bez osobité atmosféry" je naprosto vystihující.

Jako teď tady v Ostravě. Téměř v centru města developer prsknul nevzhlednou krychli obrovského zábavněnákupního centra (mimo jiné i s dalším multiplexem), kde se člověk zoufale motá výtahy nebo eskalátory mezi stovkami butiků podobajících se jako vejce vejci, aby si v posledním patře mohl dát něco k jídlu u mnoha pultů fastfoodů podobajících se jako vejce vejci. Aby autem mohl zaparkovat v nejbližší podzemní garáži a nemusel udělat příliš kroků k nejbližšímu eskalátoru.

Přitom z centra mizí kultura, chybí osobité kavárničky a místa, kde by se setkávali lidé, kteří nechtějí jedním vrzem zvládnout se svou rodinou nákup, před filmem v Multiplexu a po kině se nacpat hamburgrem a kteří nechtějí zakopávat o tisíce lidí pobíhajících s uštvaným výrazem ve tváři mezi obchody nákupního centra.

Ještě že se místo názvu Nová Karolina pro tu developerskou hrůzu uchytil název posměšný výraz Fukušima.

11.5.2012 12:49:18

kina
Kdyby nebyla v Cinestaru ta prostřední řada s velkou mezerou na natažení nohou, tak nejdu do kina jak je rok dlouhý :)

11.5.2012 13:03:56

kren, ad nová karolína, offtopic
Tak s tvým názorem vůbec nesouhlasím. Sice jsem tam ještě nebyl, ale o to nejde. Jde o to, že z hnusné díry po bývalé koksovně vzniklo obrovské nákupní centrum se spoustou nových pracovních míst, bydlením atd. Rovněž Tieto towers považuji za pozitivum.

11.5.2012 13:12:50

to Beholder
Nemluvím o nevzhledné díře, ale o možnostech, které architekti, developeři a zástupci města měli. Pokud jsi viděl projekty, které na tom unikátně posazeném velkém místě uprostřed města mohli stát, tak je mi moc líto, že tam vzniklo to, co tam vzniklo a mimochodem proti původnímu projektu vítěze MultiDevelopment, čí jak se ta sebranka jmenuje je ten výsledek značně očesaný a postavili ze svého původního projektu jen další unifikované tuctové nákupní torzo bez nějaké atmosféry. Moderní architektura se dá dělat i trošku jinak a jsem hrozně zvědavý jestli bude dotažen do konce kompletní projekt dolní části Vítkovic, který by měl být oproti obludněnákupní Fukušimě kulturní centrum.

11.5.2012 13:20:52

kren
tak to už je otázka vkusu, rozpočtu atd. Navíc to ještě není hotové. Ale ok, beru. Já myslel, že kritizuješ ten projekt jako takový.

11.5.2012 13:29:17

Mno
Koukam, ze je to vsude stejne. Dle nazoru zastupitelstva zase v centru Berouna chybi Tesco. Ne nadarmo jsme pred par lety byli nejzkorumpovanejsi mesto v republice :)

11.5.2012 13:29:28

kren
OT (nevím jestli stojí za to rozjet samostatnou diskusi): s těmi obchodními centry (nejen) je problém to, že cílem není postavit budovu, která by byla hezká a která do okolí sedne, ale budovu která bude generovat prachy. vzhled nikdo neřeší, důležité je kolik bude stát m2 pronajímané plochy. o vzhledu rozhoduji menežeři, kteří rádi škrtají na nesprávných místech.
ale já vůbec tyhle velká obchodní centra celkově nesnáším a vyhýbám se jim seč můžu. zatím jsem nenašel žádné, kde bych se cítil příjemně a rád v něm trávil čas.

11.5.2012 13:39:28

kandelabr
Ani Kampus? Ten se mi líbí,je to okraj Brna, takže problém "tam je lidí, jak šelem", odpadá. Navíc je to venkovní, což oceňuju nejvíc.

11.5.2012 13:44:10

vixton
kampus je ok (navíc ho dělali mí kamarádi), ale furt je to nákupní centrum :) ale rozhodně patří k těm lepším, to máš pravdu.

11.5.2012 13:57:03

kandelabr
Naprosto souhlasím. "Nákupní centrum" je diagnóza sama o sobě. Ale když tam potkám někoho známého ze sídliště a blízkého okolí (Kampus mám 15 minut pěšky od baráku, 2 zastávky busem), tak mi není za těžko jít s ním posedět ven na lavičky.

11.5.2012 14:02:28

Akce v kinech
V sítí kin Cinema city je zítra akce, vstup na jakejkoliv film za 50. Za ty prachy si dám Avengers ještě jednou, tentokrát s titulkama :-D.

12.5.2012 18:19:51

sucker punch
před pár dny jsem viděl tuhle věc. Myšlenku to má fajn, ale rozhodně na to koukejte s kamarádama. Kdybych si to zapnul sám, tak to nedokoukám. :)

13.5.2012 09:23:17

Vixton
Tak to jsi mi radost neudělala my za ně včera dali 380 Kč v Palace Cinemas :-(

Samozřejmě všechny sály v Ostravě jsou už v tuhle chvíli vyprodané.

13.5.2012 09:36:43

Red Tails
Válečný film o letce černošských bojových pilotů od Lucasfilm.
http://www.youtube.com/watch?v=BpA6TC0T_Lw

13.5.2012 09:42:54

Red Tails
Nečekal jsem moc, ale trochu mě to zklamalo. Filmově je to docela dobře odvedená práce a rozhodně bych sledování neoznačil za ztrátu času, ale bohužel je třeba zmínit, že po příběhové stránce je to klišé, klišé a opět jenom klišé.

13.5.2012 12:15:07

Avengers
Nulové očekávání, a proto příjemné překvapení. Jinak ale děsná volovina. Iron man to bohužel sám celý neutáhne. Všichni ostatní tam jsou jen takový nevýrazní budižkničemové. Velmi příjemné překvapení byl Hulk. Předchozí filmy s Nortonem a Banou byly na můj vkus docela špatné, ale tady je Hulk sympatický a příjemný a je to takové monstrum, které vás rozněžní, óóóó. :)

13.5.2012 20:46:47

Red Tails
Krásné letadla, totálně zpackaný scénář.

13.5.2012 22:10:18

Avengers
Tak dnes jsem to konečně viděl a pro mne byl ten film bohužel celkem zklamání. Nejsem odpůrcem takovýchto blockbusterů, ale zdálo se mi to jako taková slátanina. Mnohem víc jsem se bavil u té reklamy na americkou hrdost - Battleship.

13.5.2012 22:45:06

kren
Tak to jsme na tom úplně stejně. Asi je to tím, že narozdíl od Battleship jsem měl u Avengers velký očekávání.
Nakonec to dopadlo tak, že první půlka Avengers mi přišla úplně zbytečná a teprve potom se to rozjelo.
A mimochodem, jsem jediný komu Hulk v některých záběrech připomínal Jaromíra Jágra? :-)

13.5.2012 23:13:03

vinas
Hehe, mně se na filmech s takovou tou klasickou křivkou problém-příprava-řešení (typickou pro staré kung fu filmy, Matrix a Olověnou vestu) nejvíc líbí právě ta "příprava" a to "řešení" už tolik ne. Takže 1 hodinu 45 minut jsem se bavil a zbytek už jen tupě zíral.

13.5.2012 23:40:52

doctor who
Je tady nějaký fanoušek tohoto ujetého seriálu? Pocta všem béčkovým hororům a scifárnám. Chlápek co lítá prostorem a časem v telefonní budce mluví za vše :).
Některé díly jsou slabší, ale některé jsou naopak naprosto geniální. Doporučuji především 2. a 3. sérii nové řady (po roce 2000). Seriál je starší než Star Trek a pochází z Británie.
Prvních pár dílů z 1. série je slabších, ale pak se to rozjede. Některé díly mají naprosto parádní hororovou atmosféru, až mě z nich mrazilo.
Seriál určitě nesedne všem, ale jinak doporučuji.
Jo a má parádní soundtrack. Dokonce jsem si ho stáhnul a občas ho poslouchám jen tak.

14.5.2012 08:20:11

Nedotknutelní (Intouchables)
Nikdy jsem netušil, že komedie a drama můžou spolu tak skvěle fungovat v jednom filmu.

14.5.2012 08:50:56

Kafe s mlíkem
Dr.Who novodobou serii mám moc rád, vždycky když se měnil představitel doktora tam mi to bylo trochu líto ale v zápětí jsem zjistil, že ten nový má taky své kouzlo a je snad ještě o chlup lepší (i když Tenanta jsem měl asi nejradši). Strašně se mi líbí některé ulítlé nápady a celková atmosféra seriálu.

14.5.2012 10:16:53

Micc
Přesně jak říkáš. Tenanta jsem měl taky nejraději.

Sledoval jsi taky Torchwood? Pro ty co neznaj, jedná se o mnohem temnější a depresivnější spin-off seriálu Dr. Who. Hlavní hrdinové nejsou žádní super-kladňáci a mají spoustu neřestí a hříchů. Příjemná změna oproti americkým čestným, geniálním a neposkvrněným hrdinům alá Star Gate a Star Trek. Jo a angláni vážně nemají problém vyobrazit jinou sexuální orientaci než hetero :).

14.5.2012 12:56:55

Vybíráme z Bazaru

Chňapni pejska
Chňapni pejska
Akt. cena: 201 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas