Filmy-právě jsem shlédnul a doporučuju

Rád bych v tomhle vláknu nacházel doporučení na filmy, které podle vás stojí za shlédnutí. Nemusí jít vyloženě o novinky, ale i o méně známé srdcovky, nebo nedoceněné kousky.
Sám mám filmy moc rád a chtěl bych zde najít inspiraci.
21.12.2011 17:00:10

Solaris
Sovetskej Solaris vysel v ramci nejake te levne edice za 49 kc tusim. Novy s Clooneym jsem nevidel, ale tenhle starej se mi libil.

1.6.2012 20:06:45

Tintin
Tintinova dobrodružství - pohodová rodinná záležitost na nedělní odpoledne v perfektně technicky provedeném animáku. Ač se na tenhle film sneslo dost divácké kritiky, já jsem si ho užil, snad proto že mám Tintina celkem rád a celkem přesně jsem věděl co od něho můžu čekat. A z celé rodiny se asi nejvíc líbil manželce :-) Takže: "klid kapitáne, jsou horší věci než vystřízlivět!"

3.6.2012 21:08:25

ad Solaris
Ten ruský Solaris jsem viděl někdy v mých 13 - 14 letech někdy kolem roku 1976 a vím, že to ve mě zanechalo celkem dost silný dojem. Proto jsem se pak podíval nedávno na ten s Cloonym a vůbec mne to neoslovilo. Takže i na základě téhle debaty bych se docela rád na ten původní, po téměř 40 letech od doby co jsem to viděl, rád podíval. Budu si to muset někde sehnat, a jsem zvědavý na to, jak to po tolika letech bude na mne působit.

3.6.2012 23:04:29

iron sky
neskutecne jsem se u toho bavil. budu muset zkouknout jeste parkrat, abych vychytal vsechny narazky

EDIT: jsem zvedav jestli bude nejaka obdoba director's cutu

3.6.2012 23:36:42 | Upraveno autorem (porovnej)

open graves
ide len o priemerny horor, kde partia kamosov hra akusi stolnu hru zvanu mamba, hadze sa dvoma kockami a pohyna sa figurkou, kde ma kazdy svoju. ak panak stupi na pole otvorene hroby, taha si hrac kartu udalosti, podla ktorej vraj rovnako zomrie. vitaz si zaleza jedno zelanie, ktore sa mu splni, ostatni maju smolu...

4.6.2012 06:34:18

dajo
to zní jako "Jumanji: Extreme Edition" :D

4.6.2012 08:52:09

Marvel
Dnes X-Men Origins: Wolverine (2009) a včera Iron Man 2 (2010). Vynikající marvelácké filmy. Marvel heroes rulez...

4.6.2012 23:41:15

Beholder
Doufám, že si Marvel udrží do budoucna slušně nasazenou laťku a nezklame ani slibovaný Wolverine 2 a snad se dočkáme i avizovaného Deadpoola.

5.6.2012 01:41:11

Deadpool?
A tak to zas jo. Komiksů jsem nečet mnoho, ale Deadpool je jasně můj favorit :D

5.6.2012 03:20:27

Ninja Scroll Series
Tak tenhle seriál je fakt slátanina. S kvalitou filmu se to nedá srovnat. Kdo viděl film a tohle ne by u toho tak měl i zůstat. Stejně jako obráceně - kdo zná Firefly a neviděl Serenity...

5.6.2012 05:12:16

Micc
Já se hrozně těším na Avengers 2, Iron Man 3 a Thor 2 :)

5.6.2012 09:26:18

Beholder
Kdo se v tom má už vyznat? Já se těšim na Avengers 1318795451376421

5.6.2012 16:08:01

Havelock
ani jsem nevedel ze je Serial ninja scroll. Kazdopadne s Firefly a Serenity bych se hadal :D film neni vubec marna zalezitost a libi se mi ze se bojis o hlavni hrdiny kteri tam proste umiraji. (jo asi spoiler alert)
Mimochodem komiks Shepperd's tale neni vubec marnej :)

5.6.2012 16:12:36

Snow White and The Huntsman
Každopádne jediná rozprávka, ktorá ma nadchla. Začínam mať rád bratov Grimmovcov.. :)

5.6.2012 16:52:36

Beholder
Taky už nutně potřebuju novou dávku hlášek Tonyho Starka :-)

5.6.2012 17:27:12

Sunset Bvld.
povedenej film

5.6.2012 18:23:00

X-Men: First Class
taky parádní.

btw odehrává se to ještě před X-Men Origins: Wolverine. X-Men: First Class končí tak, že je Charles Xavier postřelen a skončí na vozíčku (tak jak ho známe z původní trilogie). X-Men Origins: Wolverine končí tak, že Charles vystoupí z helikoptéry po svých ! WTF?

5.6.2012 23:45:01

to Beholder
Ale fuj s těmi spojlery. Sice je to celkem očekávaná událost, ale i tak nám nekaž ne-překvapení :-)
Jinak můžu taky X-Men First Class doporučit... Dokonce bych si dovolil film doporučit mnohem více než stejně nazvaný komiks, který mi nějak nepřirostl (je úplně o něčem jiném nežli film a četl jsem ho ještě před shlédnutím filmu, takže jsem nebyl ovlivněn).

6.6.2012 00:13:00

Kadaver
První jsem to chtěl schovat do editu, ale pak jsem si řekl, že to opravdu snad ani není spoiler. A kdo je marveláckej fanda, tak už oba filmy (z roku 2009 a 2011) dávno viděl :)

6.6.2012 08:02:25 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
zkus takhle argumentovat v auditkach k westerosu

6.6.2012 08:05:16

ndru
Jak jsem psal, není to žádný spoiler, jen jsem poukázal na podivný error, který si mohli pohlídat...

6.6.2012 08:09:24

to Beholder
nevim jak presne dopadli xmeni (prestal jsem sledovat nekde kolem druheho dilu), ale obecne se podobne restarty (spiderman, batman, atd.) vesmes strkaji do alternativnich/paralelnich vesmiru

a i tak si stojim za tim, abys takhle zkusil argumentovat kolem hry o truny (e;
btw mne osobne spoilery nevadi ani za mak a nekdy docela nechapu, proc se dela toliko kriku. jak jsi psal 'kdo je marvelackej fanda....'. nekdy mi prijde, ze se nam mnozi modni fandove na hype vlne, co se vydavaji za hc

6.6.2012 08:15:01

project x
dobry filmik o tom, ako by (ne)mala vyzerat poriadna parba, davam 9/10.

6.6.2012 08:18:06

ndru
Neodehrává se nic v paralelním vesmíru. X-Men First Class je prequel k X-Men Origins: Wolverine. A X-Men Origins: Wolverine je prequel k trilogii X-men.

Tou poslední větou nevím na co narážíš. Možná na to, že se mi líbí marvelácké filmy a mám rád superhrdiny, ale nečtu a nikdy jsem nečetl komiksy (ne protože bych proti nim něco měl, ale prostě proto že se ke mně nikdy nedostaly a já je ani nijak nevyhledával). Ale rozhodně nejsem žádný hc (Hardcore nebo co to zase házíš za šifry? Už to přestává být zajimavé...) a ani nejsem fanda na nějaké hype vlně. Na podobné filmy jsem koukal už dávno a jen vítám, že se s nimi teď roztrhl pytel, protože mě prostě baví.

6.6.2012 08:29:36

Beholder
Co se týče různých nesrovnalostí a nelogičností mezi jednotlivými filmy z Marvelovského světa, raději bych si toho moc nevšímal a hodil to za hlavu. Řekl bych, že scénaristé v některých případech zacházejí s předlohou dosti volně a ohýbají ji k obrazu svému. Kupříkladu k paraplegii přišel prof. Xavier v komiksech až později a jinak a to sice někde v Himalájích (spadl na něj šutr) kde se utkal se záporňákem Luciferem.

6.6.2012 10:00:21

Vybíráme z Bazaru

Paladinové Západního království komplet
Paladinové Západního království komplet
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas